reportáže

17.12.2006 - Martin Bali-Jenčík

Hlinsko 16.12.2006

Pro mládežnické kategorie byl závod v Hlinsku závěrečným dílem Budvar Cupu a zároveň domácím šampionátem. Vojtěch Nipl (TJ Stadion Louny) se stal mistrem ČR v kategorii žáků, Dáša Labáková (Dukla Praha) pak ovládla žákyně a kadetky. Suverénní Radek Polnický (Empella Czech Team) prohrál letos v sezoně jen jednou a dnes získal titul v kategorii kadetů. Vítězství v juniorech a jistou nominaci na mistrovství světa si vybojoval jeho bratr Jiří Polnický (Empella Czech Team), který vyhrál o dvanáct sekund před Lubomírem Petrušem. Pro titul mezi ženami si dojela Jana Kyptová (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav).

Jiří Polnický: "Vyčkával jsem, co kluci přede mnou vymyslí a trochu jsem čekal, až se vycukají. Můj předpoklad se naplnil a tak jsem šel v půlce závodu do vedení. Trať v Hlinsku mi sedí a tak jsem si věřil a tím pádem neměl problém udržet své vedení až do cíle."

Lubomír Petruš: "Podařilo se mi Adela s Bendou předjet a oni pak oba spadli na louce. Tím jsem si upevnil náskok. Asi jsem spokojen, ale pan Mlynář mi napovídá, že mám být nespokojen, protože jsem měl vyhrát."

Marek Benda: "Trochu jsem si zlepšil chuť po ME. Společně s Adelem jsme spadli, ale já se vzpamatoval dřív a podařilo se mi uhájit 3. pozici. Vloni jsem vyhrál v kadetech a letos mám bronz v juniorech. Takže to je určitě důvod k velké spokojenost."


7. závod Budvar Cupu pro kategorii Elite+U23 vyhrál Lukáš Klouček a bylo to již podruhé za sebou. Lukáš, který jezdí mezi muži prvním rokem, dnes zdolal na okruhu v Hlinsku o 18 sekund svého kolegu z týmu Budvar Tábor Ondřeje Bambulu. Třetí skončil Slovák Maroš Kováč. V průběžném pořadí dál vede Zdeněk Mlynář s náskokem 106 bodů před Lukášem Kloučkem.

Lukáš Klouček: "Jsem rád, že mi to dvakrát vyšlo. Před začátkem sezony jsem to rozhodně nečekal. Dnes jsem ale špatně odstartoval a ve druhém kole jsem měl navíc pád. Potom mě stálo dost sil a hodně práce dotáhnout se do čela závodu. Když jsem dojel Ondru (Bambulu), pokračoval jsem ve svém tempu a on trochu zaostal. Určitě bych raději závodil se všemi nejlepšími českými jezdci. Už se těším si na mistrovství republiky, kde budou všichni a doopravdy se ukáže, jak na tom jsem."

Ondřej Bambula: "Začátek závodu se mi vydařil, měl jsem dobrý start. Když jsem se zbavil Slováka Gavendy, trochu jsem zvolnil, abych počkal na Lukáše (Kloučka). Ale on mi pak ujel víc, než jsem chtěl. Dneska podruhé stojím na bedně Budvar Cupu, takže jsem nadmíru spokojen. Ale přece jen to vítězství mi ještě chybí a dnes k tomu nebylo daleko. To mě trochu mrzí."

Maroš Kovač: "Dnes jsem poprvé na stupních vítězů v Čechách, takže tohle umístění mezi kvalitní konkurencí mě těší. Já jsem v terénu trénoval jen málo v uplynulém týdnu, protože jsem měl nějaké povinnosti v silniční cyklistice. Jsem rád, že Slováci se u vás v cyklokrosovém poháru neztrácí a dnes jsme skončili 4 v prvních osmi. A zda souhlasím s výrokem Roberta Gavendy (po získaném titulu ME 2005 v Pont Chateau), že on se naučil jezdi cyklokros v Čechách? Ano. Bezesporu."

Přiloženy výsledky závodu a konečného pořadí juniorů a dále výsledky závodu a průběžného pořadí Elite+U23.

Autor reportáže: Petr Vobora, redaktor www.cyklokros.cz


Kromě více informací k závodům v Hlinsku naleznete na oficiálních stránkách českého cyklokrosu i hodnocení vystoupení našich závodníků na ME (od reprezentačního trenéra Petra Kloučka) a rozhovor se Zdeňkem Štybarem.Související odkazy na BikeBase:
ME v cyklokrosu - Huijbergen (Holandsko, 9.12.) – Zdeněk Štybar má stříbro – 10.12.2006 (Petr Vobora)
Ondřej Bambula – rozhovor s mladou cyklokrosovou nadějí před ME – 29.11.2006
6. BC v Mnichově Hradišti – Klouček porazil Mlynáře v závodě roku – 18.11.2006
Cyklokros - Holé Vrchy (II. UCI) – Lukáš Klouček vyhrál stylem start-cíl - 17.11.2006
Václav Ježek se v Kolíně vrátil na bednu - 20.10.2006
5. BC v Kolíně – Zděnda Mlynář letící, vítězící - 16.10.2006
Ondřej Bambula – nová tvář na stupních vítězů Budvar Cupu - 12.10.2006
Show jednoho muže "MLYNÁŘ Zdeněk" - 9.10.2006 (Daniel J.)
3.závod Budvar cupu v cyklokrosu Louny - FOTOGALERIE - 7.10.2006 (Jaroslav Novák)
3. závod Budvar Cupu v cyklokrosu v Lounech – 1. Mlynář, 2. Chrobák, 3. Bambula – 7.10.2006
2. závod cyklokrosového Budvar Cupu v Uničově – FOTOGALERIE – 2.10.2006
2. závod cyklokrosového Budvar Cupu v Uničově – Profesor Mlynář vyučoval – 30.9.06
První závod Budvar Cupu v cyklokrosu - Podbořany - Fotogalerie – 25.9.2006 (Jaroslav Novák)
Pozvánka na cyklokrosovou sezonu 2006/2007 – 9.9.2006 (Petr Vobora)
Cyklokros is not dead aneb ohlédnutí za uplynulou terénářskou sezonou (2005/06) – 23.2.2006

Další užitečné odkazy:
www.cyklokros.cz - oficiální stránky českého cyklokrosu
Kalendář závodů


 

images/sekcehlleft.gif

Soubory ke stažení

images/sekcehlright.gif
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.99   images/ga_count.png 957

7. závod cyklokrosového Budvar Cupu – Lukáš Klouček zopakoval vítězství

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 16
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif