ostatní

18.01.2007 - Aleš Gregor

foto/_0000021691.jpg
Dorazila mi upoutávka na nový DVD Michala Marošiho jednoho z nejhustějších týpků v republice co se MTB týče. Marošana jezdí především 4X a Downhill, kde se v obou disciplínách pravidelně umísťuje na špičce. Je zvanej na ty nejprestižnější exhibice a propagační akce, kam se podívaj jen ty nejlepší z celýho světa. Namátkou například Red Bull Rampage, kde borci jezděj bez nadsázky ze skály dolu a stovky novinářů fotěj každej jejich polet a natěšeně vyčkávaj každý zaváhání. Na podobnejch akcích nechybí několik záchranejch vrtulníků... Prostě magorrrrrrrrr!!!!!!!!

 


 

foto/_0000021690.jpg
Tři roky po premiéře strhujícího dokumentu o cestách chlapce z malého českého města s jeho bicyklem po svazích hor v zemích blízkých i vzdálených, nyní přichází pokračování tohoto procítěného příběhu prožívaného v přátelské komunitě světa sjezdového, fourcrossového, freeridového a dvacetipalcového. Přátelé ano, při příležitosti narození pokračovatele šíleného česko-uhersko-japonského rodu je zde biják Marosana Never Dies, pořadové číslo dvě. Po odmlce zaviněné nedostatkem kalcia v kostech míří do vašeho přehrávače další počin obskurního sdružení pod diktátem harakiri guru Michala Marošiho, střihorukého Shaman Bro Davida Jozi a v produkci Bankrupt & Suicidal Production Group, divize Buy & Die.

Společně můžeme shlédnout nejzásadnější akce MTB scény uplynulé sezóny. Naše hrdiny uvidíte svázané praporky a pod neúprosným tlakem ruček časomíry, dozorem rozhodčích a s osudem v rukou lapiduchů, stejně jako létání bez křídel mimo veškeré limity. Vše pojato velmi autenticky, neboť za tímhle dílem stojí jen ti co v něj věří. Tváří v tvář všemu a všem. S nadhledem a úsměvem, vždyť produkce i scénář jsou jen naše.

 

Nevyrážíme konkurovat moderním nákladným projektům, prostě jen popisujeme atmosféru pobytu na daleké cestě za překonáváním lidských možností. Pro toho, kdo má chuť vydat se na pouť za báječnými chlápky na létajících strojích, pro toho je tu sestřih z Crankworkx a podobných klání těch co ještě berou rozum do hrsti a těch co už to vzdali. Ten, kdo má soutěživého ducha zde najde nejeden závod Světového poháru na dvou kontinentech. Nechybí ani Rotorua spot check v zemi hobitů za účasti formule Prokop. Díky krásnému jaru a ještě lepšímu podzimu tu máme i pár zaznamenání hodných lokálních akcí. A pro ty, kdo to mají rádi free, se mezi jedničkami a nulami najde pár divokých pojezdů v bohaté zemi monacké, krásné krajině kanadské a třeba i nedalekém Uhersku.

 

Je vám libo dávky špíny, krve, zpocených zad, monstrózních výšek, nekontrolovaných pádů, neholených prsou, rozřízlých medvědích zad, extrémních výkonů a přihlouplých vtipů podbarvených smrští kytarových rifů? Pak jste na správné cestě k bodu G, odkud se můžete nechat unášet atmosférou a kde si užijete nečekané alespoň v roli diváka v teple domova. Tomu budiž věnován tento počin.

 

Tímto je řečeno vše a nic. My své dokončili, zbytek je na vás. Užijte si tu jízdu, protože… Motocross je nejvíc a Marosana Never Dies!!

Střih: David Joza
Kamera: Michal Maroši, David Joza, Peter Fernbach, DHC a přátelé
Special thanx: Adam Vágner
Powered by: Red Bull, R.S.P.

  

Nové dvd bude k mání zhruba v druhém únorovém týdnu a to buď na www.scottmtb.cz na dobírku a nebo v Pražských bikeshopech jako je 901bikes nebo Katmar. Cena bude přijatelných 250 Kč.

 

Mějte se MM


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.9   images/ga_count.png 1399

Marosana Never Dies !! - Nový DVDčko

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 39
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif