ostatní

19.01.2007 - Roman Palík

1.
Mám nové tričko, teda vlastně dres, to je jedno, prostě jsem si onen svršek ve slevách musel koupit, protože ten starý byl už moc starý, byl odřený doděrava od asfaltu a vůbec už vyšel z módy stejně jako kraáky, ale ty na tom byly ještě hůř. Na těch mi pustilo už i očko v místě nejnevhodnějším, jak bych to jen popsal, prostě tam, kde se zapíná turbo.

 

Oblečen do nových fetišoblečků stoje před zrcadlem hodnotím zda-li mi to dostatečně sluší i s těmi novými botami, protože staré cyklotrepky už taky nebyly IN a jestliže chci pomýšlet na olympiádu, nebo na nějakou místní bednu, tak se rozhodně nehodlám nechat zostuzovat z módy vyšlými modely. To dá rozum.

 

No prostě mi to i s těmi novými rukavicemi tak slušelo (měli jste mě vidět), že aji moje 5letá dcera mi večer řekla, že se ožení se mnou místo Patrika ze školky.

 

Jo a ještě brýle. Tak ty mám taky a troje a k nim mnohé různobarevné sklíčka. Teda po pravdě musím říct, že nejlépe vidím bez brýlí, ale nebojte nesundám je, protože:

 

jednak kdybych byl bez brýlí, tak by mohla sousedka pojmout podezření, že nejsem závodník a takovou ztrátu prestiže si nemohu dovolit,

 

druhak mi to s brýlemi sekne,

 

třeak jezdím tak moc rychle, že mně to bez brýlí obrací víčka naruby.

 


2.
Odpoledne ten kostým ponosím, abych se ujistil jestli mi opravdu sedí.
Na noc si ho nechám jako pyžamo, to nemůže uškodit.
K čertu, v práci mi to asi nedovolí mít na sobě. Neva, přehodím si přes to košili. Jenže co s tou pemprskou? Zamaskuji ji volnými manšestráky a kolegové puknou závistí a kolegyně chtivostí.

 

Avšak jednu věc nemám vyřešenu. Nikdy v životě by mě nenapadlo, že dám tolik peněz za prachsprosté ponožky a vy, kdo jste někdy kupovali sportovní ponožky, tak víte v jakých sumách se pohybujeme. Nemyslím ty obyčejné černé do polobotek, nebo bílé do kecek, ale ty, co nosíme my závodníci. Tak mě právě trápí, že ta papírová cedulka s cenou vůbec na té ponožce nedrží. Takové drahé fusekle a ony jsou vlastně úplně schované v botě, že je ani nikdo neuvidí. Kdyby to byly alespoň podkolenky.

 


3.
Ženy a obzvl᚝ manželky mají proti nám mužům mimo mnohých jiných dva speciální senzory.
Prvním senzorem přesně poznají, že je doma něco nového a je proto naprosto zbytečné nové pláště s novýma dlouhoprsákama schovávat v bedně s nářadím.
A druhým senzorem bezpečně ohodnotí s přesností na desetinnou čárku cenu kolistické bižutérie a je opět naprosto zbytečné jakože umazat nové věci aby vypadaly jeté.

 

Ony nám to těmi svými senzory skenují z očí, ony tam vidí tu radost a těšení se na provětrání dresu, na projetí pláště s jiným nevyzkoušeným dezénem.
Kdepak ty neošulíme.

 

Některé jsou dost odvážné a otázkou „kolik to stálo“ potom nám mužům naprosto zbytečně přivozují stavy asi jako v základní třídě, když jsem stál před tabulí a nejenže jsme neznal odpověď na soudruhem učitelem položenou otázku, ale já obvykle ani nevěděl, jakáže to byla otázka, protože mě ten Komenský vyrušil uprostřed čtverečkované námořní bitvy.

 

A Ty moudré řeknou něco jako „je to hezké modré, ale v létě na dovolenou bude mít že jo?“
U nás hrajeme takovou hru, že když přijdu domů a nákupní kabelu, která má jiné reklamy než supermaketové nesu místo do kuchyně ke kolu, tak se prostě otázky nekladou a já to pak někdy předvedu s komentářem, že to bylo výhodné, v akci, nutné, fakt jsem musel, nemůžu bez toho být, děcka se mi už posmívaly, je to karbon chápeš?, a tak.

 

Jako musím uznat, že to mají s námi trápení a je teda fakt, že když člověk položí vedle sebe třeba cvičky s nápisem SIDI a dámské kožené kozačky, tak tam jistý nepoměr je a to jak v podstatné velikosti, tak i v ceně. Hmm, jenže v tomto případě v neprospěch těch stříbrných jarmilek.

 


4.
Když už jsem se zmínil o té olympiádě (a ten Absaolon co zkoumal jeskynní systém v Moravském Krasu, nejel on něco i na kole?), tak musím promyslet jak to udělám. Ono totiž pokud jsem jezdil v těch starých hadrech a byl jsem k smíchu a odsouzen k pohrdavým pohledům, tak teď v novém cykloohozu hned na první pohled bude každý soudit, že jistě patřím do nominace (mají dobrý vkus).

 

Jenže potíž je v tom, že nevím, jak se mám vyhnout případným spekulacím o mém dopingu? Komu
mám odevzdat vzorky DNA? A jak se vlastně dává takový vzorek DNA? Mám na kontrolóra plivnout, nebo ho počůrat, nebo mi přiloží na tepnu pijavici? Ach jo, to jsou starosti. Hold sport je těžká řehole, to jsem si měl rozmyslet, než jsem si koupil ty oblečky a trepky s kuframa.

 

No ne, já jen aby mě pak někdo popotahoval za to, že sypu vanilkový protein a zobu bobule s Céčkem.
A ty živočišné, ty se můžou? Ty ještě nejsou na seznamu UCI, FIFA, CIA, MTB zakázaných látek? Myslím tím třeba vajíčka od babičky, ne od maminky, vlastně od babičky, kurňa jak bych to vysvětlil, prostě od mé maminky, která je babičkou našich dětí. Tak je to správně. Taková ta vajíčka s oranžovým žloutkem, ne ty supermarketové s běložlutým. Tak ty se můžou? S cibulkou?

 


5.
Jejda, to už je tolik hodin? No nic, vypnu PC, srovnám do komínku Velo s Pelotonem, povolím si na dresu zip u krku, dotáhnu přezku na sidkách abych se v noci neodkopal z kufrů a jdu spát a jsem na zítra odpočatý - zítra je velký den! Jedu totiž na kolo!


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.99   images/ga_count.png 930

Barva jezdí a ne že ne

TitulekAutorDatum
Ach jo ...rock19.01.2007 09:27:21
už se těšánkujiorca19.01.2007 09:13:04
images/line1.gifRe: už se těšánkujiMiloš Zavřel19.01.2007 09:19:54
:o)Miloš Zavřel19.01.2007 08:27:59
images/line1.gifRe: :o)Aleš19.01.2007 10:35:29
images/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: :o)Miloš Zavřel19.01.2007 10:37:30
images/line4.gifimages/line4.gifimages/line3.gifRe: Re: Re: :o)Báža19.01.2007 11:37:28
images/line4.gifimages/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: Re: :o)Aleš Gregor19.01.2007 10:39:09Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 50
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif