o závodech

25.04.2007 - Vladislav Lepšík

foto/_0000025352.jpg
V neděli jsem s dcerou a ženou vyrazil na českolipský maraton s příslibem, že letos poprvé uvidím cyklistickou akci a těšil jsem se na atmosféru a na to, jak si užiju krásnou dubnovou neděli.
Předem chci jen říct, že už jsem v minulosti řídil organizaci různých akcí, od úrovně hospodských setkání, přes finále Světové serie v MTBO až po šestidenní SixNumbers, což byla akce organizačně značně zapeklitá a kdo jste tam byli mi jistě dáte zapravdu.
Začínám takhle zeširoka jen proto, že vím co příprava závodů obnáší a tudíž jsem ten poslední člověk, kterej by něco chtěl kritizovat.

 

Ovšem tohle si fakt neodpustím. Pominu-li fakt, že pivo bylo předražené, za což ovšem pořadatel nemohl, pak už jde všechno na jeho vrub.

 

Až do startu se jevilo vše v pořádku, dostojné prostředí startu a cíle a charakteristická hudba a projev DJ Roury nenaznačoval, že bychom mohli odjíždět zklamáni.

 

Sice mi bylo trochu divné, že spíkr nevyjmenuje alespoň pár favoritů, ale to mi při shánění levnějšího piva ani nějak nedošlo.

 

Trochu mě zarazil Roura, když hlásil , že cca po deseti kjilometrech je vepředu Horák s Kálesem a číslo XY, což mohlo bejt maximálně tak jasný otci čísla XY, a to ještě za předpokladu, že mu osobně upevňoval číslo na řidítka a netrpí sklerozou. Neb starovky nikde nevidět.

 


Pak už z trati ani slovíčko a zrovna v tom okamžiku, kdy spíkr hlásil, že za 10-20 minut můžeme očekávat vítěze, se na náměstí přířítila motospojka, které ne zadním kole visel vitěz maratonu.

 

Ticho.

 

Pak přijela skupina další.

 

A další .

 

Furt ticho.

 

Nejsem takovej znalec tváří těcho maratonců, tedy jsem absolutně nevěděl která bije.

 

DJ Roura stojí jak Trubka a snaží se situace všemožně zachránit.
Náš rozhovor vypadá asi takhle:
" Ty vole Rouro , dyť Ty seš tu úplně nahovno"
" Ty vole Bážo, myslíš, že to nevím, ale Hmyzáci nebyli schopni mi dát startovku"

 

Bylo mi ho celkem líto, doufám, že si na Malevilu spraví chuť.

 

Vyhlášení vítězů proběhne v době , kdy už jsou skoro všichni v cíli nejméně 1,5 hodiny, takže předpokládám, že na vyhlášení samotné zůstali vitězové, jejich rodiny a pořadatel.
V té době už jsem radši seděl na pivku s jedním účastníkem a poslouchal, že kdyby to tam neznal, že několikrát zabloudil a jak nebyly označeny nebezpečné úseky.

 

Pak už se jen dozvím další den, že na Slaviček k mému kamošovi, kterej si to tam přijel vychutnat se sjížděli borci ze tří stran a jak radil záchranářům, kam si asi tak mají stoupnout, protože nedostali žádné instrukce.
Naštěstí snad byli u toho nejhoršího pádu včas a zranění se zase brzo postaví na start nějakého závodu.

 

Osobně si však myslím, že už to nebude v České Lípě, neb můj pocit je ten, že si Hmyzáci vzali příliš velké sousto nebo se na to vesměs docela obyčejně vysrali.

 

Báža

 


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.97   images/ga_count.png 892

Českolipský maraton očima obyčejného diváka

TitulekAutorDatum
Asi anoPavel Havrlant25.04.2007 11:21:16© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 38
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif