o závodech

23.05.2007 - Petr Mach

Bude letos při 4. ročníku cyklomaratonu KOOPERATIVA OKOLO HRADCE stejně jako v minulých letech překonán účastnický rekord? První ročník na obou tratích dokončilo dohromady tři sta bikerů, vloni jich bylo už dvakrát tolik a letos je již přihlášeno přes pět set padesát závodníků. Závod se pojede už v neděli 3. června a kromě hlavního závodu bude na programu oslava dne dětí a vystoupení kapely Vaťák.

 

KOOPERATIVA OKOLOHRADCE patří k lehkým cyklomaratonům a proto se těší takovému velkému zájmu. Start i cíl závodu je u hradeckého Všesportovního stadionu, odtud se na šedesátikilometrovou trať vydají startující v 11 hodin. Úvodní kilometry vedou směrem na Nový Hradec Králové a jsou totožné s trasou závodu na 30 kilometrů, který startuje o čtvrt hodiny později. Závody dětských kategorií se pak uskuteční v okolí Všesportovního stadionu. Soutěžící na trati 60 kilometrů v porovnání s kratší tratí musejí absolvovat okruh v okolí rybníku Biřička. Na něm jsou nejnáročnější úseky závodu.

 

Startující absolvují několik technicky náročných sjezdů a strmých výjezdů. V závěru okruhu, který se napojuje na třicetikilometrovou trasu, je čeká divácky nejatraktivnější místo - metr hluboký a deset metrů dlouhý brod přes začátek rybníku Biřička. Kdo se ho lekne nebo chce pokračovat v suchých botách může s nepatrnou časovou ztrátou tento úsek objet.

 

Obhajovat loňské vítězství bude český šampion v cyklomaratonu Martin Horák z týmu Rock Machina Cyklomax. „Absolvoval jsem třítýdenní zahraniční soustředění. V jeho závěru jsem se zúčastnil závodu Světového poháru a byl jsem spokojen s 29. místem. Doufám, že mi forma půjde nahoru a obhájím loňské prvenství v Kooperativa Okolohradce.“, řekl Martin Horák. V soutěži žen vloni vyhrála Horákova životní partnerka Ilona Bublová, která v absolutním pořadí projela cílem na 24. místě, bude startovat i letos.

 

Prezentace všech příchozích závodníků je v neděli 3. června od 8:00 hodin do 10:00 hodin. Start je v 11:00 hodin. Na cenách bude celkem rozdáno přes 100 tisíc Kč ve věcných darech. Na nejrychlejšího občana Hradce Králové čeká putovní pohár, který je symbolem závodu. I ten, kdo se neumístí mezi nejlepšími v téměř dvaceti vypsaných kategoriích může domů cestovat s hodnotnou cenou. Startovní číslo každého účastníka bude zařazeno do tomboly, ve které je hlavní cenou krosové kolo Rock Machine v hodnotě 15 tisíc korun od Velo Pešek a syn.

 

Více informací na www.okolohradce.cz

 

foto/_0000028037.jpg


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.88   images/ga_count.png 727

OKOLOHRADCE NA BIKU

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 9
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif