ostatní

30.05.2007 - Radek Patrák

foto/_0000028224.jpg
Ahoj všichni, kdo jste se zúčastnili nebo se byli jen podívat druhou květnovou neděli na Ranči Malevil, u nás v Jablonném v Podještědí a Lužických horách. Chci Vám poděkovat za účast i to, že jste to spolu s námi přežili. Množství Vašich soutěžních příspěvků a zvláště Vaše dojmy v nich popsané, svědčí o tom, že jste si to fakt užili. Velmi nelehké pak bylo rozhodování komu přidělit hlavní cenu, zájezd od CK Trip Jablonec nad Nisou do Spreewaldu. V pátek 25. 5. tedy musela zasednout „redakční rada“ v tomto složení:
Radek, Tomᚠa Ivana Patrákovi
Jirka, Lukᚠa Hana Klingorovi
Martin a Helena Mojžíškovi
Hanka Balážová
Hanka Janďurová
Přes telemost byla celá záležitost konzultována s vypisovatelem soutěže - serverem BIKEBASE - konkrétně s Alešem Gregorem.

  

Soutěžní články:

 


 

Vaše příspěvky si jen na tomto serveru přečetlo 10.433 čtenářů. Kritéria, dle kterých se mělo rozhodnout, nebyla dána. Nejedna reportហnám vehnala slzy do očí a tak rozhodování nebylo opravdu jednoduché. Do užšího kola tedy byly na základě hodnocení členů komise vybrány příspěvky Lucie Pouchové a Davida Granáta. Následně o vítězi soutěže rozhodnul los.

 

Chceme ale ocenit všechny, kdož poslali a strávili čas psaním svých příspěvků a proto každý obdrží věcnou cenu od fy Kelly‘s Bicycles.

 

Teď malinko odbočím a vrátím se k letošnímu závodu.
V pátek 11. 5. po poledni, den před závodem, máme vše připraveno a čekáme jen na příjezd časoměřičské firmy, abychom mohli rozjet prezentaci.

foto/_0000028225.jpg
Poryvy větru, které nastaly, způsobily nejen převržení stánků a TOI TOI bud, ale i totální destrukci podia za 750.000 korun. Množství vyvrácených stromů v okolních lesích pak znamenalo i noční nasazení těžké techniky, aby bylo možné zprůjezdnit trasu marathonu.
Ač sobotní slunečné ráno slibovalo, že se počasí umoudřilo, nestalo se tak. Průtrž mračen a následné prudké ochlazení náležitě prověřilo síly i psychickou odolnost všech. Gratuluji proto všem, co závod dokončili a děkuji těm, co se o Vás po celý den starali. Těžká a rozbahněná tra měla paradoxně za následek jen jedno vážnější zranění z řad závodníků. Varováním pak pro všechny, kdož vyrážíte na jakýkoliv závod, by měl být následující případ, který se stal. Účastnice autobusového zájezdu na zámek Lemberk, okolo kterého se jelo, přes upozornění pořadatelů i policie, že se zde jede marathon, vyrazila místo po turistické stezce na zámek po kraji komunikace. Bohužel jeden kamarád jedoucí závod včas nedobrzdil a milou paní svezl pár metrů na řidítkách, což pro ní znamenalo pohmoždění páteře, žeber a hospitalizaci. Nehodu vyšetřuje dopravní policie. Nebylo to nic příjemného pro mě a ještě méně pro kluka, co tu bábu sundal. Vina dle silničního zákona je na straně cyklisty. Takže závěr zní, dávejte si pozor a pojistěte se pro případ, že někomu způsobíte škodu na zdraví či majetku. A ještě něco. Tolerance a vzájemná ohleduplnost k tomu, že někdo něco roky buduje nebo dělá, je fakt čím dál tím horší. Že někdo přinese zablácené kolo přímo z trasy sprchuje ho na hotelovým pokoji, ucpe odpad a vyplaví kuchyň v přízemí, to nejde na rozum. Omluvou nemůže být pro dotyčné to, že wapky byly „jen“ tři. Za daného počasí by jich bylo padesát málo. Vody na ranči bylo dost, stačí vozit na marathon kartáč a kýbl.

 

Tak a teď k dopisovatelské soutěži.
Vítězem se stává David Granát s článkem Malevil, Malevil. Výherní poukaz pošleme na jeho adresu a jeho jméno do CK Trip.

 

Prosím o zaslání adres na paklisport@paklisport.cz , nebo bikebase@tiscali.cz

 

Video ze závodu v délce cca 30 minut bude možno objednat prostřednictvím www.paklisport.cz .za režijní cenu + poštovné.

 

Tak a je to za námi. Ještě jednou díky všem a na Malevilu nashledanou zase příští rok. Devátý ročník se bude konat 10. května 2008 a já mám dojem , že přípravy na něj už začaly.

 

Za Pakli sport klub Jablonné v Podještědí
Radek Patrák

 

PS. Ahoj v Bad Goisernu a Seiffenu na závodech MarathonMan


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.97   images/ga_count.png 1393

8. Kelly´s Malevil Cup 2007 – Dobojováno ! Vítěz soutěže s CK Trip je znám

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 42
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif