o závodech

07.06.2007 - Jan Moucha

V neděli 3.6.2007 se uskutečnil první ročník MTB závodu Střekov cup 2007, klasický MTB XC mazec, a to i navzdory všem nepříjemnostem, kterým z pomyslného trůnu vladaře vévodilo nepříznivé počasí..... Pojďme si přiblížit atmosféru tohoto závodu detailněji - třeba z pohledu mého, z pohledu řadového člena organizačního týmu, který měl navíc možnost tento závod moderovat.....
Je 2.6.2007 sobota večer 20.00 hodin, čili večer před závodem a spolu s Františkem Kleckerem (hlavním pořadatel a předseda oddílu FUN BIKE TEAM Ústí n.L.) a Tomášem Koloveckým (ředitel závod) sedíme u pódia v „zóně startu a cíle“, nohy na stole, nějaké to dobré pití po ruce, odpočíváme a diskutujeme. Máme po celodenní přípravě na nedělní závod, a tak v očekávané chvíli klidu se cpu grilovanou uzeninou. Dochází mi, že jsem bez oběda strávil sobotu na nohách 14 hodin v kuse, ale co by člověk pro zdařilý průběh závodu neudělal….. Nᚠdiskusní kruh řeší, zda jsme na nic nezapomněli – navzájem se ujišujeme, že je vše připraveno, akorát, že ráno musíme zajistit pár věcí – cca práce na 2 – 3 hodinky. Z toho vyplývá, že budíček budeme mít v 6.00 hodin („Ó, jak chybný byl tento odhad“)…. Diskuse je s přibývajícím počtem vypitých dvanáctek podstatně veselejší. Padají tipy, kolik asi tak přijede lidí…., jestli vůbec někdo, a tak….. Ještě, že nikdo z nás nic nevsadil…, to by jsme prodělali kalhoty….. Je 23.00 hodin, je tma, na obloze Velký vůz a naše trojice se vysmívá všem „chytrým“ rosničkám a šarlatánům, kteří předpovídají počasí. „Nebude to tak hustý, zase kecali“ povídám….. Kolem 24.00 hodin vyhlašujeme večerku – zalézáme do aut – spíme na místě…..
Je neděle 3.45 hodin a pootevřenými dveřmi dodávky mi prší na tlamu. Patnáct minut se ještě převaluji, nakonec vylezu ze spacáku, otvírám dveře dodávky – opravuji – neprší, ukrutně leje, chce se napsat výstižnější výraz, ale snažím se být nevulgární…. Kolem čtvrt na pět liják ustává – vylézám a obcházím celou zónu startu a cíle, kontroluji stany a stánky, sfouknutou bránu KELLYS – zdá se, že je vše O.K. Svítá a ačkoliv si připadám tak trochu jako blázen, vydávám se na tra „zaváděcího kola“ cca 1.200metrů dlouhého, vybaven sekyrou, hráběmi, a páskou….., tzv. sichrkontrola. Asi tak po hodince se vracím s dobrým pocitem, že jsem ještě označil a upravil určitá, dle mého mínění, nebezpečná místa na trase a…. zase začíná padat z nebe. Chce se mi zařvat „Kurváááá“, ale vzbudil bych kluky, takže si jen zívnu a promočen zalézám do dodávky. Je nade vše jasný, že minimálně od třech od rána lilo, tudíž, jestli někdo vůbec přijede závodit, podstoupí pravý, nefalšovaný, bikerský „jatka“.
Je neděle 6.00 hodin – lije – přijíždí můj kámoš Feďa s manželkou Verčou. Místo pozdravu popisuje reálně stav: „Je to v p…. co???“ Snažím se být optimista, ale je mi jasný, že se tentokráte rosničky ani šarlatáni moc nesekli….“Bude to dobrý“, povídám mu, ale je mi jasný, že jestli bude pršet ještě v 7.00 hodin, moc lidí nepřijede… Franta s Tomášem vstali, rozdali jsme si úkoly a pak, pak už čas utíkal…, no jako voda. Těsně po sedmé hodině, navzdory dešti je připravena registrace, počítače zapojené, no a kolem půl deváté i vše ostatní připraveno... Nápojové centrum, kde si mohli závodníci zadáčo naplnit bidony energetickým nápojem ENERVIT před závodem, jakož i po závodě v pohotovosti, stánek s občerstvením plně funkční – dokonce po ránu s čerstvými koblihami a dalšími dobrotami, stánek mechanika též závodníkům plně k dispozici….. Můžeme spustit starty.
Je neděle 9.00 hodin – jemně mží – brána KELLYS stojí a první odvážlivci jsou registrováni – v daný okamžik zejména děti, ale už dojíždějí do místa startu i další závodníci, o nějaký to léto starší…. Nᚠoddílový mechanik Vláďa Kříž šel zkontrolovat a „event. dovypáskovat“ hlavní okruh a pomalu se blíží první start.
Je neděle 10.00 hodin = start „mrňousků“. Naše milé děti vše berou s úsměvem, na počasí moc nedbají… Mrňouskové v počtu 3ks stojí na startu a světe div se – samý holky. Tak to je pecka. Start jejich závodu jakoby umírňuje počasí – přestává pršet, to je dobrý znamení…. Dokončily všechny, Michalka Ottová, Maruška Kleckerová a Karolína Mouchová v doprovodu svých maminek, takže na startu bylo těch holek vlastně 5. Následují starty v dalších kategoriích. Zajímavá je kategorie V.I.P., kde startuje Vlastimil Žáček – starosta Střekova. Velmi mile překvapil nejen aktivní účastí, ale i předvedeným výkonem…. Vše běží bez větších problémů. S drobnostmi typu, došly PHM v agregátu = padá brána Kellys jsme se vypořádali v pohodě. Dobrovolníci bránu podepřeli, do agregátu se dolilo a za chviličku brána zase stojí v poho. Projíždějící a závodící bikeři vzali tuto epizodu s úsměvem, nakonec komu se podaří projet bránou, kterou mu drží např. sám ředitel závodu….
Ve 13.00 hodin byl odstartován hlavní závod – muži M1 a M2, čili 18-35 let a 36-50 let. By nebylo startovní pole početné tak, jak bychom si představovali, což je holý fakt, přesto nechyběla na startovní čáře známá a zajímavá jména, jako Robert Novotný (zvaný „Džovan“), Pavel Martínek, TomᚠTrunschka, Vlasta Veverka…. Byli jsme svědky nelítostné souboje mezi bikery, ale hlavně řady soubojů, kdy zejména každý jednotlivec bojoval sám se sebou na atraktivní, ale náročné trati. Dokončit, znamenalo zvítězit. Zaznamenali jsme jeden pád – proseknutý loket Jirky Uhlíře, který znamenal STOP, taky pár klasických „zákysů“, kdy prostě už prý nešlo jet dál… Gratuluji všem, kteří dokončili, protože skutečně to bylo těžké, což nakonec vítěz Robert Novotný v cíli, v improvizovaném rozhovoru se mnou, potvrdil. Kompletní výsledky jsou již k dispozici na http://www.funbike.cz/ a krásné fotky budou na této adrese tento týden……
Střekov cup 2007 je již historie. Byl to krásný a náročný závod – první, pod taktovkou oddílu FUN BIKE TEAM z Ústí nad Labem a nezbývá, než si přát, aby se tento závod uchytil, zakořenil a našel své stálé příznivce. Velké poděkování pak patří všem sponzorům a partnerům, bez nichž by se tento závod nenarodil….Všem, kteří pak stáli u zrodu tohoto závodu jako závodníci, postavili se na start a dokončili, se hlavní pořadatel František Klecker odměnil tak, že příští rok mají startovné zdarma. Ostatním, kteří si tento závod letos nechali ujít pak jeho absolvování vřele doporučuji a za rok, za rok se budeme všichni z pořadatelského týmu na všechny „nováčky“, jakož i na ty letošní odvážné a ryzí bikery a bikerky těšit …..

 

Za tým pořadatelů

 

Jan Moucha – zástupce ředitele závodu

 


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.9   images/ga_count.png 951

STŘECOV CUP 2007 - Blátivá prověrka ryzích bikerů a bikerek

TitulekAutorDatum
Mistrovský tahJiří Waldhauser07.06.2007 21:14:20
Přidat fotky a patří to na titulní stranu. 07.06.2007 14:24:32
images/line1.gifRe: Přidat fotky a patří to na titulní stranu.Martin Bali-Jenčík07.06.2007 20:40:44Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 27
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif