o závodech

06.10.2005 - Petra Adamová

foto/_0000004249.jpg
Dne 28. října na svatého Václava se jel Děčínský maratón. S kamarádkou jsme se rozhodly projet trasu závodu, která je asi 55 km dlouhá. Závodu jsme se neúčastnily pouze jsme chtěly trasu poznat. Ačkoliv jsme obě z Děčína a Maxičky známe chtěli jsme jet po značené trase.

 

Start měl být v 11:00 hodin z Masarykova náměstí v Děčíně . My jsme si daly sraz už v 10:30. Náměstí bylo víc než jindy zaplněné cyklisty, kteří se připravovali na start.. Všichni se tam rozjížděli a procvičovali. A konečně se blížila 11. hodina. Už chybělo jen pár sekund. Zazněla rána z pistole a peloton asi 50ti závodníků vyrazil vpřed. Chtěli jsme se přidat, ale já jsem měla menší problémy s kolem takže jsem si musela poradit se závadou a hurá za pelotonem. Trasa vedla po cyklostezce do Čertovy vody to je směr německo. V tomto úseku jsme potkaly 1. závodníka co měl defekt a rychle vyměňoval duši, aby neměl velké zpoždění. Z Čertovy vody už se jelo po turistické žluté směr Dolní žleb. Tento úsek je trošku technického rázu, ale dá se to jet. I tady jsme potkali několik bikerů co měnilo duši a byl tu i jeden co se mu přetrh řetěz tak jsme mu nabídli pomoc. Půjčily mu nýtovačku a kapku jsme asistovaly při opravě řetězu. Cyklista byl celkem zručný a rychle závadu opravil a frčel dál. Bylo vidět, že chce vyhrát i když tolik ztratil, snažil se závodníky dojet ze všech sil.

 


No a my jsme v klídku pokračovaly dál. Z Dolního žlebu vede na Maxičky taková kamenitá cesta. Ty kameny kloužou i při chůzi natožpak na kole. Myslím, že měli závodníci v tomhle úseku trošku problémky. My jsme se rozhodly tenhle úsek jít raději pěšky. Dál už trasa nebyla tak moc náročná jelo se po zpevněných lesních cestách občas nějaká ta asfaltka nebo cesta vysypaná hrubým štěrkem, po kterém se zrovna nejelo nejlíp.

 


Nesmím opmenout několik pěkných sjezdíků ani né moc náročných. Dál se jelo směr Kristin hrádek a Ostrov. Kousek po turistický modrý. Musím podotknout, že závod byl pěkně značený, že se nedalo nikde zabloudit. Po cestě byly tři občerstvovací stanice. Kousek pod Sněžníkem jsme potkaly další dva závodníky co vypadali jako když jedou z posledních sil. Přiznám se, že už se mi taky moc nechtělo jet, ale vzdát jsem to vážně nechtěla. Přijely jsme na křižovatku od Ostrova a dál se pokračovalo směr Jílové, asi po 400 metrech se uhnulo na cestu pak krátký sjezdík a napojily jsme se na asfaltku, která vede na Čechy. Je to pěkná cesta, ale dneska mi moc nevyhovovala protože dole jsem byla jak zmrzlý rampouch navíc začalo jemně mrholit. A zima byla nepříjemná. No a dál se pokračovalo směr Vlčí jezero zase po klouzajících kamenech. Tam byla poslední občerstvovačka a do cíle asi jen 6 km. Tam jsme potkali další závodnici, které už asi taky moc sil nezbývalo, ale bojovala až do konce. No a cíl byl na Maxičkách v hotelu u jezírka.

 

My jsme však měli cíl trošku jinde. Byla to hospoda „Dřevák“ kde je vždycky teplo a pěkné posezení. Mají tam krb, který té hospůdce dodává zvláštní atmosféru. Doplnily jsme tekutiny a nějaké to jídlo. Ani se nám pak nechtělo jet domů. Myslím, že to byl pěkně strávený den. Jen ještě pár poznámek k tomu závodu, myslím, že kdyby se konal o 14 dní dříve, že byla by větší účast. Vím, že loni v to počasí bylo hodně sychravé.

 


Odkaz na stránky pořadatele jsou zde tam najdete i výsledky.

 


Tady přikládám mapu pro přehlednost, aby Ti co to tu moc neznají si mohli udělat obrázek.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.99   images/ga_count.png 1109

Děčínský Maraton

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 13
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif