o závodech

15.07.2007 - TomᚠPouch

Každý vypravěč Vám popisuje příhodu, a nebo věc pouze z toho pohledu, který mu byl umožněn. Problém nastává pokud získáte dva rozdílný pohledy na jednu věc. Pak se může stát že jeden den přijedete do ráje a druhý se těšíte aby to peklo bylo již za Vámi.

foto/_0000032912.jpg

Vítejte v Salzkamergutu !!!

 

Strašný řev přeletí přes Věčnou stěnu a pomalu ztrácí svou sílu při pádu do malebného městečka Bad Goisernu. Všem musí připomínat řev raněného zvířete, snad divočáka či medvěda. Ale není tomu tak, to netrpí žádné zvíře, to řve bolestí pouze jeden blázen co si myslel že se mu Alpy pokloní. Ten uřvaný blázen jsem já, křeče v obou stehnech mi nedovolí žádný pohyb a při sebemenším pokusu udělat další krok se opět zatínají s mými stehny i prsty do rukovětí řidítek až mám pocit, že každou chvíli ulomím brzdové páčky. Pořadatel na motorce mi vysvětluje že z budovy, která je pod námi mě odvezou do cíle. Stále opakoval to ošklivé slovo: GAME OVER…

foto/_0000032914.jpg

…Po deštivých dnech nás v pátek 13. přivítalo prosluněné odpoledne v solné komoře. Počasí bylo určitě již dlouho předem objednáno a tuto idylku umocnil stánek Paklisportu. Každý kdo přišel pozdravit Radka a ostatní organizátory z Malevilu dostal skvělý točený pifko. No atmosféra jako doma.
foto/_0000032915.jpg
Bylo zde hodně čechů, tedy statistiky neznám, ale myslím že NÁS tam bylo nejvíc. Potkal jsem spousty známých a seznámil jsem se i s dalšími bikery. Takže spát jsme šli trochu pod vlivem dojmů, ale víc pod vlivem alkoholu.
foto/_0000032916.jpg

V 9,35 stojím na startu ve třetí vlně 50km trasy, podle grafu převýšení vím, že nás čekají pouze dva kopce, dva sjezdy a kousek rovinky do cíle. Start proběhl docela v poklidu a nikdo nikam nespěchal. Každý si je vědom, že kopce které nás čekají si rychle vyberou svou daň za neuváženě rychlou jízdu. Pekelná jízda rájem začala. Sjezdy jsou buďto snadno sjízdný, a nebo se musí slézat po čtyřech s kolem v zubech. Skoro nic mezi co znám z domova. Na jednom šotolinovém sjezdu před druhou občerstvovačkou píchám (duši). Snažím se rychle přezout a pumpuji tak usilovně že mi ventilek zůstal v pumpičce. Pokouším se neúspěšně vyžebrat duši od projíždějících. Ještě že je za mnou sestra se svými dvěmi dušemi. Minutku před jejím příjezdem mi přináší duši pořadatel. Vůbec nevím kde se ten anděl vzal, ale proč se v ráji divit tomuto zázraku. Uvědomuji si, že ráfek i pl᚝ jsou celý od jílu, který je všude, a že se defekt může zopakovat. Beru si tedy rezervní duši od ségry a vyhrožuji že jí dojedu. Sliby chyby…

 

…Pomalu utichá můj řev nad Věčnou stěnou, křeče ustupují. Poslední čtvrtá duše je už na kole a čeká mě pouze sjezd a cílová rovinka. Za balkónovou vyhlídkou z věčný stěny na kamenitým sjezdu mě jeden malý kámen odhazuje přední kolo na daleko většího brášku. Následuje kotrmelec i s kolem. Nemůžu se zvednout, ležím na sedle a nohy stále v nášlapech. Přibíhají na pomoc pořadatelé a rubikovou metodou mě rozplétají z kola.
Určitě jsem již poslední, stále cítím křeče jak číhají až pořádně zaberu aby se mohli opět zakousnout. Pořadatelé mě posílají nejkratší cestou do cíle. Nedbám jejich rad, nevzdám a pokračuji ve sjezdu. Přichází předcílová rovinka a zjišuji že jsem si ohnul patku u přehazovačky. Řetěz stále skáče na pastorku plusmínus jeden převod a pouze na těžkým se ustálí, ale to zase klepou křeče zda můžou dál. Podaří se mi předjet ještě asi pět závodníků a 2km před cílem mi opět začíná plavat zadní kolo. Dřu to na pokraji křečového záchvatu a při každém šlápnutí do šlapek se mi kolo vlní jako bych jel na hadovi. Hlavou mi probíhá malá modlitba za duši a vydrží a za křeče a počkají do cíle.
Cílem projíždím povzbuzován diváky. Později se dozvídám že jsem přijel na pokraji časového limitu, prý už klasifikovali pouze jednoho za mnou.
Mé první kroky směřují ke stánku Paklisportu. Po prvním loku piva si musím sednout na zem, roztančil se mi celý svět, ale druhé pivo vše vrací do normálu. Jsem totálně zničen, ale plný skvělých zážitků.

 

O tomto závodě bych mohl psát spousty detailů, ale nechci Vás nudit. Chci pochválit skvělou a neopakovatelnou atmosféru tohoto megazávodu. Dále děkuji všem místním za skvělou podporu, takové fandění se jen tak nevidí, a za pivo a ´´rodinné´´ zázemí u Paklisportu.
Každý účastník má o čem vyprávět, slyšel jsem večer mnoho zajímavých příběhů z tohoto závodu. Někteří po kolizi i 30km na zádech táhli kolo do cíle. Nevzdali.

 

Tento závod se jel v duchu: vítěz je každý kdo dojede či dojde do cíle.


foto/thumb/0000032912.jpg
foto/thumb/0000032913.jpg
foto/thumb/0000032914.jpg
foto/thumb/0000032915.jpg
foto/thumb/0000032916.jpg
foto/thumb/0000032917.jpg
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.03   images/ga_count.png 1276

OPUS PRO KVARTETO DUŠÍ

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 14
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif