o závodech

19.09.2007 - Aleš Gregor

foto/_0000039634.jpg
Pytlákova schovanka je bikovej orientační závod dvojic na turistický mapě 1:50. Sbíraj se kontroly na mapě a dvojice na to mají buď 222, nebo 333 minut (něco jako dlouhá a krátká na maratonu). Když limit prošvinou, tak se jim ty body co nabrali na trati, začnou s každou minutou odečítat. Je teda důležitý dopředu odhadnout, kolik toho kdo najede, vybrat si vhodný kontroly a ty potom v danym limitu stihnout objet. Schovanka byla pořadatelema navržená tak, že ani ti nejlepší nemohli všechny kontroly objet. Taková paráda potom dává ohromnej prostor ve volbě jaký kontroly vynechat a kudy na ně jet. V týhle variabilitě je ohromná krása MTBO…

 

Fotogalerie z příprav, jízdy a hlavně afterparty je na konci článku

 

Kde jaký teenager by si název závodu mohl mylně zaměnit nejen za stejnojmennou českou filmovou komedii z roku 1949 natočenou režisérem Martinem Fričem, ale jak jsem se na afterparty od Čendy dozvěděl, i za lahodný peprmintový koktejlek, což hned vysvětlím.

 


 

Nerad začínám článek hned popisem chlastu, ale jedná se o psa zakopaného v samotném názvu závodu, tudíž to nesnese odkladu… navíc kdybych to popsal na konci, tak by ste všicni celej článek přeskočili…

 

Nevím jak v ostatních částech republiky, ale u nás na severu, cyklisti rádi zelenou. Je to tady prostě tak nastavený. Je jasný, že ne každýmu to pití sedne, a tak aby zapadl do kolektivu a nebyl vyloučen hned v prvopočátku pro takovou malichernost, vymejšlej se různý fígle, jak už tak lahodnou chu peprmincky ještě vylepšit. Já se surovou zelenou problém nemám, ale pro úplnost uvedu míchačky, který se ke mně donesly.

 

foto/_0000039818.jpg
foto/_0000039819.jpg
První mě známý vylepšení chuti zelený byla Klapzubova jedenáctka. Faktem je, že do tohodle drinku zrovna moc lidí nechodí, což nechápu. Představuje nádherný souznění duší spojený s přátelským usrkáváním a to výlučně ve skupince jedenácti dobrodruhů. Výroba drinku je jednoduchá a zvládne jí i středně blbá a víceméně nalitá obsluha zaplivaný čtyřky, jen je třeba si to vohlídat, aby neusrkávala.
Sežene se jeden půllitr a 11 typů co by si rádi dali něco dobrého k pitku. Do půllitru si necháte nalejt jednoho panáka zelený a pak už to jede jako v tý pohádce Jak pejsek a kočička pekli dort. Každej z typů si poručí to, co je jeho duši nejbližší a nechá to přidat k tý zelený. Když poslední panáček dochutí zelenou, vezme se jedenáct brček a začíná bitva o místo nad půllitrem. Věřte, že jedenáct hlav se k němu nevejde, takže když povolíte, už si ani nesrknete. Taková to je dobrota.

 

foto/_0000039820.jpg
S druhým vylepšením přišel asi před třema rokama Vojta Marek. Jeho název je Alpičky
Vezmete prostě velkýho panáka zelený a navrch si necháte nakydat velkou sněhovou špici z pravý alpský smetany ve spreji z Plusu.
Celkem se to chytlo a to asi jen proto, že to vypadá zajímavě, nikdo to nezná a je to ukrutně jednoduchý… takže kamkoliv přijdete s tim můžete udělat díru do světa.
Fígl je ale hlavně v pití. Musíte hrdlo panáka nasadit na hubu a pak to tam kopnout celý najednou. V podstatě to zní lehce, jen bych dodal, že sem to jednou podcenil a musel sem to celý vyplivnout (i s přívlastkem), bo mi to trošku skočilo do tý druhý trubky – ta co nevede do žaludku, ale k plicím - a od tý doby už k Alpičkám nemám důvěru.…

 

foto/_0000039707.jpg
foto/_0000039708.jpg
Třetím vylepšením nevylepšitelný chuti mátové lahody je právě Pytlákova schovanka. Jsem stašně rád, že jsem se závodu mohl zúčastnit. Ne každý den si můžete zasportovat, rozšířit obzory, poklábosit s kamarády, poznat tolik nových krásných cest skoro za barákem a navíc doplnit chlastodělačský vzdělání.
Pytlákova schovanka je, co se výroby týče, nejsložitější drink z naší triády. Její příprava je nejen velmi náročná na suroviny, ale především na čas.
Vezmete whiskovou sklenici s tlustým dnem – pozor nezaměňovat s hlubokým talířem – do ní necháte nalít velkýho panáka zelený - pozor musí být BOŽKOV - a necháte 18,256 vteřiny pod přímým barovým sluncem. Potom do toho hodíte olivu – pozor musí být zelená a počkáte než se ustálí hladina. Pokud jste použili kvalitní suroviny a dodrželi návod, je zelená oliva v zelený úplně neviditelná.

 


 

Teď pár slov k dění, aneb jak posrat vyhranej závod.

 

foto/_0000039673.jpg
Tenhle závod se dá vyhrát jedinym způsobem. Prostě nasbíráte nejvíc bodů. Když by se náhodou stalo, že dva páry budou mít stejný body, rozhoduje jejich cílovej čas. Pro případ, že by dvojice měla i stejnej čas není pravidlo. Takže to záleží na rozhodčím, jak to ošéfuje.

Soutěž dvojic je vždycky super. Kor ve světě MTBO (závody na kolech podle mapy). Jeden kouká do mapy a druhej tahá špic… ideální pár by byl něco jako chytrej (chabrus) a silnej(blbej). Do dvojce sem nakonec vymailoval Pedrose což je kluk, kterej mapu už párkrát viděl a na příští rok se chystá do MTBO Elity, ze který už se nedá postoupit vejš… maximálně si ho vyberou do reprezentace.
Protože jsem mapu sice už taky viděl, ale v podstatě to je pro mě jen stejnej papír jako ten na WC, jen s nějakejma čárama, vzal jsem na sebe bez váhání roli blbej tahač.
Nějak jsem přehlídnul, že Pedros jezdí ty Áčka i bez tahače a že na jaře byl trénovat v teple a že toho asi jen tak nenechal.
Stejně tak jsem ignoroval fakt, že jsem na kole v kuse 5,5 hodiny jel letos jen jednou a to na Malevilu a to sem musel pak tejden chodit brzo spát. Ani trénink před schovankou nějak nevyšel, protože jednou mrholilo, jednou bylo zataženo a ostatní dny se mi nějak nechtělo…
No prostě jak jsme vyjeli – Pedros první a já za nim - tak jsme taky i dojeli.

 

Během toho výletu jsem popřel většinu pravd o cyklistice.

  • Je blbost, že člověk může jet v maximálce jen chvíli… já jel celou dobu.
  • Je blbost, že s únavou padaj tepy – byl sem totál prošitej a tepal sem furt ja králík.
  • Pravda Když nemůžeš, tak přidej, taky nefunguje – přidával jsem a Pedros fůrt odjížděl…
  • A posledním popřeným pravidlem je, že rychlost zvýšíš, když zvýšíš tlak nohou do pedálů Tlačil jsem jak ďas a nic, ba to skoro bylo horší…

 

foto/_0000039668.jpg
No prostě Pedros tahal, četl mapu a mě si vezl jako blbýho chabruse. Jediný co jsem dělal, bylo čtení dohledávek a označování kontrol. A to mi šlo dobře. I když Pedros to viděl trochu jinak a po tom, co mi to v cíli naznačil mi došlo, že má vlastně pravdu. Nechápu jak se to mohlo stát, ale i když jsem běžel ke kontrole jako první od kontroly jsem běžel dycky jako poslední…

I co se týče mapy jsem chtěl bejt trochu užitečněj. A k tomu mi dopomohlo, že se v tý oblasti jezdí Pahorkáč a já už ho dvakrát jel. Na jedný z posledních kontrol, Pedros přehlídnul v mapě odbočku a chtěl Jelení kopec objíždět přes Mikulášovce... v tom přišla moje chvilka. Vzpomněl jsem na Pahorkáče a naší cestu jsem pomohl výrazně zkrátit proti jeho trati. Možná to ale nebyl uplně ideální manévr, bo z tý zkratky jsem si pamatoval jen tu odbočku. Následná návštěva zříceniny, projížďka po rok čerstvě posekanym poli a ve finále přelejzání několika ohradníků, nám ubralo jak pár metrů, tak čtvrt hoďky drahocenýho času. Nestihli jsme teda dojet pro poslední kontrolu a do cíle jsme to měli jen tak tak.

 

Ve finále jsme se dozvěděli, že vítěznej tým má nejen stejnej počet bodů, ale i stejnej čas a rozhodčí rozhodli, že mi budeme druhý protože máme posbíranejch míň kontrol.

 

Teda já byl celej pryč i z toho druhýho místa, bo sem vlastně celej den nevěděl co se děje a ve finále bedna, ale Pedrose to trochu mrzelo, tak jsem ho alespoň večer vyfotil jak spí... :)

 


 

Špíček nakonec

 

Jo ještě bych rád přidal jednu historku z trati. Na druhý kontrole, která byla popsaná jako tři buky u cesty z nichž jeden byl dub, jeden borovice a jeden teda fakt buk, slyšíme ukrutnej řev. Jdu kousek z cesty a kolem se lesem ukrutnou rychlostí prořítěj dva borci na dvojkole a mávaj kolem sebe rukama a děsně řvou – něco jako au, kurva, svině prostě samý sprostý a nekterý i celkem nesrozumitelný slova. Kouknem na sebe s Pedrosem, jako že hustý typy asi a lezem na kola. Najednou zase řev a zase dva borci na kole, tentokráte každej na svým ale jinak stejnej slovník, stejná rychlost. Tyhle ale zastavujou u nás a taky značej a mezitim co začnou vyprávět, se divně vošívaj. Prej sršní roj uprostřed cesty a už sčítaj bodance. Jako seru na to Pedros, já do toho nejedu. A Pedros na toJako to prostě projedem, jiná cesta není. OK - Možná by bylo lepší jet pomalu, aby sme je nerozčílili, ale to už se Pedros zvedá a vypadá to na opačnou taktiku.
No poprvý jedu po rovný lesní cestě 60km/h a už vidim ten roj. Prostě jako když se rojej včely – stovky kusů o velikosti malejch ptáčků zrovna nad cestou. Zavírám oči a pusu, klopim hlavu a slyšim jen jak mi louskaj vo helmu. Přidáváme a až když se cesta začne nechutně zvedat a začínám trpět akutnim nedostatkem vzduchu ubírám a s radostí zjišuju, že jsme to projeli. Pedros je taky
bez záznamu, takže pro nás Happy end :)

 


 

Co se týče večerní oslavy, fotky dost napovědi a jako bonus můžete skouknout pár jinejch galerek na stránkách závodu a video Hustýho Wimpyho stejně jako výsledky tamtéž.
Odkaz na stránky www.pytlakovaschovanka.info

 


 

foto/_0000039806.jpg
Kdo čte jen závěry, tak to stálo zato.
Kdo nejel ještě s mapou, tak a testne buď příští rok Pytlákovu schovanku, nebo Ruskou ruletu / Ruskou sibiř v Bakově nad Jizerou, nebo BikeAdventure, což jsou parádní víkendový akce obsazený božíma lidma. Kdo by to chtěl spojit s dovolenou, má tu možnost na luxusnim etapáku s mapou (i s dětma a i s uplně malejma) na Six numbers


foto/thumb/0000039623.jpg
foto/thumb/0000039624.jpg
foto/thumb/0000039625.jpg
foto/thumb/0000039626.jpg
foto/thumb/0000039627.jpg
foto/thumb/0000039628.jpg
foto/thumb/0000039629.jpg
foto/thumb/0000039630.jpg
foto/thumb/0000039631.jpg
foto/thumb/0000039632.jpg
foto/thumb/0000039633.jpg
foto/thumb/0000039634.jpg
foto/thumb/0000039635.jpg
foto/thumb/0000039636.jpg
foto/thumb/0000039637.jpg
foto/thumb/0000039638.jpg
foto/thumb/0000039639.jpg
foto/thumb/0000039640.jpg
foto/thumb/0000039641.jpg
foto/thumb/0000039642.jpg
foto/thumb/0000039643.jpg
foto/thumb/0000039644.jpg
foto/thumb/0000039645.jpg
foto/thumb/0000039646.jpg
foto/thumb/0000039647.jpg
foto/thumb/0000039648.jpg
foto/thumb/0000039649.jpg
foto/thumb/0000039650.jpg
foto/thumb/0000039651.jpg
foto/thumb/0000039652.jpg
foto/thumb/0000039653.jpg
foto/thumb/0000039654.jpg
foto/thumb/0000039655.jpg
foto/thumb/0000039656.jpg
foto/thumb/0000039657.jpg
foto/thumb/0000039658.jpg
foto/thumb/0000039659.jpg
foto/thumb/0000039660.jpg
foto/thumb/0000039661.jpg
foto/thumb/0000039662.jpg
foto/thumb/0000039663.jpg
foto/thumb/0000039664.jpg
foto/thumb/0000039665.jpg
foto/thumb/0000039666.jpg
foto/thumb/0000039667.jpg
foto/thumb/0000039668.jpg
foto/thumb/0000039669.jpg
foto/thumb/0000039670.jpg
foto/thumb/0000039671.jpg
foto/thumb/0000039672.jpg
foto/thumb/0000039673.jpg
foto/thumb/0000039674.jpg
foto/thumb/0000039675.jpg
foto/thumb/0000039676.jpg
foto/thumb/0000039677.jpg
foto/thumb/0000039678.jpg
foto/thumb/0000039679.jpg
foto/thumb/0000039680.jpg
foto/thumb/0000039681.jpg
foto/thumb/0000039682.jpg
foto/thumb/0000039683.jpg
foto/thumb/0000039684.jpg
foto/thumb/0000039685.jpg
foto/thumb/0000039686.jpg
foto/thumb/0000039687.jpg
foto/thumb/0000039688.jpg
foto/thumb/0000039689.jpg
foto/thumb/0000039690.jpg
foto/thumb/0000039691.jpg
foto/thumb/0000039692.jpg
foto/thumb/0000039693.jpg
foto/thumb/0000039694.jpg
foto/thumb/0000039695.jpg
foto/thumb/0000039696.jpg
foto/thumb/0000039697.jpg
foto/thumb/0000039698.jpg
foto/thumb/0000039699.jpg
foto/thumb/0000039700.jpg
foto/thumb/0000039701.jpg
foto/thumb/0000039702.jpg
foto/thumb/0000039703.jpg
foto/thumb/0000039704.jpg
foto/thumb/0000039705.jpg
foto/thumb/0000039706.jpg
foto/thumb/0000039707.jpg
foto/thumb/0000039708.jpg
foto/thumb/0000039709.jpg
foto/thumb/0000039710.jpg
foto/thumb/0000039711.jpg
foto/thumb/0000039712.jpg
foto/thumb/0000039713.jpg
foto/thumb/0000039714.jpg
foto/thumb/0000039715.jpg
foto/thumb/0000039716.jpg
foto/thumb/0000039717.jpg
foto/thumb/0000039718.jpg
foto/thumb/0000039719.jpg
foto/thumb/0000039720.jpg
foto/thumb/0000039721.jpg
foto/thumb/0000039722.jpg
foto/thumb/0000039723.jpg
foto/thumb/0000039724.jpg
foto/thumb/0000039725.jpg
foto/thumb/0000039726.jpg
foto/thumb/0000039727.jpg
foto/thumb/0000039728.jpg
foto/thumb/0000039729.jpg
foto/thumb/0000039730.jpg
foto/thumb/0000039731.jpg
foto/thumb/0000039732.jpg
foto/thumb/0000039733.jpg
foto/thumb/0000039734.jpg
foto/thumb/0000039735.jpg
foto/thumb/0000039736.jpg
foto/thumb/0000039737.jpg
foto/thumb/0000039738.jpg
foto/thumb/0000039739.jpg
foto/thumb/0000039740.jpg
foto/thumb/0000039741.jpg
foto/thumb/0000039742.jpg
foto/thumb/0000039743.jpg
foto/thumb/0000039744.jpg
foto/thumb/0000039745.jpg
foto/thumb/0000039746.jpg
foto/thumb/0000039747.jpg
foto/thumb/0000039748.jpg
foto/thumb/0000039749.jpg
foto/thumb/0000039750.jpg
foto/thumb/0000039751.jpg
foto/thumb/0000039752.jpg
foto/thumb/0000039753.jpg
foto/thumb/0000039754.jpg
foto/thumb/0000039755.jpg
foto/thumb/0000039756.jpg
foto/thumb/0000039757.jpg
foto/thumb/0000039758.jpg
foto/thumb/0000039759.jpg
foto/thumb/0000039760.jpg
foto/thumb/0000039761.jpg
foto/thumb/0000039762.jpg
foto/thumb/0000039763.jpg
foto/thumb/0000039764.jpg
foto/thumb/0000039765.jpg
foto/thumb/0000039766.jpg
foto/thumb/0000039767.jpg
foto/thumb/0000039768.jpg
foto/thumb/0000039769.jpg
foto/thumb/0000039770.jpg
foto/thumb/0000039771.jpg
foto/thumb/0000039772.jpg
foto/thumb/0000039773.jpg
foto/thumb/0000039774.jpg
foto/thumb/0000039775.jpg
foto/thumb/0000039776.jpg
foto/thumb/0000039777.jpg
foto/thumb/0000039778.jpg
foto/thumb/0000039779.jpg
foto/thumb/0000039780.jpg
foto/thumb/0000039781.jpg
foto/thumb/0000039782.jpg
foto/thumb/0000039783.jpg
foto/thumb/0000039784.jpg
foto/thumb/0000039785.jpg
foto/thumb/0000039786.jpg
foto/thumb/0000039787.jpg
foto/thumb/0000039788.jpg
foto/thumb/0000039789.jpg
foto/thumb/0000039790.jpg
foto/thumb/0000039791.jpg
foto/thumb/0000039792.jpg
foto/thumb/0000039793.jpg
foto/thumb/0000039794.jpg
foto/thumb/0000039795.jpg
foto/thumb/0000039796.jpg
foto/thumb/0000039797.jpg
foto/thumb/0000039798.jpg
foto/thumb/0000039799.jpg
foto/thumb/0000039800.jpg
foto/thumb/0000039801.jpg
foto/thumb/0000039802.jpg
foto/thumb/0000039803.jpg
foto/thumb/0000039804.jpg
foto/thumb/0000039805.jpg
foto/thumb/0000039806.jpg
foto/thumb/0000039807.jpg
foto/thumb/0000039808.jpg
foto/thumb/0000039809.jpg
foto/thumb/0000039810.jpg
foto/thumb/0000039811.jpg
foto/thumb/0000039812.jpg
foto/thumb/0000039813.jpg
foto/thumb/0000039814.jpg
foto/thumb/0000039815.jpg
foto/thumb/0000039816.jpg
foto/thumb/0000039817.jpg
bajk po závodě.. :)
foto/thumb/0000039818.jpg
foto/thumb/0000039819.jpg
foto/thumb/0000039820.jpg
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3   images/ga_count.png 957

Pytlákova schovanka 2007 – fotky a nějaký to povídání

TitulekAutorDatum
ZelenaKaraya20.09.2007 20:41:55
images/line3.gifRe: ZelenaZdenek21.09.2007 15:04:20
images/line2.gifimages/line1.gifRe: Re: ZelenaAleš Gregor21.09.2007 17:37:17
images/line1.gifRe: ZelenaAleš Gregor21.09.2007 00:42:04
...nápodobně...Pavel Kučera19.09.2007 12:58:38
images/line1.gifRe: ...nápodobně...Aleš Gregor19.09.2007 14:56:19
images/line4.gifimages/line3.gifRe: Re: ...nápodobně...Vladislav Lepšík20.09.2007 08:46:48
images/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: ...nápodobně...Albert19.09.2007 18:03:01
Zelený drinkyZdeněk Mrkvička19.09.2007 09:53:17
Veselé čteníAlbert19.09.2007 09:26:44
TanečkyBáža19.09.2007 08:37:05
fajnej reportík..parákuPetr -Pedros- Zaoral19.09.2007 02:31:40
images/line1.gifRe: fajnej reportík..parákuRorejs19.09.2007 08:01:36Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 18
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif