reportáže, o závodech

21.09.2007 - Petr -Pedros- Zaoral

foto/_0000039940.jpg
Vše začalo již tehdá v květnu na Jasoni & Drsoni, kde sme dostali od pro mě neznámých típků pozvánku na MTBO orientační závod na 222 nebo 333 minut kdesi na vzdáleném severu.. Neznat Bážu Lepšíka neuvěřím, že s takovým předstihem odhadne, že jistě půjde o akci roku.
Velkým lákadlem byl totiž poměrně neznámý Šluknovský výběžek, pro mě nejzapadlejší kout široko daleko co znám. Jistojistou pojistkou, že to bude fakt hustý, byl navazující kulturní program a sice nachystaný koncert mistra pornofolku Hustýho Wimpyho... Takže už dávno předem bylo jasný, že 15.9. je účast na Pytlákově Schovance nejen pro SNS Smržovku povinností.

 

To, že sem se přihlásil hned jako druhý za Bážou, těsně před mAkem, mělo hned dát vědět ostatním, že to nebude prdel a že to nepojedou nějaký hlava-mapový lůzři. Paráka sem dlouho nechával na poslední chvíli.. až jednou si takhle v půlce srpna četuju se Skipem:

  • já: přijed 15.9 an http://www.pytlakovaschovanka.info/ bude párty a husák
  • skip: jj sem pozvanej a dorazim.. mam i nejakyho partaka co mi dohodil baza... ale nevim kdo to je :).

po deseti dnech..
  • já: zdáro mistře.. tak mi něco Báža naznačoval že si se mnou zalítneš pytlákovu schovanku! doufám že občas sedíš na kole abys mi uvisel.. jedem totiž vyhrát :o)
  • skip: vemu gumicuk... bud v klidu :o)

Týden před startem zaslýchám jisté fámy o tom jak si Skip nevěří a netrénuje.. asi ňáký babský keci.
Prosakuje ale ke mně rozhovor mezi nejmenovaným panem A a B.
  • A : mě Pedros zabije... včera sem se byl projet a sem total marnej :-)
  • B : musis ho nalejt jeste pred startem, to jde
  • A : pico - seš druhej co mi to říká :-) Leoš to říkal taky..

foto/_0000039942.jpg
foto/_0000039946.jpg
Nevim co to mělo znamenat, ale přišlo mi to jako bych neměl startovat úplně při smyslech. :o) Nanaštěstí celý týden po Sudetech díky hnusnýmu počasí a zmasakrovanýmu bajku taky na kole nesedim. Ve čtvrtek před závodem aspoň vyměňuji totál sjetý destičky za skoro sjetý a rozhejbávám "zlatej" řetěz, aby koleso aspoň šlapalo. Netypická příprava vrcholí pátek večer v jedenáct, kdy mě nejmenovaný reprezentant ČR v MTBO přemlouvá abych šel na pivko... 20 minut marně odolávám a jdu na dva kousky.. nakonec se z toho vyklubala tralalá do půl třetí.. ale sem zodpovědný pretěkár a du chrápat.

 

den D - před sedmou vstávám, nic moc fíling sem celkem ještě namotanej.. naštestí neřídim, abfárt... probouzim se v Lipový u Šluknova.. zima, vítr, zataženo, vítr a je mi blbě. Parák Skip hýr, plný humoru, chvilku vtípkujem, potvrzujeme si taktiku, že vemu mapník jen já.. a Aleš potahá špic :o), a jde se na věc.. Prezentace, zákres kontrol do mapy, míchání koktejlů do kejmloše, bidon s joinákem, mapník na ródly, žraso do kapes a jde se na start.

 

foto/_0000039947.jpg
Dvojice startují v minutových intervalech a ze všeho nejdřív se jede pár set metrů pro bodový ohodnocení kontrol. To pro mnohé účastníky je nezbytností pro naplánování toho jaké kontroly v co největším součtu bodů za daný limit chtějí objet. Naše strategie ale zní: "Za pět a půl hodiny se dá object všechno.. :o) Kašlem jen na málo bodovaný kontroly, který nebudou při cestě". Volíme směr po směru hodinových ručiček. "Posbíráme sever, postupně se rychle přesunem vysbírat Jedlovku a pak už jen dopohody uvidíme, co stihnem cestou do cíle za šedesátky."
První kontrola je poměrně živá, potkáváme típky kteří jedou cestou naproti pěknej kvapík.. zastavujou na kontrole a hlásí nám, že potkali na cestě rozjetý hnízdo sršňáků.. borec řiká že dostal dva pichy. Uff, ale touhle cestou mi musíme jet.. rozjíždíme pecky bomby.. já si ani nevšímám že někde něco lítá, ale Skip mi pak řiká že tam byl pěknej hukot. Naštestí nic, nestihli zaútočit.. Přijíždíme do Šluknova - páteční příprava je cejtit. Hlava-mapa.. během deseti minut ukazuju, jak jelito ovládá mapu.. jedem dvakrát doprdele.

 

foto/_0000039949.jpg
foto/_0000039950.jpg
Naštěstí jedem šišky, tak po pár kilákách sjíždíme Bogiho s Tepnou a další dvojice. Na votočku berem kontrolu na nejsevernější vlakový trati v ČR. Pak následuje mapový skvost šokartu, kde turistická mapa nezná žlutou turistickou značku a modrou si to šine jinak než v lese.. Kontrolu pod schodama rozvaliny naštestí trefujeme v pohodě.. Cítím, že už se začínáme rozjíždet. Hlava se zklidňuje.. Kontrolu na posedu střídá další pod mostem, myjíme Rumburk a nᚠrychlostní nástup "zklidňuje" stoupání na Dymník. Sjezdík lesem přes vlakovou tra a přestup na silníční přesun.

 

Na Studánku jedem po hlavní silnici, táhnu špic, vítr fouká, Skipovo přední kolo poočku vedle mojeho zadního.. furt podvědomě si řikám jestli nestřídat, že jedu pomalu.. není čas ptát se kdo jak se má.. oba zrychlujeme.. na konci stoupání se oba navzájem ujisujeme, že sme jeli nehoráznou kudlu a že takhle daleko nedovlajem..:o) Tou dobou máme za sebou už dvě a čtvrt hodiny jízdy..a sakra Jedlovka před náma..ve stoupání před Music Barem jakoby nic předjíždíme pardubičáka a tesláka.. později zjištujeme, že šlo o Křižáka s Ďurem (Libor Kříž, Jiří Procházka - oba elitní MTBO bajkeři), startující o 22 minut dřív! Další postup přes Rybniště jedeme víceméně s nima na dohled.. do Doubice zkoušim rozjet kolotoč, každej chvilku potáh špic, ale nakonec těm dvoum ujíždíme cítíc zvyšující se jejich marnost :o). U Kyjovského rybníka potkáváme opačně jedoucí Horynu se Semišem a marně se dožadujeme, aby nedělali Vlastu a řekli, kde je kontrola schovaná.. Po třech minutách marného pobíhání kolem vytipovaného prostoru přijíždějí Křižák s Ďurem. Další tří míny hledáme v rojnici čtyřech.. konečně ji máme. Do limitu zbývá dvě a čtvrt hodiny.. začíná se mi pomalu v hlavě rýsovat, že nestihneme objet všechno..

 

foto/_0000039951.jpg
Hurá do Českého Švýcarska.. příjemný svezení kolem Turistického mostu se mění v poměrně demoralizující drncavou cestu od hranice do Brtníků. Přichází vrcholná a nezapomenutelná část závodu. Na kontrole nás opět sjíždějí Ti dva.. Ďure evidentně hotovej ulehá do trávy se slovy "Mrdat kundu tvrdym hovnem!" řikám si "fajn tihle nevypadaj dobře.. jedem čas tlačí..." Brtníky se ale nějak nepříjemně táhnou. Začíná se ve mě probouzet žaket. Skip to umocňuje tím, že mi vypráví o tom že zrovna projíždíme kolem známého řezníka Kr..jehož jméno já neznám.. Evidentně nohy netočí.. a co horší postup po louce ke křížku směr hájovna na zelený je příšerný. Tlačíme kolo a já se snažím když né udržet cestu, která prostě není, aspoň teoretický azimut.. osobně propadám beznaději a čas rychle běží.. narážíme na křížek, ale kde se shovaná kontrola.. no za bukem přece.. po pěti minutách jasná věc.

 

foto/_0000039952.jpg
Hodina a čtvrt do konce - ještě stále mám v hlavě, že aspoň stihneme tu Tanečnici. Berem padesátku na Hrazeným a dál dvacítku nad Mikulášovicema U křížku. Tady začínám při pohledu na hodinky konečně střízlivět.. 40 minut na to nějak doject do Lipový. Vzdušnou čarou nějakých 7km pro malý děcka.. my cestou ještě vemem Mikulášovičky za třicet uvidíme podle času jestli ještě "pjetku" u letiště.. tzv. plán dopohody. Valíme to zkopce do Mikulášovic po aslfaltce když najednou přišla taky Skipova chvilka.. "Tady mi to něco řiká, tady se jel Pahorkáč, tady to vemem doprava po louce kolem takový zříceniny". koukám do mapy a řikám "ajo čéčě, já bych uplně přehlíd, že je tady cesta..hezky skoro po vrstevnici.. nebudem muset sjíždet zbytečně dolů a pak stoupat". Odbočujeme... po pár metrech se cesta ztrácí po louce s ohradníkama. Vracet se přece nebudeme a tak se trápíme po pomalý zarostlí louce kolem jakésy zříceniny, když si uvědomujeme, že vlastně jsme trosky my. Konečně cesta, co je jako by ta v mapě.. tak možná pět minut nás tahle fikačka stála.. honem pro tu třictku a švihat přes Velký Šenov do cíle.
Přijíždíme v limitu se smíšenýma pocitama. 103km a 1600m převýšení za 333minut, když z toho jsme nejeli cirka 45 minut díky různým dohledávkám a mapování. Po spočítání výsledků zjištujeme, že budem na bedně a že máme nachlup stejný body i čas právě s Křižákem a Ďurem, který sme na trati párkrát potkali. Nevím jaký přesně jeli chlapci začátek a konec, ale docela by mě zajímalo co kde pobrali, když už sme na ně měli 22 mín před Brtníkama a byli troufám si říct prošitější než my. Pro mě nepřijatelným narychlo upečeným pravidlem, že vitěz je ten kdo sebral víc kontrol, jsme tak se Skipem obsadili DRUHÉ MÍSTO !!! :o) :o(

 

foto/_0000039955.jpg
Tramtadadá, následovalo nacpání bachorů teplým jídlem, pívečko, vyhlašení vítězů a tombola, pívečko, zelená, atd. Probrali jsme svoje zážitky a postupy s přáteli a postupnými návštevami baru sme pomalu směřovali ke kulturnímu vrcholu akce - koncertu Hustýho Wimpyho. Umělec se lehce zapoměl na předešlé akci, tak měl zpoždení, ale počkat se opravdu vyplatilo.. byla to párty jako prase.. do ranních hodin. více fotky a videjíčko pořadatelů
Rano raníčko, ach moje hlavičko.. probouzíme se do krásného dne. Balíme kufry a mizíme. Mluvím snad skoro za všechny, že tohle byla fakt akce roku. Díky všichni pořadatelé. Tak zase určitě za rok - 20.9.2008.


foto/thumb/0000039940.jpg
foto/thumb/0000039941.jpg
mapa (větší k dispozici ke stažení)
foto/thumb/0000039942.jpg
čumění do mapy s Čamrym
foto/thumb/0000039943.jpg
pokus o vymyšlení taktiky
foto/thumb/0000039944.jpg
reprezentant mAk
foto/thumb/0000039945.jpg
foto/thumb/0000039946.jpg
SNS Smržovka
foto/thumb/0000039947.jpg
zákres bodů
foto/thumb/0000039948.jpg
Bogi s Tepnou
foto/thumb/0000039949.jpg
kontrola po schodama rozvaliny
foto/thumb/0000039950.jpg
pod mostem
foto/thumb/0000039951.jpg
tlačenice z Brtníků
foto/thumb/0000039952.jpg
Skip s diplomem
foto/thumb/0000039953.jpg
exoti Skip a Pedros
foto/thumb/0000039954.jpg
zelená
foto/thumb/0000039955.jpg
Hustej Wimpy
foto/thumb/0000039956.jpg
foto/thumb/0000039957.jpg
výsledky 333 minutovky
foto/thumb/0000039958.jpg
výsledky 222 minutovky
foto/thumb/0000039959.jpg
profil z polaru
 

images/sekcehlleft.gif

Soubory ke stažení

images/sekcehlright.gif
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.99   images/ga_count.png 1342

Husákova schovanka po Šluknovsku

TitulekAutorDatum
kurvajs Peros!mAk21.09.2007 10:49:58
images/line1.gifRe: kurvajs Peros!Aleš Gregor21.09.2007 22:27:18Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 16
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif