o závodech

24.09.2007 - Petr Mach

Lehkonohý Špatněl Mancebo a nejlepší čeští cyklisté svedli v pátek tvrdý souboj o Velkou cenu Rokycan při GP Borgers. Večerní závod na sto okruhů odstartoval po 19. hodině, kdy se už na rokycanském náměstí tísnili tisíce diváků, aby se pobavili na oslavách města, kterých byl závod součástí.

 

Na startu stál pohromadě František Raboň, Ondřej Sosenka, Jan Hruška, Pavel Padrnos, Adam Homolka, celý tým AC Sparta Praha a mnoho dalších po boku se dvěma zahraničními hvězdami, Franciscem Mancebem a Andreasem Kappesem. Závodit se začalo hned od startu, každý druhý průjezd cílem totiž znamenal tučnou prémii.

 

Roztrhat startovní pole se nejprve snažil Jihočech Adam Homolka, který jezdí v Rakouském týmu Swiag. Byl v několika krátkých únicích, které ovšem hlavní pole vždy dokázalo zachytit už v zárodku. Přibližně v polovině závodu odjel Ondřej Sosenka (BEI Příbram) společně s Pavlem Padrnosem (Discovery Channel) a nejzkušenějším závodníkem celého startovního pole jednačtyřicetiletým Andreasem Kappesem hájícího barvy týmu Spuik Frankfurt. Naději jim překazil nejpočetnější tým AC Sparta, který se složil ještě s jezdci PSK Whirlpool a společně po 15 kolech ztrátu vymazali.

 

Na 850 metrů dlouhém okruhu se jelo stále naplno, v ostrých zatáčkách se muselo rychle brzdit a následně opět skoro z nuly zrychlovat na maximum. To většině závodníků ubralo mnoho sil a nepodařilo se jim asi o pět kol dále zachytit druhý velký únik, o který se pokusili oba jezdci týmu Relax GAM Hruška s Mancebem, připojil se k nim ještě Radek Bečka (PSK Whirlpool) a František Raboň (T-Mobile).

 

Čtveřice jezdců stále zvyšovala tempo, ale za zády mají silný peloton, který několik okruhů před cílem začíná zostra dotahovat. Mancebo sbírá všechny své síly a odjíždí i té malé skupince, která je záhy pohlcena hlavním polem. Do cíle zbývá par desítek metrů, Mancebo zdvihá ruce a protíná osamocen cílovou pásku, ostatní se přiřítí po dvanácti sekundách. Nejlepším spurterem je toho večera Jiří Nesveda (AC Sparta Praha), za ním dojíždí František Raboň, pak Kappes, Kubias (PSK) a TomᚠHrubý(AC Sparta Praha).

 

Pátek je kromě vítězného Manceba úspěšný dnem hlavně v pro tým AC Sparta Praha, který uspěl i ve vyřazovacím závodě na 12 okruhů. Tam zvítězil Petr Pučelík, třetí byl Martin Pečenka a mezi Sparany se dokázal na druhou pozici vklínit pouze Jan Hruška.

 

foto/_0000040091.jpg
foto/_0000040094.jpg
foto/_0000040093.jpg
foto/_0000040095.jpg
foto/_0000040092.jpg
foto/_0000040096.jpg


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.98   images/ga_count.png 1062

GP BORGERS VYHRÁL FRANCISCO MANCEBO

TitulekAutorDatum
superDaniel.J25.09.2007 20:22:38Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 11
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif