o závodech

06.11.2007 - Zdeněk Pól

foto/_0000043530.jpg
Polis Events a Napadne s.r.o., pořadatelé Českého poháru 4X, vás zvou na Holeshot Masters, závod ve startovní reakci a sprintu na 10 metrů při výstavě Sport Life v sobotu 10.11. od 10:00. Tentokrát si do Brna nezapomeňte přivézt svůj 4X bike a přilbu!!! Tento závod je vypsán zejména jako forma plnohodnotného tréninku startovní reakce na kvalitní startovní rampě a zároveň prezentace fourcrossu návštěvníkům výstavy. Nabízíme vám možnost tréninku formou závodu o pláště WTB a ceny od dalších sponzorů zcela zdarma! Stánek Polis najdete na ploše mezi halami A2 a V. Přihlášky posílejte na holeshot@polis.cz Závod je otevřen každému jezdci na horském kole (26“). Cyklistická nebo motoristická přilba je podmínkou. Pro dokonalou koncentraci doporučujeme Red Bull. K dispozici všem účastníkům zdarma!

 

Časový harmonogram:

 

09:30 – 10:30 Registrace
10:00 – 10:50 Trénink
11:00 – 12:00 Závod

 

Systém závodu:

 

Jezdci nastupují ve dvojicích proti sobě, první postupuje dál. Druhý v jízdě sestupuje do pavouka B, kde se potkává s dalšími jezdci, kteří již alespoň jednou prohráli. Pokud i v tomto pavouku prohrají, jejich účinkování v závodě končí. Druhá prohra tedy vyřazuje ze závodu.

 

Jezdci budou rozděleni do základních jízd postupového klíče „A“ dle registrace. Všichni přihlášení se zúčastní závodu i v případě, že nezaplní celý postupový klíč „A“. Z toho vyplývá, že někteří jezdci mohou mít v prvním kole volné rozlosování. Pořadatel určí mód (číslo mezi 2-6) a pomocí tohoto čísla bude propočítávat nasazení jezdců.

 

CFM (centrální fourcrossový mozek) Marek Černý jeho křišálově průzračný systém popisuje slovy: „Například „mód 4“ znamená, že do pavouka bude nasazen jako jezdec číslo jedna čtvrtý jezdec z prezenční listiny, jako číslo dvě bude nasazen osmý jezdec z prezenční listiny, atd. Přitom se tito jezdci v listině označí jako již nasazení. Při dosáhnutí konce prezenční listiny se v počítání módu pro rozlosování jezdců pokračuje opět od začátku listiny až do doby, kdy nebudou nasazeni všichni jezdci.“

 

V pavouku A se utkávají vždy dva jezdci proti sobě na jednu jízdu, přičemž vítěz postupuje do dalšího kola pavouka A. Druhý z každé jízdy v pavouku A přechází do pavouka B, kde se utkávají vždy 3 jezdci a jen první z nich postupuje do dalšího kola, ale už jen v rámci pavouka B. Ve sporných situacích mohou postupovat v obou pavoucích ve výjimečných případech jezdci dva.

 

Pavouk A na svém konci určí prvního a druhého jezdce závodu HM a pavouk B třetího a čtvrtého v rámci HM. Jednoduše řečeno se dá celý systém chápat jako KO na dvě prohrané jízdy (resp. nevyhrané).

 

Chápete? Ne? To vlastně není důležité, prostě se přijďte pobavit.

 

Na shledanou v sobotu v Brně!


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.97   images/ga_count.png 1011

Holeshot Masters míří na Sport Life!

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 15
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif