recenze

02.12.2005 - Pavel Šácha

Copyright © 2005 PolarShop

 

 

 

foto/_0000004853.jpg
V létě 2005 se na trhu objevily dva nové cyklistické modely Polar CS100 a později CS200. Stanovená cena byla a stále je velmi lákavá vzhledem k funkcím, vlastnostem a provedení obou modelů.

 

Na počátku bych měl vypíchnout to hlavní, co dělá CS100 a CS200 tak jedinečným v dané cenové kategorii. Je to především kompletní bezdrátový systém měření rychlosti, frekvence šlapání, měření tepu s kódovaným signálem a v neposlední řadě příjemný vzhled a velmi dobře čitelný displej.

 

Cyklistické snímače snesou bez obav i drsnější podmínky, neb jejich elektronika a akumulátor jsou lisované v plastovém pouzdře. To zaručuje plnou vodotěsnost a odolnost vůči vodě, blátu atp. Bystřejší z vás napadá hned otázka: „a co až mi dojde baterie a jak dlouho vůbec vydrží?“. Životnost kvalitních lisovaných akumulátorů se pohybuje v rozpětí 3-5let v závislosti na četnosti používání. Pokud životnost takového snímače skončí, není třeba kupovat nový, na http://www.polarshop.cz existuje tzv. výměnný program. Vrátíte-li starý snímač, za sníženou cenu dostáváte nový. V samotném cyklocomputeru si můžete měnit baterii sami, stejně jako tomu bylo u starých a trvanlivých CatEye computerů.

 

Úsporu energie tvoří systém přímého přenosu signálu všech snímačů přímo do cyklocomputeru. Držák na řidítka neobsahuje žádné další baterie, jak je tomu u jiných výrobců.

 

foto/_0000004855.jpg

U samotného držáku se zastavím. Ten je možné dodat samostatně jako doplněk vhodný zejména pro spinning, kde svůj cyclocomputer snadno a rychle přichytíte na řidítka a používáte ho jako samotný, běžný pulsmetr. Končící éra objímkových držáků umožňuje přichycení na řidítka rozličných tvarů a průměrů a to v podélné nebo příčné ose ( na řidítka nebo představec ).
foto/_0000004856.jpg

 

Rozvinuté funkce měření tepu umožňují zobrazit hodnotu tepu v absolutní hodnotě tep/min nebo v % a ve stejných hodnotách lze stanovit i tepový limit. Ruční nastavení dle vůle uživatele nebo s využitím Polar OwnZone testu činí modely CS jedinečnými. Pro případ závodu, je možné limity vypnout. Co je OwnZone si přečtete dále.

 

Polar OwnZone test určí optimální tepový limit pro daný den. S jistotou lze říci, že ne každý den je tělo schopné snést stejné zatížení. V praxi to znamená jedno: když se špatně vyspím nebo jsem unavený, je vhodné trénovat s nižším zatížením a obráceně. Test se provádí během rozjíždění prvních 5 minut. Sledováním variability, česky proměnnosti, srdečního tepu v čase a na základě vložených údajů o uživateli Polar CS100 a CS200 umí určit správný tepový limit pro daný den.

 

Jako cyklocomputer obsahují oba modely všechny běžné údaje o měření rychlosti a vzdálenosti. Systém pro dvě kola rozpozná a zobrazí počty ujetých kilometrů na jednom či druhém kole. Analytiky potěší záznam mezičasů, jenž s sebou nesou další údaje o měřených úsecích jako je vzdálenost, tep, čas od startu a čas od minulého úseku. Jednotlivé záznamy mezičasu lze provádět ručně nebo automaticky v závislosti na nastavené vzdálenosti. Rozšiřující cyklistickou funkcí je tzv. ETA. Nastavením počtu kilometrů vaší trasy budete informováni podle průběhu jízdy, kdy dorazíte do cíle nebo domů. Nočním jezdcům bude vyhovovat podsvětlený displej s manažerem osvětlení, tj. osvětlení displeje při každém stisku tlačítka.

 


Přeci jen nejsou modely stejné a CS200 je rozšířena o další funkce. V cyklistické části jsou to zobrazované hodnoty míry vynaloženého úsilí jezdce, vyjádřeného v jednotkách kcal/hod a kcal/km. Tento ukazatel spotřeby energie umožňuje určit během závodu kolik energie byste měli přijmout a během tréninku poukazuje na efektivitu jízdy.

 

foto/_0000004854.jpg

Rozšířená paměť u CS200 umožní přečíst údaje o předchozích jízdách a navíc je možná jejich archivace v internetové databázi, kam se zaznamenané soubory z CS200 přenáší pomocí programu WebLink, který je volně ke stažení na stránce http://polar.prodejce.cz/download.html . Oprávněnou výtkou zůstává fakt, že těm z vás, kdo nemáte častý nebo žádný přístup k internetu, je tato funkce k ničemu. Ostatní jistě přestanou vést papírové zápisníky a více zleniví, neb všechny údaje budou uchovávat na internetu. Zároveň budou moci využít možnosti sestavení tréninkového plánu pro další období prostřednictvím programu a svých osobních údajů.

 

Seznam všech funkcí:

 

 

Copyright © 2005 PolarShop


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.27   images/ga_count.png 2161

Polar CS100 a CS200

TitulekAutorDatum
Ceny MOC vs. WEBPavel Šácha02.12.2005 17:25:26
Ceny?Aleš Gregor02.12.2005 14:03:37
images/line1.gifRe: Ceny?Lukáš Kubata05.12.2005 12:38:10
images/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: Ceny?Aleš Gregor11.12.2005 16:16:14© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 9
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif