o závodech

08.06.2008 - Pavel Kozlík

foto/_0000058845.jpg
foto/_0000058846.jpg
Letošní, už šestá Kokosová desetihodinovka se poprvé jela na nové, 10,5 km dlouhé trati s převýšením asi 160 m a na ní se pojede zase za tři roky. Příští rok bude zase jiná trať a teprve další rok se zase pojede na té staré, loňské trati. Takže tyto tři trati se budou pravidelně střídat .

Tento závod mám moc rád, protože to není žádná neprůjezdná komerční davovka pod nadvládou peněz. Tady vládne Jistič a rodinná atmosféra . Ozdobou tohoto závodu je taky bezkonkurenční účast žen v poměru k mužům a mezi pravidelné účastníky patří i děti, které mi téměř podjedou pod řídítky . Jejich účast má pro ně veliký význam i do budoucna, protože se během tohoto závodu naučí vnímat, že nejedou samy, nechovají se nepředvídatelně a při předjíždění nepanikaří a drží svoji stopu . To platí i pro ostatní účastníky, kdy ve srovnání s loňskem neblokovali cestu jízdou vedle sebe a nevytvářeli tak nebezpečné situace při předjíždění, kdy se lekli a v panice začali kličkovat.

 

Mirka i přesto, že ke konci hodila tlamu, skončila druhá se 136,5 km a vše poctivě sepsala .

 

foto/_0000058847.jpg
foto/_0000058848.jpg
Těch držkopádů bylo povícero, já zaznamenal jen dva a i ostatní byly většinou jen na blátě, kde se ale jezdilo pomalu. Bylo to v prvním, zaváděcím okruhu po výjezdu nejdelšího stoupání na nepříjemné, místy se bořící šotolině. To se vjelo na těžkou technikou zoranou lesní cestu. I když jsme byli varováni, že ty koleje jsou plné bahna, vedoucí jezdec toho nedbal a než by jel přes kameny uprostřed, vjel na na pohled hladkou a přívětivě se tvářící pravou kolej a okamžitě se zabořil . O pár desítek metrů dál si to nechtíc zopakoval na levé koleji další vedoucí jezdec, čímž jsem se bez vlastního přičinění dostal do čela já . Opatrně jsem bahnitý úsek projel až dolů a zase se zasunul dozadu .

 

Tyto dva úseky byly na celé trati nejhorší. První tím, že se jelo nahoru a to stoupání na šotolině bylo nekonečné a druhý tím, že se jelo dolů a člověk díky tomu blátu nikdy předem nevěděl, v jakém stavu se tam dostane .

 

Zbytek okruhu vedl hezkými jezdivými lesními a lučními pěšinami a šotolinovými cestami s jedním luxusním sjezdem mezi skálami maličko vystupujícími ze země. Šlo jen o to mezi nimi prokličkovat a i když se to třeba nepovedlo, nehrozil pád do hlubokého srázu nebo zastavení o strom.

 

foto/_0000058849.jpg
Do druhého kola nás pohromadě vjíždělo ještě dost. Jelikož ale vpředu jel stále Ruda Stibůrek a chtěl taky vystřídat, šel jsem do čela. Protože jsem ale dneska nejel na výsledek, ale zejména si chtěl před Libercem ještě naposledy pořádně zatrénovat a zatepat na vyšších tepech, vzal jsem to i jako dobrou příležitost k otestování soupeřů a prohrábl rošt . Na bahno jsem sice už vjížděl sám, ale z dohledu se dostal až ve třetím kole. To se změnilo v okruhu čtvrtém, protože po startu je jeden z mála krátkých úseků, kde to moc nekodrce a toho jsem využil k napití. Přesně ve chvíli, co jsem se blížil k šipce na silnici . Že to nedrkoce nezvykle dlouho a tedy je něco špatně, mi došlo až zhruba po 400 m a musel se vrátit. Tím mě Ruda dostal do vizuálního kontaktu naposledy . Tedy v době, kdy jedeme stejný okruh, protože poprvé jsem ho předjel až ve 13ém kole, podruhé tuším, že v 18ém a do konce závodu, který pro mně skončil 22. okruhem, mu dal ještě kola dvě .

 

To by asi tak bylo vše, protože jediná změna byla v počasí, kdy se po sedmi hodinách zvedl silný vítr, spadlo na mně asi 8 kapek vody a hrozila bouřka. Naštěstí s tímhle má Jistič z předešlých ročníků bohaté zkušenosti a včas na patřičných místech zasáhl .

 

Od začátku až do konce jsem jel jako staré pendlovky . Aby šly přesně a nezpožďovaly se, stačí je pravidelně natahovat. U mě to bylo vždy po devíti kolech .Související odkazy:

 

 

 


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.03   images/ga_count.png 1030

Kokosová desetihodinovka 2008

TitulekAutorDatum
Dobrej trénink ;-) 09.06.2008 09:20:16
images/line1.gifRe: Dobrej trénink ;-)Pavel Kozlík09.06.2008 20:50:08
Blahopřeju!Martin Bali-Jenčík09.06.2008 06:57:42© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 12
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif