o závodech

20.08.2008 - Michal Rejholec

Zdravím opět všechny kološe a tentokrát i orienťáky. Asi před třemi měsíci jsme doma plánovali dovču a po sečtení našich financí jsme se rozhodli, že letošní dovolenou prožijeme místo u moře někde na kole a v krásných končinách naší vlasti.
Zaujal nás proto datum 11.08-17.08.2008, který byl vyvěšen na plakátu v legendární hospůdce v Radvanci. Chvilku jsem si přemítal myšlenky, ale pak prošel kolem hostinský Míra "Pokec"a se slovy:"Já tam budu taky" nás přesvědčil prožít tento týden ve Cvikově.
Netrvalo ani týden a na stránkách www.sixnumbers.cz bylo vysvíceno naše jméno a za ním údaj zaplaceno. Nezbylo než začít s přípravou na "dovolenou". Dny ubíhaly nějak rychle a já jsem zjistil, že za necelé tři měsíce jsem na kole víc, jak dva dny po sobě neseděl.Není se čeho bát, vždyť jsem ve svém životě pár etapáků objel a moc dobře vím co to je 6 etap po sobě!
Když jsem nestíhal přípravu fyzickou, začal jsem alespoň s tou technickou. Jedem závod dvojic,takže vše krát dva, jídlo raději krát čtyři a bidony, taky čtyři.
Přeci jen nám to nedalo a tak jsme se rozhodli jet na zkoušku den před startem jeden závod "Kola pro" v Chuchli. Byl na 50 km a to bylo dle mého ideální na rozjetí.
Po dvou hodinách jízdy jsem pochopil,že rozjetí vypadá jinak a tak jsem jen s myšlenkou na"Waršavana" Póňu, který vždy tvrdil, že je lepší být nedotrénovaný než přetrénovaný, lehce dotočil do cíle své nohy. Když po hodině v cíli nohy pořád ještě nepřestávaly hořet a blížila se svalová horečka, začal jsem pátrat ve své závodní lékarničce s již dosti zastaralým datumem spotřeby a zjistil jsem, že Celaskon, B-komplex, Spofavit, iontový nápoj G-30 z Magnetu Pardubice bez příchuti a podobné přípravky už asi nezaberou a nám do dalších dní rozhodně nepomůžou. Nezbylo než navštívit svého kámoše Jardu Friďáka z firmy Survival a nakoupit trochu lepší zboží.Jarda je fakt kámoš a tak okamžitě potom, co jsme ho s maminou informovali na co se chystáme ,nabídl nám super věci. Takže místo G-30, pomerančový jonťák-skvěle chutná a obsahuje takový věci, že prý už budem celý týden jen brzdit a řídit, pak taky prý povolili kofein, takže 12 ampulí po 200 mg nemůže uškodit a tablety na křeče od Enervitu se určitě hodí a na regeneraci"R2"bez tý se prý nedá.
No v životě jsem líp vybavenej nejel,ale trošičku nás to v pondělí před startem uklidnilo.

foto/_0000066982.jpg

 

Nastal náš den a před námi první ze šesti etap. Mapa se zakreslenýma kontrolama v mapníku, v dresu tolik jídla, že rezervu jsem přilepil na představec a vedle sebe skvělou mapařku-co víc si můžu přát!
5 minut do startu-vynulovat čip a 4 hoďky na nasbírání co nejvíce bodů.

foto/_0000066983.jpg

Název etapy Rozjezdová byl uklidňující a tak jsme začali v klidu.Foukalo do zad a tak jsme si to užívali.Po dvou hodinách jsme měli skoro 250 bodů a byli na kontrole "U Sovy" v Hradčanech.Měřenej úsek přes letiště už napověděl,že na kofein nebudem dlouho čekat a následujíci protivítr do Mimoně nás přinutil použít i tablety na křeče.Po další hoďce už jsem stál na benzínce a kupoval "kokačku". Tak-tak jsem zabránil mamce aby se s ní nepolila a ubezpečil jí, že za 40 minut 15 km zvládnem. Byl to těžkej boj, ale limit jsme stihli a pár bodů ještě přidali.....85 km,750m nastoupaných a průměr 22,3 km/hod nás celkem udivil. No všichni do sebe lili pivko, ale já nic nenechal náhodě a načal pixlu s Enervitem R2-zítra je taky den!!!

 


Druhá etapa-Pohodová.Opět plný kapsy, duše přilepená na řidítkách, místo 0,5l bidonů 0,7 a v kapse peníze na kokačku. Start-"mámo neblni-dáme to dnes v protisměru a budem se vracet po větru.Jsem jel etapák v Dánsku a vím co je to vítr"! Jede se nám nad očekávání skvěle,počasí nám přeje a to že jedem proti větru ani nepoznáme.
Poznáváme to opět po cca 2,5 hodinách,kdy jsme zjistili,že vítr se o proti včerejšku otočil a protivítr nás teprve čeká.Obvyklá situace: Kofein, Ionťák, slzy v očích, protivítr a domů totální kaše do časovýho limitu....Cíl stíháme těsně pod 4 hoďky, žádná penalizace a o maličko víc bodů než předešlý den je ta dobrá zpráva. Nadoraz kožený nohy, hukot v hlavě, krvavý oči a čtyři etapy před námi ta horší. Opět R2 a rychle natáhnout a odpočívat.

 


3.etapa- Tajemná. Nikdo netuší,kde bude cíl.No já jsem ze staré známosti zašel za ředitelem závodu-Bážou a on mi cíl prozradil. Sice nás to stálo 3 litry slivovice, ale mohl jsem spočítat kolik kofeinu, enervitu a jiný chemie vzít do dresu! Mapa už byla jiná a nasměrovala nás trošičku víc na sever. Nejvíc bodů ukazovala kontrola na Luži a pod Jedlovou. Musíme dát obě mamko, vždyť jsme rodilý vrchaři.....na startu se to páskuje. Nohy se rozjížděj pomalu a kopce před náma nám na psychice taky nepřidaj. Po hodině a půl máme nastoupáno skoro tisíc výškových metrů, máma už hodinu nepromluvila a já někde vytratil ampule s kofeinem...Půl hodiny před koncem už nemluvím ani já a ač je nádherný počasí-mám pocit, že je všude obrovská mlha. Po projetí cílem zjištuji,že nemám R2 a tudíž žádná regenerace nebude. Po dvou pivech se uklidňuji a po čtvrtém zjišťuji, že jsme v nádherném areálu pod Jedlovou a jsme vlastně na dovolený. Po další hodině a pivu zjišťuji že spolu nemluví i další dvě legendy-Brabčák a Kučís a těsně před setměním už spolu mluvíme úplně všichni.
Sixnumbers je nádhernej závod a večerní koncert Hustýho Wimpyho to jen potvrzuje.

 


4 Etapa- Krásná!Startujem mezi prvními a start ve vyšší nadmořské výšce než je cíl je taky pozitivní. Těsně po startu se potkáváme s Kučisem, který marně hledá parťáka a mám tušení, že spolu asi zase nebudou mluvit. Přibližně po polovině etapy, kdy jsme se vydali i do míst, kam nás to včera ani nenapadlo a tudíž vylepšili svojí sbírku bodů, potkáváme dvě legendy opět pohromadě. Sedí spolu opět vedle sebe na kontrole v Kytlicích a smějou se všem a úplně všemu. To bylo naposledy co jsme za celej závod tyhle dva viděli!S Andrejkou nám dochází, že místo tablet si dáme klobásu, místo jonťáku pivo a večer rozhodně zajdem na vyhlášení, protože tam se odehrává to pravé Sixnumbers! Čím větší pohoda,tím lepší výsledky. Dostali jsme se i na bednu a kofein nechali doma!

foto/_0000066979.jpg

 

Den odpočinku-V pátek po čtyřech dnech kdy se obloha ošklivě zatáhla a já měl dle starých záznamů v treninkovém deníku napsáno, že během dne volna na etapáku je potřeba vyjet na lehký švih, jsme nikam nejeli a dokonce ani nikam nešli.Dětem jsme opět neuvařili a sebe přesvědčovali, že jsme v pohodě....divnej den!

 


5 Etapa-Horská. Obrovský liják a teplota kolem 11 stupňů nebyla úplně ideální. Začal jsem se dostávat do lehkých nervů a pomalu hledal kofein a tablety na křeče. Vylil jsem dva bidony a do dresu jsme si udělali rohliky se šunkou/To jedl Honza Veselý na etapách Z.M.když pršelo-psalo se to alespoň v knížce Život v pelotonu/.Ty moji maminu absolutně nadchly a tak se stala divná věc. Stála na startu po 4 etapách v dešti a 11 stupních, před sebou 4 hodiny někde v Lužických horách a ona se smála....

foto/_0000066978.jpg
Chvilku jsem myslel, že bere drogy,ale měla jen radost ze salámu na kterej se těšila už 4 dny!
Myslím, že to byla nejkrutější etapa celého závodu. Mlha už od začátku/ nebylo to vyšitostí/ , vytrvalý déšť a taky zima udělali své.

 

Myslím,že mám raději chladnější počasí/roky cyklokrosu v chlupatejch čapákách a následný závod v dámských punčocháčích-termický a blejskavý věci prostě neexistovaly udělaly své/,ale stejně pohled na moji fialovou manželku, nadoraz nebrzdící, nepřehazující a neidentifikovatelná kola byl dost krutej. Etapu jsme přežili ve zdraví a hlášky typu:"vůbec nevim, kde jsme a co tady děláme" raději nebudu ani zmiňovat.Pravda je, že moje drahá polovička u mě zase stoupla a úsměv se jí vrátil, až po hodině ve vařicí vaně, když jsem vstoupil do koupelny se salámem a kouskem kuřecího řízku.

foto/_0000066980.jpg

6 Etapa-Závěrečná. Počasí se umoudřilo a před námi byl poslední den tohoto klání. Na kola jsem samozřejmě včera nešáhnul a tak s představou, že ráno vstanu dřív a udělám co je třeba jsem klidně spal.Ráno nastala trochu panika, když jsem zjistil ,že místo špalků máme čtyři-vlastně osm neidetnifikovatelných obroušených kovových obdelníčků a dvě hodiny před startem v neděli je rozhodně neseženem.Chudáci děti-rozebral jsem jim i jejich kola a postavil ze čtyř,alespoň dvě co přežijou poslední etapu. Asi 11 minut před startem byli kola docela k použití a tak stačilo jen navlíknout dost vlhké tretry a vyrazit vstříc poslednímu dobrodružství.
Navzdory předešlým zážitkům jsme do poslední etapy nastupovali opět s úsměvem na rtech a myslím, že i trochu flegmaticky. Opět jsme se vydali do míst, kde jsme byli předešlou etapu a já jsem nechtěl věřit,že jsme na stejném místě, kde včera. Slunce a lehký vánek totálně etapu změnil a my jsme si poslední den Sixnumbers opravdu užívali. Ten den jsme nasbírali nejvíc bodů a poprvé se s úsměvem vraceli i do cíle. Jasně,že bolelo celý tělo a děti doma trochu pohubly a taky uvést kola do původního stavu bude něco stát, ale nám se dovolená líbila. Vyčistil jsem si hlavu,protáhnul tělo a oživil vzpomínky na etapáky z dob minulých.
Musím taky poděkovat pořadatelům, protože závod předčil mé očekávání.Myslím, že Báža, Maida, Kolač, Bogárovci a taky třeba Chachar s Šembysem udělali skvělej závod.
Díky a pokud mě ještě letos opustí svalová horečka a přestanou bolet klouby, navrhnu mamině další ročník.....Rejžák


foto/thumb/0000066978.jpg
foto/thumb/0000066979.jpg
foto/thumb/0000066980.jpg
foto/thumb/0000066981.jpg
foto/thumb/0000066982.jpg
foto/thumb/0000066983.jpg
foto/thumb/0000066984.jpg
foto/thumb/0000066985.jpg
foto/thumb/0000066986.jpg
foto/thumb/0000066987.jpg
foto/thumb/0000066988.jpg
foto/thumb/0000066989.jpg
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.98   images/ga_count.png 820

Šest čísel za sedm dní, aneb malá vzpomínka na etapáky

TitulekAutorDatum
Rejžáci...Vladislav Lepšík05.09.2008 11:59:43
images/line3.gifRe: Rejžáci...Rejžák05.09.2008 13:51:34
images/line1.gifRe: Rejžáci...Aleš Gregor05.09.2008 12:27:30
legendokuča22.08.2008 14:46:30
images/line1.gifRe: legendoRejžák22.08.2008 15:50:21
krásaAleš Gregor22.08.2008 09:08:03
TY WÓHollošák21.08.2008 18:54:38
images/line3.gifRe: TY WÓRejžák22.08.2008 08:51:08
images/line1.gifRe: TY WÓBáža22.08.2008 08:09:50
images/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: TY WÓRejžák22.08.2008 09:00:19© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 34
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif