technews

16.10.2008 - Patrik Pátek

foto/_0000073326.jpg
foto/_0000073327.jpg
Praha – Výhody moderní techniky a navigačního systému v cyklistice představili jezdci jediné české profesionální kontinentální stáje PSK Whirlpool-Author při úterní prezentaci svého partnera společnosti Garmin. Veřejnosti a novinářům současně předvedli první GPS cyklocomputer na světě, který cyklisté v letošním roce mohli testovat. Jezdci si novodobou technologii nemohou vynachválit.

"V téhle mašince se kloubí dohromady navigace s měřičem rychlosti, kadence, ale i tepové frekvence. Už proto není potřeba mít řidítka ověšená dalšími výrobky, což je super. Navíc, je celý systém bezdrátový, takže se na kolo nemotají a nikde nepletou žádné kabely,“ chválí si novinku společnosti Garmin Stanislav Kozubek z PSK Whirlpool-Author.
Garmin Edge 705, který jezdci královehradecké stáje od letošního roku používají, neslouží jen pro aktuální nalezení správné trasy a přečtení tréninkových údajů cyklistovi. Práci totiž usnadňuje také následně přímo trenérovi. „Po jízdě si vlastně kompletní trénink nahrajeme do počítače a následně pošleme emailem jako soubor trenérovi. On tak přesně vidí, jaký jsme jeli trénink a v jakých podmínkách. Zobrazí se mu totiž nejen mapa, ale veškeré další údaje, včetně zejména tepové frekvence. Pro kontrolu je to výborná věc,“ podotknul další přínos technické novinky cyklista René Andrle.

 

foto/_0000073324.jpg
foto/_0000073325.jpg

 

Přestože GPS computer udá trenérovi bez výjimky zcela přesné údaje o tréninku, jezdci týmu si ho oblíbili a nehodnotí jeho používání jako přílišné hlídání. „Jsme přece profesionálové. Každý závodník je natolik zodpovědný a nepotřebuje podvádět svůj trénink. Ten computer přece nemá nikdo proto, aby ho někdo kontroloval, ale aby mu to ulehčilo trénink a jeho plánování. To, že budu doma u televize otáčet kolem a takhle najíždět kilometry, by mě nikam nedovedlo,“ zavtipkoval věcně Kozubek a připomněl neméně důležitý fakt, kvůli kterému si jezdci PSK Whirlpool-Author navigaci Garmin tolik oblíbili. „Pro nás je totiž perfektní, když jedeme na závody do zahraničí. Tamní místa mnohdy vůbec neznáme, a díky Garminu si trénink naplánujeme pěkně doma u mapy a počítače. Nemusíme už nikde náročně hledat nějaké okruhy nebo cesty, které navíc ani nevíme, kam vedou. V neposlední řadě, když náhodou člověk v závodě zabalí, tak se nejkratší cestou dostane do cíle,“ pousmál se nad výhodami Stanislav Kozubek.

 

foto/_0000073328.jpg
foto/_0000073329.jpg


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.13   images/ga_count.png 2825

Hradečtí cyklisté představili první GPS cyklocomputer

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 21
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif