pozvánka

27.02.2006 - Aleš Gregor

V druhý půlce povídání s Radkem Patrákem jsme se bavili o závodu sérií Kolo pro život a Europe Marathon Man Serie, Malevil CUPu, jehož 7. ročník se odstartuje 13. 5.2006 tradičně na náměstí v Jablonném v Podještědí. Nedaleko startovní lajny Radek bydlí a má krámek s kolama.
Malevil jsem jel dvakrát a napsal sem k tomu i krátký reporty. Je to hned po dlouhym Pekle můj nejoblíbenější maraton, navíc při spolupráci s Radkem se ke mně dycinky dostane výhodný startovný, takže dokud to Radek bude dělat a já budu mít nohy v cajku, tak budu stát na lajně… J

 

foto/_0000005852.jpg
BB: Malevil Cup je už legendou, tradičně výborně odvedená organizace a parádní trať, plánuješ nějaký změny v téměř dokonalym soustrojí?
RP: Nějaký změny budou, ještě to nemáme dořešený, ale určitě bude změna na trati okolo Oybina, kde bude nová technická pasáž. Bude možnost objednat si účastnický dres a pár dalších věcí

 

BB: Dres? - I kalhoty?
RP: No kalhoty se daj dodatečně dokoupit u firmy Lawi. Dresy jsou vyvzorovaný, budou stát 590,- korun a bude to vlastně pamětní věc k ročníku 2006. Čipy a organizační věci budou stejný, přemejšlíme na doprovodnym programu, někoho to zajímá, někoho ne. Večerní program je pro ty co si to chtěj fakt užít a taky pro pořadatele, za odměnu po náročným dnu. (BB: Budou asi Tři sestry Revival)

 

BB: Můžeš vyjmenovat ty nejdůležitější lidi z pořadatelskýho týmu?
RP: Velitel trati Pavel Koreček, prezentaci a takovýhle věci má na starosti Hanka Klinkorová moje Ivana a Helča Mojžíšková, občerstvovačky Hana Jankerová, motorkáři to sou kluci z motoklubu z Jablonce nad Nisou jména neznám, protože je znám jen přezdívkama. Horskou službu z Jizerskejh hor vede Renda Mašín, záchranka z Liberce – to nevim jakej bude delegovanej doktor, časomíra Sportis, DJ Roura - má na starosti program. Jirka Klingora s Hozou Ptáčkem makaj na přípravě startu, dojezdu a tak. Lidí který se kolem toho ve finále motaj je někde kolem 280 nerad bych někoho vynechal. Všichni jsou stejně důležitý a patří jim dík. A to do toho nepočítám lidi z ranče Malevil.

 


foto/_0000005853.jpg
BB: Řekneš mi rozpočet, jaká je celková suma – obrat závodu?
RP: To je složitá věc tohleto, máme nějakejch 1300 startujících x 550,- startovný = finanční vklad do závodu. V reálu je to ale míň, no a to nepokryje, režiji závodu, takže bez sponzorskejch peněz se to nedá uspořádat a k tomu připočti ceny, tombolu.. Takže závod se uspořádá, poplatíme všechny faktury a pak si koupíme několik soudků piva případně si přispějeme na zájezd a investujeme do dalšího ročníku. Spostu věcí jsme si museli pučovat.
Bali s tím problémy. Teď máme klubovej počítač,vysílačky a další věci který využijem.

 

BB: Takže celková suma je kolem milionu?
RB: No tak milion to není, je to mezi 600 – 800 tis.

 

BB: Kolik Ti to zabere času, věnovat se závodu?
RP: Závod skončí a začne nejotravnější fáze zlikvidovat pozůstatky, protože jak je po akci, tak všichni všechno hoděj za hlavu a padá to na tři lidi, neříkám úklid, to ještě v neděli pomůžou kamarádi, no ale pak jde život dál. Tejden – 14 dnů po Malevilu to všechno opadne, dáme někde pivko a všechno se hodnotí a to už vlastně pořádáme novej závod. Samozřejmě né fyzicky, ale různý jednání se vedou v průběhu celýho roku, obesílaj se úřady, Ministerstvo životního prostředí, CHKO a jednání se sponzory a partnery probíhaj taky průběžně, do toho nějaký výstavy. Jinak intenzivně, to víš sám, někdy od prosince Tě otravuju kuli plakátům a takovejmhle věcem. Teď už se rozjížděj přihlášky, příjem, jejich zpracování, kontrola a taky korespondence a dotazy zabere holkám dva měsíce před Malevilem 4-5 hodin denně u počítače.

 

foto/_0000005854.jpg
BB: A ty ještě pořádáš Ralsko do toho…
RP: Tak to se nedá organizačně vůbec srovnat. Míň lidí,míň pořadatelů, jedna trasa, všechno o řád jednodužší. Není tam CHKO a tak dále.
Tam to je fakt pro nás zábava

 

[/b]BB: Teď pořádáš 7. ročník Malevilu, jak vůbec vzniknul první ročník – prej to mělo i nějakou spojitost s tvým klukem?[/b]
RP: Tak vzniklo to v podstatě z hecu, když jsme absolvovali Nova Cup, to ale ještě nebylo v těhletěch rozměrech a pak jsme byli na Králi Šumavy na jaře. No a z toho jsem byl celkem vymrtvenej i když jsem předtím hrál rekreačně fotbal,hokej a rád lyžoval. No a nám bylo líto, že se tady v Lužickejch horách nepořádá nějaká podobná akce. Tenkrát těch závodů nebylo tolika, až v roce 2000 začalo Kolo pro život, najednou byl Šela maraton, vzniklo, jestli si dobře pamatuju Peklo severu, takže to všechno včetně prvního Malevilu vzniklo v jednom roce. No a navíc jak si to nakousl s tim klukem, tak jsme hráli hru v léčebně, kde byl dlouhodobě, tak jsme kreslili okruhy a jezdili jsme panáčkama závody. Kluk rád do tý doby jezdil na kole a lyžoval, tak jsme prostě udělali závod na kolech, na papíře no a to už pak byl kousek od Krále Šumavy a od tohodle toho. Když skončil v léčebně, tak jsme mu prostě chtěli udělat radost. Pozvali jsme Martina Šimůnka, kterej přeze mě skákal a podobně, no a tak vzniknul první Malevil Cup.

 

foto/_0000005855.jpg
BB: A první ročník si natáhnul rovnou do Německa?
RP: No jasně, řekli jsme si, že uděláme závod co bude stát za to. Na prvním ročníku byla jen jedna trasa, ale přijelo 550 lidí, ve snu nás to nenapadlo.

 

BB: Jak jste dělali výsledky, tenkrát?
RP: Výsledky jsme dělali na papír, byla jedna občerstvovačka, ale lidi za 150 korun dostali guláš, byla kapela, Martin Šimůnek, byla tombola, né takový ceny jako jsou dneska, zájezdy, horský kola a takovýhle věci. Na to jsme neměli prachy, ale bylo to zajímavý, přálo nám počasí i štěstí, lidi byli fajn . Rád na to vzpomínám. To jsme vůbec nevěděli co nás čeká a co to obnáší.

 

foto/_0000005856.jpg
BB: Máš teď každej rok stejnej počet startujících, máš nějaký limity z CHKO?
RP: Ten limit má nějakej postup, druhej rok jsme už pořádali Velo Maraton Sérii, která v tý době byla progres a bylo to zajímavý, vypadalo to, že bude mít nějakej vývoj, nakonec to ustrnulo, rozšířilo se to o mnoho závodů a ztratilo to význam. To jsme měli limit 1000 lidí, pak nám to navýšili na 1200 a pak na 1300, ale to je asi maximum. Pokud nezměníme trasu, nebo nezjednodušíme, nebo neodvedeme z Lužických hor. To ale potom závod úplně ztratí hodnotu.
Jinak startovní čísla na krátkou, bejvaj vyprodaný tak měsíc do předu.

 

BB: Takže vyplníš ten limit beze zbytku tak, že i dlouhá je vyprodaná?
RP: No je to tak dycky, i teď se přihlašujou lidi tak 1:2 – dva na krátkou, jeden na dlouhou a tak to dělíme na dvě třetiny a jednu třetinu startovního pole.

 

foto/_0000005858.jpg
BB: Když to máš komplet vyprodaný, neuvažuješ o zdražení?
RP: Zatím určitě me, pokud nás k tomu nedotlačí povinné plátcovství DPH,nebo nějaký okolnosti, který nejsme schopni ovlivnit, tohle je asi ta míra, kterou jsou lidi ochotni zaplatit, Myslím , že o moc víc asi ne.

 

BB: Proč by měli lidi přijet na Malevil?
RP: Proč by měli přijet – protože to děláme rádi, pro lidi, protože se tím bavíme a nejsme žádná agentůra, Myslim, že kdo chce si odveze slušný zážitky. Nejenom ze závodu a když vydržej i na párty, tak budou vrchovatě vysportovaný a pobavený. Obzvláště pokud vyjde počasí. No a když bude hnusně, jako druhý ročník, budou vzpomínat taky hodně. Na Hvozdu bylo kolem 4 stupňů a nebylo to nic moc. Řikali, že to byl jeden z nejtěžších maratonú, kterej se jel v celý republice.

 

BB: OK – já mám vyčerpáno - díky.
RP: Tak v květnu.

 


 


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.94   images/ga_count.png 1003

Kooperativa Malevil CUP 2006

TitulekAutorDatum
Malevil CUP 2002 - můj první MTB závod v životěMartin Bali-Jenčík27.02.2006 22:02:17
storyzizila27.02.2006 11:49:02© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 3
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif