ostatní

01.11.2008 - TomᚠTesař

Nissan UCI Mountain Bike World Cup

Již tradičně všichni spojení s Nissan UCI bikovým světovým pohárem hlasovali pro nejlepší závod sezony 2008. Letos poprvé se downhill a four-cross hodnotili samostatně.

XCO: shoda pro Offenburg
Offengurg (GER), v kalendáři světového poháru teprve od loňska, organizovaný Annou a Jörhem Scheiderbauerovými a jejich týmem, uspěl mimořádnou organizací a velice atraktivním okruhem. Houffalize (BEL), které častokrát vyhrálo, tentokrát skončilo na druhém místě, zatímco Mont-Sainte-Anne (CAN) na třetím.

DHI: Fort William si nárokuje trofej…
Trofej z roku 2007 je jediná chybějící ve sbírce Fort Williamu (SCO). A důvod… tým pod výborným vedením Mika Jardina a Lesleyho Becka tento rok organizoval MS. Jakmile se ale vrátili do kalendáře světového poháru, Fort William snadno vyhrál titul pro nejlepší downhillový závod. Nepochybně k tomuto výsledku napomohla i silná divácká kulisa podél trati. Opět se v první trojce umístilo Mont-Sainte-Anne – druhé místo, zatímco Maribor (SLO) byl zvolen na pozici třetí.

4X: Bromont pro jeho tra
Po devítileté absenci organizovalo toto malé kanadské lyžařské středisko „tripl“ závod světového poháru. Bromontská tra uspěla před Fort Williamem, který je hodnocen jako druhý. Maribor bere opět třetí místo.

XCM: Ornans jde do historie
Honpour měl čest hostit poslední maraton světového poháru v historii. Pro příští sezonu již nebude tato disciplína v kalendáři SP. S více než 3000 účastníky a bezproblémovou organizací vyhrálo toto malé francouzské město trofej před tureckým Manavgatem.

Hlasující byli rozděleni do pěti kategorií (vítězi SP, ostatní jezdci a UCI týmy, novináři, sponzoři a UCI) a počítalo se podle následujícího procentuálního rozdělení (20%, 10%, 20%, 20% a 30%). Hlasující mohli přisuzovat body třem závodům podle své volby.

images/line1.gifRe: 1TomᚠTesař01.11.2008 13:42:25

Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 9