ostatní

01.11.2008 - Tomáš Tesař

Nissan UCI Mountain Bike World Cup

Již tradičně všichni spojení s Nissan UCI bikovým světovým pohárem hlasovali pro nejlepší závod sezony 2008. Letos poprvé se downhill a four-cross hodnotili samostatně.

XCO: shoda pro Offenburg
Offengurg (GER), v kalendáři světového poháru teprve od loňska, organizovaný Annou a Jörhem Scheiderbauerovými a jejich týmem, uspěl mimořádnou organizací a velice atraktivním okruhem. Houffalize (BEL), které častokrát vyhrálo, tentokrát skončilo na druhém místě, zatímco Mont-Sainte-Anne (CAN) na třetím.

DHI: Fort William si nárokuje trofej…
Trofej z roku 2007 je jediná chybějící ve sbírce Fort Williamu (SCO). A důvod… tým pod výborným vedením Mika Jardina a Lesleyho Becka tento rok organizoval MS. Jakmile se ale vrátili do kalendáře světového poháru, Fort William snadno vyhrál titul pro nejlepší downhillový závod. Nepochybně k tomuto výsledku napomohla i silná divácká kulisa podél trati. Opět se v první trojce umístilo Mont-Sainte-Anne – druhé místo, zatímco Maribor (SLO) byl zvolen na pozici třetí.

4X: Bromont pro jeho trať
Po devítileté absenci organizovalo toto malé kanadské lyžařské středisko „tripl“ závod světového poháru. Bromontská trať uspěla před Fort Williamem, který je hodnocen jako druhý. Maribor bere opět třetí místo.

XCM: Ornans jde do historie
Honpour měl čest hostit poslední maraton světového poháru v historii. Pro příští sezonu již nebude tato disciplína v kalendáři SP. S více než 3000 účastníky a bezproblémovou organizací vyhrálo toto malé francouzské město trofej před tureckým Manavgatem.

Hlasující byli rozděleni do pěti kategorií (vítězi SP, ostatní jezdci a UCI týmy, novináři, sponzoři a UCI) a počítalo se podle následujícího procentuálního rozdělení (20%, 10%, 20%, 20% a 30%). Hlasující mohli přisuzovat body třem závodům podle své volby.

images/line1.gifRe: 1Tomáš Tesař01.11.2008 13:42:25

© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 1