o závodech

14.01.2009 - Honza Šmíd

Nemůžu navázat jinak než na předchozí článek na Bikebase Hradečtí cyklisté odstartovali závodní sezonu. I na Polevsku začala závodní sezóna, tak neváhejte přijet k nám do Lužických hor a ladit formu na jaro.

 

foto/_0000078768.jpg
Nedávno mi zazvonil telefon a tam se ozve: „Ahoj, mluvím s Honzou Šmídem? Prosím tě, chtěl bych se stát nesmrtelnou legendou…“ A já si říkám v duchu, co to ten chlap mele, jaká legenda? Když po chvilce mého mlčení pokračuje a ptá se, jak je to s tou Zlatou lyží na Polevsku, že by vzal pár kámošů a přijeli se poprat o nesmrtelnou legendu na Zlatou lyži. V tu chvíli mi dojde, o co jde, že mluví o závodech na Polevsku a o Zlaté lyži.
Jasně, říkám mu, přijeď. A stejná nabídka vlastně patří i vám všem. Takže
LYŽNÍCI, B̎KAŘI, B̏CI I CHODCI NA LYŽÍCH, HOBÍCI I PROFÍCI, DĚCKA I VETERÁNI, PŘIJEĎTE VŠICHNI TUTO SOBOTU 17.1. NA POLEVSKO V LUŽICKÝCH HORÁCH A UŽIJTE SI U NÁS PRVNÍ LETOŠNÍ ZÁVOD NA B̎KÁCH.

 

Vítěz sice neodjede v novém autě, nedostane dovolenou na Kanárech, nedostane ani nový fišerky ani novýho skota. Ale vyhraje něco co se zapíše do historie. Vítěz je každoročně vyryt na symbolickou starou Zlatou lyži - chloubu našeho oddílu. Opravdu to je pozlacená stará historická lyže a na ní jsou mosazný štítky s asi dvaceti jmény vítězů, kteří v minulosti na Polevsku vyhráli Zlatou lyži. A stále je tu místo i na další jména… Úplně na vás dýchne historie… Je to takový nᚠoddílový klenot. Srdce každého běžkaře zaplesá a v duchu si říká, že i on by jednou chtěl být mezi těmi vítězi na mosazném štítku. I já jsem se takhle párkrát zasnil. Zatím pořád nic

 

A co z toho vyplývá?!

 

foto/_0000078769.jpg
Z toho nevyplývá asi nic zásadního, snad jen to, že nesmrtelnou legendou se může stát každý, kdo má trochu natrénováno na běžkách a přijede 17. ledna na Polevsko. A kdo se vyloženě legendou stát nechce, radši stojí v pozadí a mimo zájem médií a bulváru, místo běhu na lyžích chodí, nechce, aby jeho jméno svítilo na nějaké zlaté lyži. I ten má možnosti přijet na Polevsko. Může si v klidu závodit a nehnat se za žádnou legendou nebo ještě víc v klidu může fandit. Na lyžích se letos jede na Polevsku první závod tuto zimu, takže si ten sníh musíme užít.

 

Co by měl závodník vědět (pozor na změny):

 

Prezentace je od 8.00 do 9.30 na obecním úřadě v Polevsku, v 1. patře. Start je od 10 hodin. Pozor na změnu: nestartuje se z Tannenbergu – Jedličné, ale z prácheňské silnice. Pro ty, co nejsou místní, je to z Polevska asi 1 km směrem na Prácheň. V místě zvaném „U křížku“, kde silnici přetínají běžkařské stopy od vleku na Prácheň. Ke změně nás dohnali lesáci, kteří navezli na hlavní spojnici běžeckých cest od vleku na kytlické pastviny tak velké a ostré kameny, že tam při současné sněhové pokrývce nejde jezdit na lyžích natož pořádat závody. Budeme se tedy muset obejít bez zázemí z Tannenbergu a přesunout se na prácheňskou silnici. Děkujeme tedy Lesům ČR, že těží naše krásné lesy a s láskou pečují o lesní cesty.
Jede se klasickou technikou a délka trasy se nemění, měří 15 km pro muže a 10 km pro ženy a dorost. Součástí budou i závody pro nejmenší v délce od 100 m až po dorostence, kteří poběží 10 km. Částečně se mění i trasa, startuje se tedy ze silnice na Prácheň, odtud nepojede přes Jedličnou ale pouze k vleku a zpět směrem na Prácheň. Trasa bude vyznačena. Jeden okruh bude měřit přibližně 5 km. Vyhlášení vítězů se předpokládá na 13. Hodinu na obecním úřadě na Polevsku.
S sebou tedy lyže a hůlky. Něco na sebe. Nějakej ten vosk. A něco na vnitřní zahřátí. No nedivte se, jste na horách. V Lužických horách. Počasí se může změnit z minuty na minutu.
V cíli na vás čeká čaj a něco sladkého

 

Co říct závěrem?

 

Pokud budou nějaké dotazy nebo náměty, tak se ptejte, namítejte a piště na ski.polevsko@email.cz. Více informací na webu závodu: www.zlatalyze.bikebase.cz nebo na stránkách pořádajícího oddílu SKI Polevsko www.skipolevsko.estranky.cz. Těšíme se na vás v sobotu na Polevsku.

 

foto/_0000078767.jpg
Web závodu Zlatá lyže
Web pořádajícího oddílu v běhu na lyžích SKI Polevsko
Aktuální sněhové podmínky na Polevsku najdete ZDE

 

SKOL, LYŽNÍCI!


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.99   images/ga_count.png 1549

Staň se legendou Zlaté lyže Lužických hor

TitulekAutorDatum
...kučis16.01.2009 00:16:56
images/line1.gifRe: ...Honza Šmíd16.01.2009 15:58:25Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 20
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif