o závodech

11.02.2009 - Honza Šmíd

foto/_0000079039.jpg
Pokud už tě přepadají chutě na jarní vyjížďky na biku rozkvetlou krajinou, kde ptáci cvrlikají u cesty, s úsměvem zdravíš protijedoucího cyklistu, stíráš si první kapky potu ze tváře... Probuď se ze snu a podívej se z okna. Kolo nech klidně spát zimním spánkem na stojanu nebo v garáži. Vytáhni běžky a přijeď ladit jarní formu během na lyžích. V sobotu 14.2. se můžeš vydat na poslední ze série polevských závodů v běhu na lyžích na Polevsku. Běží se zde tradiční Polevské štafety. Závod, při kterém nezáleží pouze na jednotlivci, ale na síle a připravenosti celého tříčlenného týmu.

 

Pořadatelé ze SKI Polevsko doufají, že se počasí uklidní a budou moci kvalitně upravit běžecké okruhy. Údržbu tratí komplikuje především silný vítr a sněžení, protože po projetí skútru stopy hned zmizí pod vrstvou nového sněhu. Pořadatelé se ale nenechají odradit a závod uspořádají za jakéhokoliv počasí na upravených tratích.
Ze čtyř zimních závodů, které se konají na Novoborsku v Lužických horách, jsou Polevské štafety jistě „třešničkou na dortu“. Toto rčení se vyplní doslova. Na nejrychlejší štafetu čeká sladká odměna – vítězný dort. Místní štafetový závod na běžkách to je nejen příjemná zábava, ale i dřina, radost z pohybu i trápení na trati, povzbuzování a fandění i zdravé soupeření. Důležitá je pak nejen taktika, kondička ale také dobrá „máza“.

 

foto/_0000079040.jpg
Závodní týmy by neměli zapomenout, že přihlásit k závodu se mohou v sobotu 14.2. na obecním úřadě v Polevsku od 8 do 9,30 hodin. Hromadný start štafet proběhne v deset hodin z Jedličné – Tannanbergu. Připraveny jsou kategorie mužské štafety, které běží 3 x 10 km. Ženské a dorostenecké štafety budou soupeřit na trati 3 x 5 km.

 

První tři družstva v každé kategorii se mohou těšit na zajímavé ceny. Vyhlášení vítězů s předáním odměn proběhne v 13 hodin na obecním úřadě na Polevsku. Pokud tedy máte ve sevém okolí další dva běžkaře, kteří se nebojí postavit na start Polevských štafet v běhu na lyžích, přijeďte tuto sobotu na Polevsko. Určitě nebudete litovat.
Činností běžkařů ze SKI Polevsko není jen pořádání závodů na běžkách. Na jaro se můžete těšit na závod v běhu s názvem Polevský běh lyžařů. Léto bude patřit Kytlickému minitriatlonu. Termíny, informace o závodech či běžeckých tratích najdou zájemci na internetových stránkách SKI Polevsko.
Web závodu: Polevské štafety.

 

Skol, lyžníci. Zdraví vás Honza Šmíd

 

foto/_0000079041.jpg


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.95   images/ga_count.png 1537

Polevské štafety ukončí seriál závodů na běžkách v Lužických horách

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 17
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif