ostatní

14.02.2009 - Patrik Pátek

foto/_0000079069.jpg
Hradec Králové - Jezdci profesionální kontinentální stáje PSK Whirlpool-Author patří mezi nejúspěšnější sportovce uplynulého roku nejen na Královéhradecku, odkud tým pochází, ale i v dalších krajích republiky. V anketách, které pravidelně vyhlašují celorepublikové deníky, a už Deník nebo Mladá Fronta Dnes, se objevují nejen jednotlivci, ale také celá stáj PSK Whirlpool-Author jako kolektiv dospělých sportovců.
„Poslední březnový den budou v královéhradeckém Aldisu slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Nejúspěšnější sportovec Královéhradeckého kraje za rok 2008. V kategorii jednotlivci dospělí je nominován Petr Benčík jako mistr republiky a účastník Olympijských her v Pekingu. Nominaci v kategorii Kolektivy – dospělí pak získal i samotný tým PSK Whirlpool-Author,“ sdělil sportovní redaktor Královehradeckého deníku Petr Tomeš a podotkl, že stejná nominace je také pro Sportovce Hradce Králové, jehož vyhlášení proběhne 13. března.
Zatímco anketa, kterou pořádá Deník teprve čeká na rozuzlení, deník MF Dnes už své Sportovce kraje za rok 2008 představil. Vyhrál ji olympijský vítěz ve střelbě na trap David Kostelecký. Jezdec Petr Benčík se se stejným počtem bodů dělil o 5. a 6. příčku s mistryní světa v orientačním běhu Danou Brožkovou.
Přestože je PSK Whirlpool-Author týmem z Hradce Králové, jeho závodníci získali nominace pro Sportovce roku dokonce v dalších koutech republiky, odkud jednotliví jezdci pocházejí. „Leopold König byl při středečním galavečeru vyhlášen jako vítěz a tedy Sportovec roku 2008 Svitavska v kategorii Krajánek. Tím, že pochází z Moravské Třebové, avšak závodí za královehradecký tým, nemohl být zařazen do kategorie dospělých. Tato je věnována nejlepším odchovancům, ve které je možné ukázat výborné sportovce, kteří však působí mimo nᚠregion,“ vysvětlil sportovní redaktor Svitavského deníku Radek Halva.
Při zhodnocení loňského roku, který připravuje Blanenský deník, jsou vyhlášeni sportovci daného měsíce. Martin Mareš dominoval za měsíc srpen. „Mohu mít jen radost, že naši závodníci začínají být více vidět po celé republice a díky svým výkonům upozorňují na cyklistiku jako takovou. Sám věřím tomu, že právě přicházející nová sezona bude i v tomto směru ještě úspěšnější, než ta předchozí,“ přeje si manažer stáje PSK Whirlpool-Author Vladimír Vávra.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.05   images/ga_count.png 771

Jezdci PSK Whirlpool-Author patří k nejúspěšnějším sportovcům roku

TitulekAutorDatum
ToCMartin Bali-Jenčík15.02.2009 21:08:03
images/line1.gifRe: ToCMartin Bali-Jenčík16.02.2009 20:48:36
?Martin Bali-Jenčík15.02.2009 20:08:02
images/line1.gifRe: ?Trik17.02.2009 19:27:10Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 37
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif