o závodech

03.03.2009 - Patrik Pátek

foto/_0000079223.jpg
Lugano/Hradec Králové – Zatímco první polovina týmu PSK Whirlpool-Author zahájila svoji sezonu prestižní klasikou v Belgii, druhá část vedena novým lídrem Patrikem Sinkewitzem zamířila ke dvěma závodům první kategorie do Švýcarska. Přestože hlavně ve druhém závodě jezdce jediné české profesionální kontinentální stáje provázela smůla, trenér Otakar Fiala je s úvodem svých svěřenců spokojen.
Jezdci královéhradecké ekipy odstartovali ve Švýcarsku sezonu nejprve závodem Gran Premio dell'Insubria. Premiéra českých jezdců se po téměř sto osmdesáti kilometrech rozhodovala v hromadném spurtu hlavního pole, ve kterém byl Martin Mareš s Patrikem Sinkewitzem. „Jelo se hlavně na začátku hodně rychle, kdy se zejména slabší týmy snažily o únik. Na třicátém kilometru ujela tříčlenná skupina, takže pak se situace trochu zklidnila,“ popsal vývoj závodu Leopold König.
Skupinu ale peloton dvacet kilometrů před cílem dojel. „Vše se rozhodlo více méně v posledních pěti kilometrech v posledním prudkém stoupání, kde se rozjelo neuvěřitelné tempo, které celý balík roztrhalo,“ popsal jezdec PSK Whirlpool-Author König, který přijel se ztrátou sedmadvaceti vteřin na vítěze.
O den později vstoupili jezdci královéhradecké stáje do dvaašedesátého ročníku závodu 1. kategorie GP Lugano. Zatímco při jejich premiéře svítilo sluníčko, druhý závod cyklisté odstartovali v dešti a devíti stupních. Což se značně odrazilo na množství defektů. Ty provázely i závodníky českého týmu. „Patriku Sinkewitzovi prasklo sedlo a následně měl defekt. Já měl nejprve defekt zadního kola a hned po výměně jsem píchnul i přední. Pole jsme si museli několikrát dojíždět, což nejen mě stálo plno sil, které pak v rozhodující chvíli chyběly. Mrzí mě to, protože jsem byl až překvapený jak se mi jede dobře na to, že je teprve začátek,“ popsal závod Martin Mareš.
foto/_0000079224.jpg
Závod vyhrál Rémi Pauriol z Cofidisu před Davide Rebelinim a Simonem Gerransem. Královéhradecký tým stejně jako většina pelotonu cílem neprojela. „I přesto jsem spokojený. První závody u mě bývají většinou hrůzostrašné, teď jsem se tak špatně necítil,“ shrnul Leopold König.
Jezdce české ekipy čeká další závod až koncem března, kdy zamíří do Itálie na etapový závod Setimana Internazionale Coppi e Bartali. „Teď si týden odpočinu v Čechách a pak se domlouváme, že ještě před dalšími závody, kdy máme čas, odletíme trénovat do Itálie,“ dodal Mareš.
Výsledky: Gran Premio dell'Insubria - 1. Francesco Ginanni Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli 4.12.51 hod, 2. Enrico Rossi (Ita) Ceramica Flaminia-Bossini Docce, 3. Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, 4. Daniele Callegarin (Ita) Centri della Calzatura, 5. Carlo Scognamiglio (Ita) Barloworld , 27. Martin Mareš (Cze), 52. Patrik Sinkewitz (Ger) – stejný čas, 101. Leopold König (Cze) +0.27, 118. František Paďour (Cze), 119. Jakub Danačík (Cze) oba +1.11, 135. Petr Benčík (Cze), 136. Stanislav Kozubek (Cze) oba +1.17 - všichni PSK Whirlpool-Author.
foto/_0000079225.jpg
62st GP Lugano - 1. Rémi Pauriol (Fra) Cofidis 4.34.46 h, 2. Davide Rebellin (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli, 3. Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam, 4. Francesco Reda (Ita) Quick Step, 5. Peter Velits (Svk) Milram.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.93   images/ga_count.png 585

Královéhradečtí se na start sezony rozdělili

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 17
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif