o závodech

25.04.2009 - Martin Bali-Jenčík

PÁR DOJMŮ A FOTEK ZE 7. ROČNÍKU OBLÍBENÉHO ZÁVODU HORSKÝCH KOL – ELIŤÁCI, EXHIBICE NA U-RAMPĚ, BUKVICE A DĚTI.

Tábořiště Peklo v Branžeži - Nové Vsi, Kost, Trosky, rybník Vidlák a Žabakor, zámek Hrubá Skála, Drábské Světničky, zřícena Valečov, krásné počasí, přes tisícovka účastníků, zajímavá jména ve startovce, dětské závody, pivo pro všechny gratis, doprovodný program s bike show, stánky bez front – to jsou každoroční jistoty pro mnohé bikery tradičního otvíráku sezony.

V sedmileté historii akce jsem ještě ani jedinkrát výlet do Českého ráje nevynechal. Čtyřikrát jako aktivní účastník, dnes potřetí jako divák, rádobyfotograf a rádobyreportér.

Poprvé jsme se rozhodl shlédnout závody dětí. Koneckonců jejich formát je blízký mému oblíbenému cyklokrosu. Moje imprese? Viděl jsem řadu vystresovaných chudáčků a přemotivovaných rodičů. V nejmenší kategorii lehla snad polovina dětiček hned na startu. No ale co, moje děti to nebyly a na druhé straně se to určitě většině líbilo…

V hlavní kategorii vyhrál podruhé Jan Hruška (poprvé v roce 2006). Čtyřnásobný vítěz Václav Ježek měl tentokrát jiný program. Průběh závodu byl jednoduchý. Jak je Honzovi blízké, vzal za to hned od začátku. Po hodině letu hlásil spíkr náskok pozdějšího vítěze a jeho spolujezdce Michala Bubílka dvě a půl minuty na pronásledovatele, nakonec dojel Hruška po 50 kilometrech a 655 výškových metrech do cíle v čase 1:26:45 hodiny o 55 sekund dříve než Michal. Třetí Ondra Bambula chytil 3:32 minuty.

Organizátoři Jiří Murdych s Petrem Kloučkem pořádají ještě jeden závod v neméně pěkném prostředí, který patří taktéž do Author Maraton Tour, a to Author 50 Bezděz - 20. června, více viz www.50bezdez.cz.

Aktualizováno 26.4.:

Komentář bikerky Markéty z diskusního fóra oficiálních stránek závodu, ostatně potvrzující slova většiny v cíli: „Závod byl velmi povedený! Organizace byla na výbornou, silnice perfektně ohlídané. Velký dík všem zúčastněným a jedno poděkování navíc pro povzbuzující tým ‚hlídačů‘ při sjezdu ze silnice k hrázi rybníka, byli jste super! Těším se na příští rok!!!“