o závodech

01.06.2009 - Patrik Pátek

foto/_0000086424.jpg
Téměř sto pětasedmdesát kilometrů v závodě první kategorie byl v úniku český cyklista František Klouček. Při německé klasice Rund um die Braunkohle zaútočil jezdec české profesionální stáje PSK Whirlpool-Author už na samém začátku spolu s dalšími třinácti lidmi. Přestože vydržel nejdéle, vítězem se nakonec stal člen Pro Tour stáje Columbia André Greipel.

 

Těsně po startu vyvolalo únik čtrnáct lidí, mezi kterými byl právě František Klouček. Skupina si vytvořila šestiminutový náskok. Na zhruba sto desátém kilometru se pak od této grupy odpoutala trojice, ve které František pokračoval. „Skupina se dělila na druhé vrchařské. Bohužel někteří nechtěli jet, což bylo příliš brzy. Ve třech lidech to pak bylo ještě hodně dlouhé, nevíc jezdec z ELK Hausu, co jel s námi, brzy přestal střídat, kvůli údajným problémům se žaludkem,“ popsal důležité momenty závodu František Klouček z PSK Whirlpool-Author.

 

I přes všechna úskalí si tři uprchlíci postupně dokázali vytvořit málem jedenáctiminutový odstup od hlavního pole. „Když jsme měli zhruba šedesát do cíle, tak nás dojela dvojice, což pro nás bylo perfektní, jelikož jsme mohli střídat alespoň ve čtyřech. I tak to bylo dlouhé a síly nám docházely. Za námi pak jely hladové týmy na své sprintery,“ vylíčil těžké okamžiky Klouček.

 

Cyklisty v cílovém městě čekaly tři zhruba patnáctikilometrové okruhy. Skupinu s českým jezdcem nakonec peloton dohnal až v tom posledním, tedy pouhých patnáct kilometrů před páskou. Do cíle se tak hnalo celé startovní pole naráz a situace přála právě sprinterům. „Ani to pro nás to nebylo špatné, protože jsme tam měli Danilo Honda. Škoda jen, že mu to nevyšlo,“ dodal mladoboleslavský Klouček.

 

Finiš pro sebe nakonec utrhl Němec André Greipel, jezdec ve službách stáje Columbia. Greipel byl přitom jeden z těch, kteří byli na počátku v ujeté čtrnáctičlenné skupině. V dramatickém závěru stříbrný skončil Haussler ze Cervela a bronzový Siedler z Voralberg-Corratec. Danilo Hondo dospurtoval desátý a ostatní jeho kolegové přijeli v hlavním poli. Klouček pak v závěru ztratil. „Je škoda, že do závodu neodstartoval ještě André Schulze, který s námi odjel. Bohužel zdravotní stav mu ráno neumožnil odstartovat. Věřím, že by závěr mohl být ještě dramatičtější, ale i tak kluci podali velmi solidní výkon a Klouda (František Klouček) se opět perfektně ukázal,“ dodal spokojeně manažer královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author Vladimír Vávra.

 

Výsledky: 1. André Greipel (Ger) Team Columbia - High Road 4.23.52, 2. Heinrich Haussler (Ger) Cervelo Test Team, 3. Sebastian Siedler (Ger) Vorarlberg – Corratec, 4. Marcel Kittel (Ger) Thüringer Energie Team, 5. Olaf Pollack (Ger), 10. Danilo Hondo (Ger), 36. Matthias Friedemann (Ger), 50. Martin Hebík (Cze) všichni stejný čas, 54. Patrik Sinkewitz (Ger) +0.11, 78. František Klouček (Cze) +4.00 všichni PSK Whirlpool-Author.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.98   images/ga_count.png 555

Klouček jel celé "Braunkohle" v úniku

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 50
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif