o závodech

04.06.2009 - Tomáš Leixner

Populární závod Cyklo Patria Direct Jizerské 50 se koná už o tomto víkendu a na startu se očekává přes 1000 bikerů. Pro bezproblémový průběh je důležité, aby si všichni účastníci prostudovali organizační pokyny. Zároveň je stále možné se zaregistrovat.

 

Vyzvednutí startovních čísel a čipů
Jako obvykle si můžete své číslo, čip a také startovní balíček vyzvednout osobně na stadionu v Bedřichově (stan na hlavním parkovišti), a to v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu mezi 7.00 a 8.30. V případě, že jste startovné platili převodem na účet, vezměte s sebou pro jistotu kopii dokladu o zaplacení, abychom společně předešli všem případným zdržením.
Na startovním čísle, které si vyzvednete, je potřeba vyplnit vaši krevní skupinu pro všechny případy. Číslo je nutné připevnit na řídítka pomocí pásků, které obdržíte, tak, aby bylo viditelné. Čip se pak umísťuje na levý kotník, nikoliv na kolo!

 

Registrace nových účastníků
V pátek se můžete přihlásit tradičně přímo v Bedřichově (stan na hlavním parkovišti) od 14 do 22 hodin nebo nově i v prodejně Intersport v libereckém obchodním centru Nisa od 9 do 21 hodin, kde bude připraven paletový ostrov se speciální nabídkou pro závodníky Cyklo Jizerské 50.
V sobotu 6. 6. přijímáme nové přihlášky pouze v Bedřichově (stan na hlavním parkovišti) od 7.00 do 8.30 hod
Startovné pro hlavní závod na 60 km je ve výši 600 Kč, pro 26km závod je 500 Kč.

 

foto/_0000086507.jpg
Servis na startu a na trati
Na Cyklo Jizerské 50 se nemusíte bát, že budete na něco sami. Ještě před startem si můžete nechat kolo zdarma seřídit ve stanu společnosti Intersport, přímo na trati jsou k dispozici dvě servisní stanice – Sedlo Maliníku a Hřebínek.

 

Občerstvovací stanice
Hlad v kopci, to je skoro smrt. Na trati můžete energii doplnit v sedle Maliníku a také na Hřebínku, kde budou k dispozici müsli tyčinky, ovoce, banány, rozinky a samozřejmě také voda a iontové nápoje. V cíli bude na každého čekat láhev vody Rajec, nealkoholické pivo Birell a samozřejmě také guláš. Na stadionu bude rovněž stánek společnosti Multipower, výrobce kvalitní sportovní výživy.

 

Časomíra a startovní vlny
Každý závodník obdrží čip, který si upevní na levý kotník. Čip zaznamená startovní čas při projetí snímacím kobercem a samozřejmě i cílový čas bude měřen při projetí cílovou bránou, kde bude umístěno opět snímací zařízení. Závodníci startují hromadně ve 4 vlnách dle výkonnosti pro 60km závod a v jedné vlně pro 26km závod. Start závodu je 9.30 hod u Úpravny vody.

 

Parkování
Závodníkům jsou k dispozici všechna parkoviště v Bedřichově do naplnění jejich kapacit. Parkovat můžete zdarma od pátku od 12.00 hod do soboty do večera na hlavním parkovišti u Horské služby, na Sedlu Maliníku a na parkovišti U Nisy.
V době závodu je Bedřichov přechodně uzavřen pouze v době startu od 9 do 10 hodin s možností objízdných tras.

 

Králové Jizerských hor
I letos budou všichni, kteří jeli v zimě, a zároveň se zapojí do cyklozávodu, usilovat o titul Krále Jizerských hor. Tento titul získá každý závodník, který absolvoval zimní Jizerskou 50 a postaví se na start letní 60kilometrové cykloverze. Každý Král získá pamětní diplom a dárek v podobě značkových ponožek Jizerská 50. Titul Malý Král získají závodníci, kteří v zimě zvolili trať 25 km. Závodníci, kteří v zimě zvolili trať 50 km, získají titul Velký Král.

 

Přijeďte na páteční prolog Cyklo Jizerské 50, získejte cyklodres zdarma a podpořte charitu


foto/_0000086508.jpg
Skupina ČEZ, dlouhodobý partner Jizerské magistrály, po které vede i trať sobotního cyklozávodu, pro vás připravila páteční prolog Cyklo Jizerské 50, jehož se zúčastní celá řada zajímavých osobností. Mezi nimi například účastník Tour de France a závodník na vysokém kole Josef Zimovčák, olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová, vicemistr ČR v cyklokrosu Radomír Šimůnek a mnoho dalších.
Doprovodný program oranžové cyklojízdy začíná na náměstí Dr. Edvarda Beneše už v 16.00 a start závodu do Bedřichova je v 18 hodin. Prvních 150 účastníků získá cyklodres, na trati i v cíli bude občerstvení zdarma pro všechny závodníky. Během akce navíc můžete podpořit charitativní projekt Oranžové kolo. Minutou jízdy na Oranžovém kole přispěje Nadace ČEZ na charitativní projekty.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.92   images/ga_count.png 479

Organizační pokyny před Cyklo Patria Direct Jizerskou 50

TitulekAutorDatum
POZNÁMKY :)Aleš Gregor04.06.2009 10:55:54© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 24
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif