o závodech

09.06.2009 - Mirek Kronika

7. června 2009 se ve Sloupu v Čechách konal již čtvrtý ročník terénního SAMUEL XC triatlonu.
Účastníků bylo výrazně méně než obvykle, ale ti, kteří přijeli, nelitovali. Utkali se tradičně na dvou distancích o různé obtížnosti, navíc kvůli studené vodě byla vypsána ještě kategorie „neplavců“.
Přestože počasí před závodem nevypadalo příliš přívětivě a jistě odradilo i mnoho potenciálních závodníků, vše nakonec dopadlo nečekaně dobře. Během závodu voda měla drsných 14°C, místy prosvítalo slunce a slibovaný déšť se spustil až po uklizení depa.

 

Jak závod probíhal?
V 10 hodin bylo odstartováno hromadným startem. Plavecká část se uskutečnila v Radvaneckém rybníku, 600 metrů nejrychleji uplaval Vašek Klakurka (AD PEMA Brodek u Přerova). Na kole se před něj dostal Aleš Zárybnický, který ovšem startoval jako zástupce liberecké štafety Kerda Team - ELEVEN Power Tap. Svůj náskok udržel a finišman Vláďa Šáfr i přes drobné bloudění na trati pohodlně doběhl do cíle jako první. Vašek Klakurka na cyklistických 29 km udržel první místo mezi jednotlivci a kopcovitou běžeckou část dlouhou 8 km si mohl už jen vychutnávat. Po vítězství v sobotním Maxidek triatlonu na Orlíku tak dokončil svůj víkendový double.

foto/_0000086945.jpg
Nejrychlejším během celého startovního pole se blýskl domácí Ondra Švarc (TT Cyklorenova Cvikov).
Ženy letos měly svou kategorii vypsanou poprvé na dlouhé trati a první místo vybojovala Klára Pochobradská z týmu RESPIRO. Veteránskou kategorii „Skalák“ ovládl Petr Šváb (Ironman Sudoměř). Jako jediný junior si cenu pro vítěze odnesl Jakub Holas z TJ Sokol Holé Vrchy.

 

Vyhlášení výsledků a následnou tombolu doprovázelo svítící sluníčko, které jistě přispělo k tradičně pohodové atmosféře závodu.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.02   images/ga_count.png 601

SAMUEL XC triatlon - těžký...krásný...

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 14
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif