o závodech

13.06.2009 - Patrik Pátek

foto/_0000087239.jpg
Goes – Alessandro Petacchi opět ukázal, kdo je králem mezi sprintery. Ital totiž vyhrál druhou etapu závod Delta Tour Zeeland v Holandsku. V hromadném dojezdu tak vrátil páteční porážku jezdci české stáje PSK Whirlpool-Author Němci André Schulzemu. Ten dospurtoval těsně pátý.

 

„Na posledním kilometru mě Matthias (Friedemann) perfektně vezl na nějaké desáté pozici, pak už jsem šel sám. Petacchi začal z páté, ale podařilo se mi vyjet za ním. Zleva se tam však přihnal Farrara s Trakselem a Cookem. To jsou jedni z nejlepších sprinterů, takže já v tu chvíli ostrouhal. Nohy se mi navíc netočily optimálně. Trošku jsem si vystřílel náboje už na prémii,“ přiznal pátý muž v etapě André Schulze z PSK Whirlpool-Author.

 

Největší roli pro celkové umístění totiž hrají bonifikační vteřinky. André Schulze se je proto vyjel sbírat. Na první rychlostní prémii byl druhý. „Byla t잚í víc, než jsem si myslel. Doslova jsem pak cítil jsem, jak se mi i díky ní v nohách hromadí laktát, nicméně to znamenalo dvě vteřiny k dobru, ale také velké trápení při závěrečném spurtu,“ podotkl Schulze, který se tak během etapy octnul na celkovém druhém místě.

 

Více než sto osmdesát kilometrů dlouhá etapa z Middelburgu do Goes byla přímo stvořená pro sprintery. Přestože z pelotonu na delší dobu odjela dvojice, do cíle neměla šanci se dostat v osamocení. „Etapa tak byla celkem nudná, protože všichni věděli, jak se asi bude odvíjet. Tím ale mezi jezdci vládla celkem značná nervozita, jelikož každý chtěl mít svého sprintera před cílem vepředu,“ popsal dění v pelotonu František Klouček.

 

Výjimečně ani při holandském závodě nefoukal tradičně nepříjemný vítr, a tak se celé startovní pole nakonec hrnulo na cílovou pásku prakticky v kompletním složení. Své kvality potvrdil fenomenální Alessandro Petacchi, který nedal šanci svým konkurentům, ačkoli jen těsně porazil stávajícího lídra závodu Američana Farrara před Bobbiem Trakselem a Badenem Cookem. Na André Schulzeho tak zbyla „až“ pátá pozice, avšak s tím, že se německý jezdec v barvách české stáje PSK Whirlpool-Author posunul na průběžné bronzové místo. Petacchi je po druhém dni stříbrný pět vteřin před Schulzem.

 

V neděli na peloton čeká závěrečná sto šestaosmdesát kilometrů dlouhá etapa se startem i cílem v Terneuzen.

Výsledky – 2. etapa: 1. Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini 3.59.10, 2. Tyler Farrar (Usa) Garmin Slipstream Pro CT, 3. Bobbie Traksel (Ned), 4. Baden Cook (Aus) Vacansoleil Pro CT, 5. André Schulze (Ger) PSK Whirlpool-Author, 43. Martin Hebík (Cze), 56. Vojtěch Dluhý (Cze), 74. Petr Kubias (Cze), 98. František Klouček (Cze), 106. Matthias Friedemann (Ger), 119. Petr Kaltofen (Cze), 134. Pavel Zitta (Cze) všichni čas vítěze – všichni PSK Whirlpool-Author.

 

Celkově: 1. Tyler Farrar (Usa) Garmin Slipstream Pro CT 4:02:08, 2. Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini +0.06, 3. André Schulze (Ger) PSK Whirlpool-Author +0.11, 4. Michiel Elijzen (Ned) Silence – Lott, 5. Rick Flens(Ned) Národní tým Holandsko +0.12, 42. František Klouček (Cze) +0.20, 45. Martin Hebík (Cze) +0.21, 64. Matthias Friedemann (Ger) +0.23, 76. Petr Kaltofen (Cze) +0.24, 83. Petr Kubias (Cze) +0.25, 108. Pavel Zitta (Cze) +0.29, 121. Vojtěch Dlouhý (Cze) +0.32 všichni PSK Whirlpool-Author.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.88   images/ga_count.png 422

Petacchi Schulzemu vrátil porážku

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 36
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif