o závodech

22.06.2009 - Patrik Pátek

foto/_0000089589.jpg
Novo Mesto – Útočit, útočit, útočit. Takový byl úkol českých jezdců stáje PSK Whirlpool-Author pro závěrečnou etapu závodu Kolem Slovinska. Také proto královéhradečtí nikdy nechyběli v žádném z úniků čtvrtého dějství. Přestože se i Patrik Sinkewitz ocitl sám před pelotonem, nebo dokonce i TomᚠBucháček s Jensem Voigtem ujeli v závěrečných kilometrech, závod v hromadném spurtu vyhrál Slovinec Kump.

 

„Už jsme neměli co ztratit, a tak byl úkol jasný. Měli jsme útočit a nastupovat, a pokud by celé hlavní pole jelo pohromadě, tak závěr směřovat na Danila,“ sdělil taktiku TomᚠBucháček.

 

foto/_0000089590.jpg
Sto padesát tři kilometrů dlouhá etapa ze Šentjerneje do Novo Města byla po těžkých dnech rovinatější a závěr měl nahrávat sprinterům. Původně mnozí očekávali klidnější jízdu, ve které si Dán Fuglsang z týmu Saxo Bank jen vychutná svůj „žlutý“ triumf. „Jenže už od startu se jelo příšerné tempo. Foukalo tu jak v Holandsku, a tak se hned rozjely terezíny. Navíc se hodně nastupovalo,“ vyvrátil původní myšlenku o klidném tempu Leopold König z PSK Whirlpool-Author.

 

Na peloton na trase čekala trojice rozmanitých okruhů. Po úvodním v centru startovního města se do odvážného úniku pustil i Patrik Sinkewitz, který původně odjel ve dvojici, ale po několika kilometrech pokračoval zcela osamocen. Peloton ho dostihl stejně jako další odvážlivce. Velmi zajímavě ale vypadal únik Němce Jense Voigta z týmu Saxo Bank, za kterým se odvážil TomᚠBucháček. Ještě pět kilometrů před cílem hořel plamínek naděje, ale hlavní pole jezdce

foto/_0000089592.jpg
nekompromisně pohltilo. Ve spurtu byl nejrychlejší domácí závodník Marko Kump z Adria Mobil, jež předstihl Italy Luku Paoliniho z Acqua & Sapone a Marka Bandiera z Lampre. Danilo Hondo protnul pásku třináctý. „Závěr byl hodně rychlý, ale hlavně hektický. Spurtovaly vedle sebe prakticky dvě lajny, které se míchaly. Vyjížděl jsem za jezdci z Lampre, ale jak jsem měl dobrou pozici, náhle jsem o ni přišel a výsledek byl takový jaký je,“ popsal spurt Danilo Hondo.

 

Ve spurtu přijel překvapivě vrchař Martin Mareš sedmnáctý. V celkovém hodnocení se nic nezměnilo. Žlutý trikot obhájil Jakob Fuglsang s náskokem téměř tří minut před Slovince Tomazem Nosem z Adria Mobil. Třetí skončil Domenico Pozzovivo z CSF Group – Navigare. Nejlepším zástupcem české stáje PSK Whirlpool-Author byl osmadvacátý Patrik Sinkewitz a hned místo za ním Martin Mareš. „U mě se během celého závodu doslova střídaly pocity. Jeden den se mi jelo špatně pak lépe. Bohužel jsem se trefil vždy do etap, které zrovna nejsou pro mě, jako ta závěrečná,“ pousmál se v cíli Martin Mareš.

 

foto/_0000089593.jpg
Pro většinu královéhradeckých jezdců byl závod Okolo Slovinska poslední prověrkou před nadcházejícím mistrovstvím republiky. Ačkoli někteří už tento čtvrtek šlápnou do pedálů v jízdě s chronometrem, v neděli se všichni postaví na start hromadného závodu, kde titul bude obhajovat úřadující mistr Petr Benčík. „Tady ve Slovinsku jsme se porvali s kopci, na které se u nás jen těžko dostaneme. Určitě to jako příprava nebylo špatné, protože vždy je lepší závodit, než jen sám trénovat,“ dodal Petr Benčík.

 

foto/_0000089595.jpg
Výsledky – 4. etapa: 1. Marko Kump (Slo) Adria Mobil 3:46:02, 2. Luca Paolini (Ita) Acqua & Sapone - Caffe Mokambo, 3. Marco Bandiera (Ita) Lampre – NGC, 4. Harald Starzengruber (Aut) ELK Haus, 5. Domenico Loria (Ita) Centri della Calzatura, 13. Danilo Hondo (Ger), 17. Martin Mareš (Cze), 47. František Paďour (Cze), 54. Patrik Sinkewitz (Ger), 82. Stanislav Kozubek (Cze), 87. Petr Benčík (Cze), 94. Leopold König (Cze) všichni stejný čas, 96. TomᚠBucháček (Cze) +1.25 všichni PSK Whirlpool – Author.

Celkově:1. Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank 18:01:56, 2. Tomaz Nose (Slo) Adria Mobil +2.48, 3. Domenico Pozzovivo (Ita) CSF Group - Navigare +3.14, 4. Dario David Cioni (Ita) ISD, +3.29, 5. Gasper Svab (Slo) Sava +3.54, 28. Patrik Sinkewitz (Ger) +14.41, 29. Martin Mareš (Cze) +15.51, 36. Stanislav Kozubek (Cze) +17.36, 64. Leopold König (Cze) +33.23, 68. Petr Benčík (Cze) +35.21, 69. TomᚠBucháček (Cze) +36.37, 74. Danilo Hondo (Ger) +38.31, 76. František Paďour (Cze) +39.18 všichni PSK Whirlpool-Author.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.68   images/ga_count.png 509

Taktika pro poslední etapu říkala útočit

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 25
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif