o závodech

21.07.2009 - Patrik Pátek

foto/_0000093629.jpg
Qinghai lake – Vůbec poprvé se během závodu Tour de Qinghai lake hrnul do cíle celý peloton. Čtvrtá etapa totiž přála sprinterům, když se všechny uprchlíky tentokrát podařilo před cílem sjet. Českým zástupcům se finiš tentokrát příliš nepovedl. Zkušený sprinter Danilo Hodno přijel desátý. Vyhrál Kazach Iglinskiy.

 

„Necítím se úplně špatně, ale teprve se rozjíždím. Ještě to není úplně optimální,“ přiznal Danilo Hondo, nejvýše postavený zástupce českého týmu PSK Whirlpool-Author v celkovém hodnocení, který je navíc bronzový v bodovací soutěži.

 

Sto dvacetikilometrová etapa zavedla peloton z Xiningu do Qinghai lake. Prvních šedesát kilometrů jezdci stoupali do výšky tři a půl kilometru nad mořem. Pak už následovala až do cíle rovina. „První polovinu závodu celou dobu jen pršelo. Tentokrát se ale etapa jela téměř klasicky. Na začátku ujela skupina, hlavní pole pak udržovalo svižné tempo. Uprchlíky jsme docvakli pouhé tři kilometry před cílem a podle představ se finiš rozjížděl na sprintery. Závěr se Danilovi ale tak nepovedl,“ popsal vývoj čtvrté etapy Leopold König z týmu PSK Whirlpool-Author, který stále lituje, když ho ve druhé etapě spolu se Standou Kozubkem před stoupáním potkal zrádný defekt. „Tam jsme chytli ztrátu takovou, že pro nás možnost solidního celkového výsledku prostě skončila. To mě moc mrzí,“ podotkl König.

 

Čtvrtou etapu tak hromadném dojezdu vyhrál Kazach Iglinskiy před Holanďanem Veelersem a Chorvatem Roginou. Čeští jezdci přijeli v hlavním poli. V celkovém hodnocení změny nenastaly. Ve žlutém trikotu pokračuje Mizunov ze stáje Petrochemical Tabriz Cycling Team se čtvrt minutovým náskokem na Švéda Axelssona. Třetí Slovinec Mahoric ztrácí lehce nad minutu. Nejlepšímu z týmu PSK Whirlpool-Author Danilu Hondovi patří dvanáctá příčka. František Paďour zůstává osmadvacátý.

Výsledky – 4. etapa: 1. Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan 2:56:22, 2. Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano, 3. Radoslav Rogina (Cro) Loborika, 4. Jure Kocjan (Slo) Slovenia, 5. Nikola Aistrup (Den) Team Capinordic, 10. Danilo Hondo (Ger), 42. Jakub Danačík (Cze), 57. František Paďour (Cze), 60. Petr Benčík (Cze), 74. Leopold König (Cze), 78. Stanislav Kozubek (Cze) všichni stejný čas, 124. Vojtěch Dlouhý (Cze) +13:47 všichni PSK Whirlpool-Author.

 

Celkově: 1. Andrey Mizurov (Kaz) Petrochemical Tabriz Cycling Team 13:49:38, 2. Niklas Axelsson (Swe) Team Corratec +0:15, 3. Mitja Mahoric (Slo) Slovenia +1:03, 4. Radoslav Rogina (Cro) Loborika +1:07, 5. Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Petrochemical Tabriz Cycling Team +1:34, 12. Danilo Hondo (Ger) +3:08, 28. František Paďour (Cze) +6:00, 40. Leopold König (Cze) +12:17, 41. Stanislav Kozubek (Cze) +13:02, 52. Petr Benčík (Cze) +23:56, 90. Jakub Danačík (Cze) +43:16, 125. Vojtěch Dlouhý (Cze) +1:18:18 všichni PSK Whirlpool-Author.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.89   images/ga_count.png 560

O finiši rozhodl tentokrát hromadný spurt

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 11
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif