o závodech

26.08.2009 - Petr Koblic

Jak to vypadá po třináctém závodě? Řekl bych, že se pomalu, ale jistě začíná „rýsovat“ závěrečné postavení jednotlivců v celé soutěži.
Svým šestým absolutním vítězstvím v kategoriích A a B potvrdil Zbyněk JORDÁN svoji vysokou výkonnost. Tímto úspěchem nejenže si upevnil první pozici v hodnocení celé skupiny, ale také se počtem absolutních vítězství dostal před Miroslava PECHOUŠE (kat. C), který má na svém kontě pět prvních míst. Pravděpodobně jen náhoda a velká sportovní smůla by JORDÁNA připravily o letošní titul vítěze GIESSEGI JAL 2009 v kategorii B. Teoreticky by se na první místo mohl ještě posunout Martin KŘÍŽ, ovšem ten spolu Petrem PIVOŇKOU (kat. A) ztrácí na leadera soutěže už 41 bodů… O třetí místo v „béčku“ budou v posledních třech podnicích soupeřit Zdeněk ŠLEHOFER ml., Václav JEHNĚ a Michael BAŤKA. Možná se rozhodne již na dalším podniku letošní sezóny, čtrnáctém závodě s dojezdem k rekreačnímu zařízení Monínec. Neúčast na tomto bodově zvýhodněném závodě bude znamenat pro každého konec ambicí na případný konečný úspěch v letošním ročníku GIESSEGI JAL 2009.

 

V dalších mužských kategoriích to již není tak jednoznačné. Na Kleti splnil počet osmi bodovaných závodů loňský vítěz JAL Pavel JELÍNEK (kat. A) a s průměrně dobrými výsledky v letošním roce se již posunul na druhé místo v „áčku“. Další z Pivoňků Václav je zatím třetí, Tomáš HRŮZA se po dlouhodobém vedení mezi „áčkaři“ propadl už na čtvrté místo, ale ani on není bez šancí na celkové vítězství.

 

Teoretickou šanci na vyšší postavení v konečném hodnocení mají ještě Michal JOCHMANN, Lukáš HORÁK (oba B) a Daniel BRABEC (A). Všem bohužel chybí počet startů a pro vyšší příčky by museli absolvovat zbívající 3 poslední závody...

 

V kategorii C se o první „flek“ utkají nejspíše Miroslav PECHOUŠ a Michal ZRNÉČKO. Druhý jmenovaný si posledním závodem polepšil a v tuto chvíli ztrácí na prvního pouze dva body! Pokud oba absolvují mistrovský závod na silnici, kde bude opět vyšší bodový příděl, nikdo z nich neskončí hůře než druhý v kategorii C, ale také celkově ve skupině kategorií C, D, H a Z.
Za těmito dvěma borci z kategorie C jsou v „háku“ Rostislav MAN, Josef VLÁŠEK, Jiří MUSIL a Karel SCHWARZ. Kdo z nich se ještě dostane v „céčku“ na bednu?

 

V „déčku“ dlouho vede Mojmír MINX. Stoprocentně se pořadí přeskupí po završení osmi startů u Vladislava RYCHETSKÉHO, Luboše OPAVY a Jiřího KOTRBY. Počkejme si na Monínec, ten napoví více…

 

Miloslav ŠUSTR se již celkem pohodlně usadil v čele kategorie H. Rovněž i jeho by o prvenství mohla připravit jen neúčast na jím pořádaném „Monínci“. O druhé místo to bude zápas mezi Zdeňkem ŠLEHOFEREM starším, Jaroslavem ŠVADLENOU a Miroslavem VODÁKEM.

 

Bohužel, k vážnějšímu sportovnímu soupeření asi nedojde v kategorii žen. První Jana MATLÁŠKOVÁ bude mít letos titul zřejmě jen za účast…

 

více na www.jal-cyklo.webz.cz


foto/thumb/0000096119.jpg
foto/thumb/0000096120.jpg
foto/thumb/0000096121.jpg
foto/thumb/0000096304.jpg
Michael Baťka
foto/thumb/0000096305.jpg
Václav Pivoňka
foto/thumb/0000096306.jpg
Michal Jochmann
 

images/sekcehlleft.gif

Soubory ke stažení

images/sekcehlright.gif
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.9   images/ga_count.png 548

GIESSEGI JAL 2009 - průběžné pořadí po 13. závodě

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 20
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif