o závodech

03.12.2009 - Petr Cinkán

Cyklistický oddíl SpinFit Liberec má za sebou jedenáctiletou historii. Vznikl a funguje pod hlavičkou spinningového centra ( www.spinfit.cz ). V organizování sportovních akcí má již 10 - letou tradici a pořádá jak masové maratóny určené pro širokou veřejnost, tak výkonnostně zaměřené XC závody, silniční závody, časovky i kritéria. Specialitou je pořádání sportovních akcí pro děti a mládež, které se pod záštitou SpinFitu Liberec konají rovněž 10 let.
Oddíl sdružuje mnoho výkonnostních cyklistů, z nichž ti nejlepší závodí za MTB team SpinFit Liberec, který oddíl reprezentuje jak v České republice, tak i v zahraničí. K velkému úspěchu patří vítězství v roce 2005 v teamové soutěži Kola pro život. Závodníci SpinFitu Liberec dosáhli i mnoha dílčích individuálních úspěchů, jak na Mistrovstvích republiky tak i na Mistrovství Evropy. V roce 2008 nás reprezentovali L.Kejval a L.Drda na nejtěžším bikovém závodě na světě, Crocodile Trophy v Austrálii.

 

Kalendář:

 

Promítání:
14.12.2009 od 19 hod, Restaurace u Košků(Pavlovice), Liberec
Promítání Honzy Kopky o bikování v Laponsku a Austrálii

foto/_0000102534.jpg

 

Bikemaratóny:
10.4. 50 Cyklorájem Podralsko 1.ročník 50podralsko.spinfit.cz
1.5 . Okololiberce 3.ročník www.cyklomaratontour.cz/okololiberce
22.5. Maratón Bikeatlon 5.ročník bikeatlon.spinfit.cz
4.9. Bike Babí léto 2010 9.ročník bbl.spinfit.cz

foto/_0000102536.jpg

 


4.ročník Silničních časovek Liberec Road Cycling Cup - casovky.spinfit.cz
13.5. Milíře (start z Proseče)
27.5. Vítkovem (start z Chrastavy)
3.6. Slovanka (start z Janova)
17.6. Weberovka - Maliník (Finále – start z Kateřinek v Liberci)

 

21.8. 3.ročník Jizerky TOUR - silniční cyklomaratón Českem a Polskem ( start Liberec ) jizerkytour.spinfit.cz

 

3.ročník Dětský MTB CUP Libereckého kraje – deti.spinfit.cz
18.4. Liberec – Vratislavice
1.5. Liberec - areál Vesec/Rádlo/Milíře
22.5. Liberec - Lidové sady Mistrovství Libereckého kraje
5.6. Bedřichov
19.6. Heřmanice v Podještědí
4.9. Chrastava u Liberce - Finále celého seriálu

 

Bikecamp program pro děti v Liberci – Lidové sady, Vesec, Bedřichov
Bikeové středy - 14.4.(Liberec-Lidové sady), 28.4.(Liberec-Vesec), 19.5.(Liberec-Lidové sady), 2.6.(Bedřichov), 16.6.(Liberec-Lidové sady), 1.9.(Liberec-Lidové sady)

 

Bikeweekendy pro děti
14.5.-16.5. bike&sport weekend Jizerské hory
sportovní týden o prázdninách v zařízení DAV/Allgäu/Německo
Prázdninový bike&sport weekend Jizerské hory
17.9-19.9. bike&sport weekend Jizerské hory

 


O jednotlivých akcích:

 

O maratónu Bike Babí léto – 9.ročník
Babí léto je tradičním otvíracím závodem podzimní bikeové sezóny a v roce 2010 se bude konat již po deváté. Akce je charakteristická pohodovou atmosférou s citlivým dávkováním adrenalinu. Zážitky závodníků navíc vždy umocňuje začínající babí léto, které patří k nejkrásnějším bikerským obdobím v roce.
Účastníci jsou různých výkonností a každý na této akci hledá samozřejmě to své. Někdo přijede opravdu závodit, jiný poznat nový kraj a terény a další třeba překonat sám sebe. Ale společně mají všichni stejný zájem a tím je aktivní strávení volného času v přírodě s lidmi podobného ražení. Vždyť trasa vede po stezkách a lesních cestách Ještědským hřebenem, Libereckou kotlinou a Jizerskými horami. Místy se trasa dotýká stávající sítě cyklostezek a jinde se účastníci dostanou do míst, která by jinak ani nepoznali. Navíc jsme připravili kvalitní sportovní program i pro děti, o které je na stadionu pečlivě postaráno. Často se nám stává, že se akce účastní celé rodiny, kdy rodiče jedou „velké“ a děti „malé Babí léto“. Příjemným zjištěním je, že si mezi nás našli cestu i handicapovaní sportovci.

 

 

Okololiberce – 3.ročník –
„Našli jsme výborné ježdění 15 minut od centra Liberce a 5 minut od nejbližšího libereckého sídliště, což bylo hlavním cílem celé akce. Uspořádat závod co nejblíže městu. Trasa je jezdivá a rychlá, ale zároveň dostatečně výživná s převýšením 1000 m,“ tvrdí spolupořadatelé z cyklistického oddílu Spinfit Liberec, který umí uspořádat jak masový maratón určený pro širokou veřejnost, tak výkonnostně zaměřený XC, silniční závod, časovku nebo kritérium. Trasa maratónu Okololiberce využívá základní okruh ve sportovním areálu Vesec (MS 2009 v klasickém lyžování) a potom peloton zavede až na samotný Javorník. Sjezd v okolí Javorníku patří mezi nejhezčí části trati. Trať dále vede okrajem Hodkovic nad Mohelkou a vrací se přes Jeřmanice, Milíře, Mojžíšův pramen a Vesecký rybník zpět ke stadionu, kde je připraveno veškeré zázemí pro účastníky a doprovod.
Závod je opět součástí celorepublikové série Cyklomaratontour.

 

Bikeatlon 2010 – 5.ročník –
Protože rádi experimentujeme a vymýšlíme nové věci, tak jsme připravili Bikeatlon. Předností je eliminace neduhů hromadných maratónů s velkým počtem účastníků. Zbaví závodníky mačkanice na startu i na trase. Systém závodu jsme převzali z běžeckého závodu Gundersenovou metodou.

 

Liberec Road Cycling Cup - 4.ročník
Oblíbený seriál čtvrtečních cyklistických časovek, pro které jsme vybrali nejkrásnější kopce v okolí Liberce.

 

JIZERKY TOUR 2010 – 3.ročník, start Liberec
Silniční cyklistický závod napříč Jizerskými horami v ČR a Polsku, s trasami 80 a 130km. Pro rok 2010 jsme se spojili s partnery z Polska. Chceme uspořádat tento projekt společnými silami. V roce 2011 bychom využili zázemí na polské straně. Trasa vede z Liberce a přes Nové Město pod Smrkem do Swieradov Zdroj a přes Szklarsku Porebu, Harrachov a Smědavu nazpět do Liberce. Závod není určen pouze pro silničáře, ale pro všechny, kteří chtějí zdolat po méně frekventovaných silnicích přejezd přes krásné Jizerky. Doufáme, že se nám tímto podaří založit mezinárodní tradici přejezdu Jizerských hor.

 

50 Cyklorájem Podralsko – 1.ročník
Ve spolupráci s obcí Osečná připravujeme 1.jarní 50-ku nově vznikajícím Cyklorájem Podralsko. Akce je koncipována pro širokou cyklistickou veřejnost.

 

Po letošním ježdění v překrásné oblasti Podralsko, jsme se rozhodli tuto část přiblížit i všem sportuchtivým lidičkám. Oblast, která se nachází kousíček od Liberce nabízí naprosto odlišné scenérie oproti Jizerským či Lužickým horám. Jelikož tato část kraje byla dlouhá léta nepřístupná ( vojenský prostor), připadáte si tady jako v pustině, kde se stále můžete kochat krásnými a neokoukanými výhledy do kraje. Počasí v této oblasti je znatelně teplejší oproti chladnému Liberci a trasy podstatně lehčí ( převážně asfaltový povrch, bez velkého převýšení), rozhodli jsme se zařadit tento závod hned na samý začátek bikové sezóny. Měl by to být rozjezdový závod pro cyklisty všech výkonnostních úrovní.

 

Dětský MTB CUP libereckého kraje – 3.ročník
Tento unikátní projekt se skládá z 6-akcí, kdy se dětský závod pořádá v rámci velkého závodu pro dospělé jako samostatná akce. Děti tak mají možnost sledovat své starší vzory nebo rodiče a zároveň si také užít den plný pohybu včetně doprovodného programu.
Pořadatelský tým se skládá z 10-klíčových lidí, kteří mají možnost pracovat s dětskými účastníky po dobu půl roku. Dalším pozitivem je, že děti mají možnost poznávat různé sportovní areály v Liberci a okolí. Každý závod má své kouzlo a osobitou atmosféru danou obdobím, počasím a prostředím, ve kterém se daný závod odehrává. Pro děti navíc organizujeme Bikeové campy.

 

 

Za celý Spinfit TEAM

 

Petr Cinkán


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.2   images/ga_count.png 778

Spinfit Racing Season 2010 - Termíny a novinky

TitulekAutorDatum
díky za termíny !Roman Horký04.12.2009 18:59:48
images/line3.gifRe: díky za termíny !Cinky07.12.2009 21:27:55
images/line2.gifimages/line1.gifRe: Re: díky za termíny !Mirek16.12.2009 19:07:53
images/line1.gifRe: díky za termíny !Mirek04.12.2009 22:48:53© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 13
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif