ostatní

09.12.2009 - Patrik Pátek

foto/_0000102562.jpg
Hradec Králové – Spekulace se staly skutečností. Cyklistický tým PSK Whirlpool-Author sestupuje pro příští sezonu do třetí divize. Přestože se v kuloárech o sestupu již dlouho hovořilo, vedení týmu tuto skutečnost, díky prodlouženým podmínkám Mezinárodní cyklistické federace (UCI), nechtělo stoprocentně potvrdit. Až nyní je tak definitivně jisté, že stáj na soupisce profesionálních kontinentálních týmů bude v příštím roce chybět. Celosvětová finanční krize se tak významně dotkla i královéhradeckého mančaftu.

 

„Vše je jen otázkou peněz. I když jsme se chtěli v kategorii udržet, nakonec jsme zvolili cestu sestupu, abychom se v příštím roce vyhnuli případným nesnázím. Řada partnerů si nemohla dovolit garantovat nám potřebné finance,“ vysvětlil šéf stáje Vladimír Vávra.

 

Název týmu PSK Whirlpool-Author se však nemění. Hlavní partneři zůstávají ekipě, jež ponese status kontinentálního týmu, i nadále věrní. Ke změnám v kádru však dojde. Původně osmnáctičlenné závodní pole se zúží. V této době je jistá dvanáctka závodníků. Vyhlášený německý sprinter Danilo Hondo získal angažmá v italské ProTour stáji Lampre. Po ročním angažmá se do Itálie přesouvá i mladík František Paďour. „Tým MG Norda Pacific, ve kterém budu působit, se specializuje na jezdce do třiadvaceti let,“ sdělil talentovaný Paďour, který je momentálně na soustředění v Livignu.

 

Smlouva pak nebyla prodloužena německému jezdci Matthiasu Fridemannovi, nebo českým závodníkům Pavlu Zittovi, Antonínu Lindovi a Petru Kubiasovi. Nové angažmá si pak hledá i letošní vítěz závodu SachsenTour Patrik Sinkewitz. „Situace teď není nijak příznivá. Stále ještě nevím, jak příští rok bude vypadat. Tým zatím nemám,“ podotkl Patrik Sinkewitz.

 

foto/_0000102563.jpg
Jádro týmu zůstává pohromadě. V ekipě setrvává úřadující mistr republiky Martin Mareš, Petr Benčík, Stanislav Kozubek, Tomáš Bucháček, Leopold König, Martin Hebík, Vojtěch Dlouhý, František Klouček, Petr Kaltofen a zůstává i německý sprinter André Schulze. K Jakubovi Danačíkovi se pak nově připojuje jeho mladší bratr Tomáš. Zcela jistá je tak dvanáctka závodníků. „Pravdou je, že by ještě nějaké překvapení mohlo nastat, ale to bych nerad předbíhal,“ mrknul šéf Vávra.

 

Už nyní však vedení hlásá, že pro příští rok by se opět do druhé kategorie chtělo vrátit. „Taková je prostě cyklistika. Sám už jsem takový sestup zažil, takže to pro mě není nic nového. Musí se to brát jako etapa života, která nesmí brát chuť do závodění a po této úspěšné sezóně alespoň mně nechybí. Spíš naopak,“ podotkl nabuzeně zkušený jezdec Petr Benčík.

 

Jak už nejstarší jezdec týmu Benčík naznačil, mezi jeho kolegy na moment při představě sestupu zavládla panika. „Pravdou je, že jsme se toho všichni hodně báli. Největší strach u nás závodníků byl hlavně v tom, na jaké závody se dostaneme. Naštěstí se náš program nijak výrazně nezmění,“ ulevil si úřadující český šampión Martin Mareš, který tento pátek odlétá trénovat na Kanárské ostrovy.

 


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.96   images/ga_count.png 653

Tým PSK Whirlpool-Author se sestupu nevyhnul

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 35
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif