o závodech

12.04.2010 - Patrik Pátek

foto/_0000104800.jpg
Revin – Velmi úspěšný byl závěrečný den francouzského etapového závodu druhé kategorie Circuit des Ardennes International pro cyklisty české stáje PSK Whirlpool-Author. Na jezdce přitom čekaly hned dvě etapy. V dopolední časovce, kterou vyhrál Francouz Poux, se do desítky vešli Klouček a Kozubek. V odpolední etapě, jež opanoval domácí Vachon, pak přijel Martin Mareš pátý.

 

V rámci posledního dne cyklisté nejprve nastoupili do čtrnáctikilometrové časovky. Tu vyhrál domácí Paul Poux. Do elitní desítky se však vmáčkli dva jezdci PSK Whirlpool-Author. František Klouček přijel osmý se ztrátou čtrnácti vteřin, příčku za ním byl se sedmnáctivteřinovým mankem na vítěze Stanislav Kozubek. Královéhradecká ekipa pak byla hned za Rabobankem druhým nejlepším týmem, když patnáctý přijel Martin Mareš.

 

Odpoledne už na jezdce čekala závěrečná avšak profilově nejt잚í stodesetikilometrová etapa se startem i cílem v Revinu. Kvůli zdravotním problémům do ní už nenastoupil Leopold König. „Byla hodně těžká. Velká část se jela po trati známého Criterium International. Navíc už na všech byla znát únava. Skončilo v ní předčasně hodně lidí,“ podotkl Martin Mareš.

 

Ve stoupání na první vrchařskou prémii na dvacátém kilometru ujela devatenáctičlenná skupina, ve které byl i TomᚠBucháček, jež si na prémii připsal body za čtvrté místo. Skupina pak pokračovala stále s minutovým náskokem. „V polovině závodu byla nejt잚í vrchařská, tak jsem se rozhodl ujet a docvaknout si skupinu před námi. Buchajda (Bucháček – pozn. red) na mě počkal. Chtěli jsme najet vteřiny a posunout se v celkovém hodnocení,“ sdělil Mareš.

 

Dvojici českých jezdců se podařilo ujetou skupinu dojet a pokračovat s ní. „V závěrečném stoupání jsme pak nastoupili v sedmi lidech. Byl to těžký dojezd a hodně se taktizovalo. Toužil jsem po bedně, ale chyběly mi na ní síly. Na jednu stranu mám sice radost, že jsem si dokázal, že to jde nastoupit a jet, ale moc mě mrzí, že se Buchajda obětoval a já na bednu nedosáhl,“ dodal své smíšené pocity úřadující mistr republiky.

 

Žlutý dres pro celkového vítěze udržel Rus ze stáje Itera Katusha Mikhail Antonov před Francouzi Rostollanem a Morizotem. Martin Mareš se nakonec dokázal posunout na devátou příčku v celkovém hodnocení.

 

Výsledky – 3. etapa: 1. Paul Poux (Fra) Sojasun Espoirs ACNC 17:27, 2. Mathieu Simon (Fra) CC Nogent Sur Oise +0:02, 3. Nicolas Baldo (Fra) Atlas Personal +0:06, 4. Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Continental +0:07, 5. Martijn Keizer (Ned) Rabobank Continental +0:08, 8. František Klouček (Cze) +0:14, 9. Stanislav Kozubek (Cze) +0:17, 15. Martin Mareš (Cze) +0:36, 22. Leopold König (Cze) +0:44, 78. TomᚠBucháček (Cze) +1:41, 88. André Schulze (Ger) +1:31 všichni PSK Whirlpool-Author.

 

4. etapa: 1. Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 2:45:48, 2. Florian Morizot (Fra) UV Aube - stejný čas, 3. Martijn Keizer (Ned) Rabobank Continental +0:03, 4. Eduardo Gonzalo (Spa) Bretagne – Schuller, 5. Martin Mareš (Cze) oba +0:05, 36. TomᚠBucháček (Cze), 51. Stanislav Kozubek (Cze), 52. František Klouček (Cze) všichni +0:27 – všichni PSK Whirlpool-Author.

 

Celkově: 1. Mikhail Antonov (Rus) Itera-Katusha 11:07:32, 2. Thomas Rostollan (Fra) A.V.C. Aix Enn Provence +0:57, 3. Florian Morizot (Fra) UV Aube +2:35, 4. Lasse Bochmann (Den) Glud & Marstrand - LRO Radgivning +2:37, 5. Martijn Keizer (Ned) Rabobank Continental +2:40, 9. Martin Mareš (Cze) +3:12, 49. František Klouček (Cze) +6:55, 53. TomᚠBucháček (Cze) +8:55, 66. Stanislav Kozubek (Cze) +18:37 – všichni PSK Whirlpool-Author.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.97   images/ga_count.png 496

Češi v Ardénách na závěr řádili

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 5
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif