trénink

16.04.2006 - Miroslava Rýdlová

Ahoj všem,
K založení tohoto týdeníku mě inspiroval Deník rychlého turisty. Možná ani nebude nikoho zajímat. No, aspoň se vypovídám. Chtěla bych přispívat jednou týdně, možná se to nepovede, proto "nepravidelný". Tak abych se představila. Jmenuji se Mirka. Mirka R. Podobnost s osobou stejného křestního jména a počátečního písmene příjmení, jež je profíkem ve svém oboru, je čistě náhodná, opravdu.

 

Jezdím na kole teprve krátce, byť už jsem nějaký ten pátek na světě, ale propadla jsem mu docela. Docela docela. A ráda bych se o své zažitky podělila, případně uvítám rady, tipy. Tak tedy v únoru jsem přibrala nového člena rodiny, zpočátku měl své čestné místo v ložnici, ne každý stávající člen rodiny ho přijal za svýho. Teda on je jenom můj a je crossovej. Protože venku šedivěl stále bílej hnus, měla jsem čas přemýšlet, bádat, zkoumat v čem se na kole vlastně jezdí, to mi byly novinky… Nechala jsem si poradit od jednoho kamaráda, taky cyklisty. A pak už netrpělivě sledovala teploměr, až jednoho dne vyrazila (19.3), bylo asi +5 stupňů, když jsem vyjela.První jízda – 32 km, přijela jsem domů se slovy „mě je horko“ a rodina nechápavě koukala. Pak jsem koukla na teploměr a konstatovala, že přibyl další „magor“. Bylo na nule. Ale já byla šťastná. A věděla, že to je ten správnej začátek. Od té doby jsem včera vyjela posedmé. Jo a musím prozradit, že přes zimu jsem pravidelně chodila na spinning, aby až se mě jaro zeptá, co jsem dělala v zimě…. No bylo to znát. Minulý rok by pro mě 32 km byla jistá smrt.Loni jsem 24 km jela dvě hodiny!!! No, neměla jsem to správné kolo, to bude tím… Při druhé letošní vyjížďce jsem najela 27 km, při třetí 31, při čtvrté jen 22, při páté už 46 km, a při šesté 48 km. Z kopečků už mi nenaskakuje husí kůže, i když je jezdím dost pomalu. Buď můžu vyšlápnout kopeček v sedě, pomalu, tak že stíhám s dechem, ale cejtím nohy. Nebo jdu „do trojek“, to jsou nohy v pohodě, ale pro změnu funím jak mašina. Trojky jsem na spinningu jezdila nejradši a říkala si, jestli je využiju i v praxi. Zjišťuji, že ano. Nebo si dát nejlehčí převod, ale ten si nechávám pro strýčka. Příhodu. Teda vlastně na poslední kopečky na zpáteční cestě domů. Naštěstí jsem ho moc nepoužila, zvládám střední převod. Taky jsem asi nejela ještě ten správnej kopec, např. na Dyleň. Na tu jsem jezdila jen na spinningu Tady by se mi šikla rada – snažit se kopce vyjet na větší převod a dřít, nebo si klidně dávat lehčí převod – nejsem přece žádná závodnice. Jezdím směr Luby- Nebanice, tam není takový provoz. Směrem na Sokolov jsem byla nejdál v Chlumu Sv. Máří. Zatím.

 

Tak jsem včera vyjela posedmé. Padesátku musím zvládnout. Vyjela jsem Luby-Skalná-Vonšov- Třebeň. Ač jsem chtěla pokračovat směrem na Nebanice, změnila jsem plán, bylo hezky, teplo, i sluníčko svítilo, tak jsem se vydala na Tršnice-Cheb-Nebanice, tam jsem udělala malou zastávku u sestry, kterou jsem upozornila SMSkou : POZOR! POZOR!ŘÍTÍ SE K VÁM CYKLISTKA, UVOLNĚTE WC! a doplnila tekutiny a energii v podobě perníku :-) a frčela přes Kaceřov do Lubů.V Hluboký už jsem sice pěkně cítila nohy, tak jsem zastavila, trochu si zacvičila, abych protáhla zkrácené svaly a pak jela jen zvolna a hele – ono to bylo lepší a já po pár kilometrech mohla zase přidat. Byl to můj nejdelší výlet – 58 km. A doufám, že to bude lepčejší a lepčejší. A doufám, že i ta rychlost, nyní průměr asi 20-22 km/hod. se bude lepčit a lepčit.:-)

 

A nenapsala jsem to nejdůležitější – co všechno člověk vnímá pří jízdě na kole – přírodu, pole, zajíčky, čápi pár metrů od sebe (to loni), užovku na silnici(tu taky loni), a jak se teď začíná všechno zelenat, vonět, no prostě je to paráda, volnost, svoboda….no vždyť to sami znáte.

 

Tak už se těším, až zase nasednu a zašlapu. Pokud zítra (dá-li počasí) na trase Kaceřov - Sokolov potkáte funící cyklistku jedoucí tempem slimáčím, tak to budu já.|o|


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.98   images/ga_count.png 1684

Nepravidelný týdeník začínající cyklistky

TitulekAutorDatum
Skvělý začátek!Pavel Kozlík16.04.2006 20:58:21
images/line1.gifRe: Skvělý začátek!Miroslava Rýdlová16.04.2006 21:04:37© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 20
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif