o závodech

30.04.2010 - Patrik Pátek

foto/_0000106031.jpg
Terezín – Historicky nejpočetnější peloton sestavený jezdci z rekordního počtu zemí už příští týden otevře 39. ročník cyklistického Závodu míru juniorů. I v letošním roce čeká na juniorské cyklisty náročných pět dní v sedle, během nichž musí zvládnout téměř pět set kilometrů. Tentokrát startovní pole opět zamíří přes hranice do Německa.

 

„Ani letos jsme se nevyhnuli změnám. Nejen, že cyklisté detailně poznají kopce v Ústeckém kraji, když budou křižovat Krušné hory a České středohoří, ale dostanou se opět přes české hranice. Jedna ze dvou nových etap je totiž zavede do cílového Altenbergu,“ sdělil ředitel Závodu míru juniorů Svatopluk Henke.

 

foto/_0000106032.jpg
Juniorský peloton otevře májové etapy tradičně ve středu ve 14:30 hodin na litoměřickém Mírovém náměstí. Nová etapa je pak čeká už ve čtvrtek, kdy cyklisté odstartují v Mostě a o prvenství se „porvou“ v cílovém Litvínově. V pátek už tradičně musí absolvovat hned dvě zkoušky. Dopoledne je naplánovaný závod s chronometrem v Třebenicích a odpoledne další etapa v Roudnici nad Labem. Víkend mladí jezdci zahájí nově vloženým dílem, který je z Teplic zavede právě do německého Altenbergu, a celé pětidenní martýrium uzavřou tradiční královskou sto jedna kilometrů dlouhou etapou v Terezíně. „Všechny etapy se svojí délkou opět pohybují mezi devadesáti až sty kilometry. Když připočteme více než jedenáctikilometrovou časovku jednotlivců, tak jich peloton celkově musí zvládnout téměř pět set,“ podotkl Henke.

 

foto/_0000106033.jpg
Závod míru je opět zařazen do nejvyšší světové soutěže pro juniory – Juniors Nations´ Cup. Do tohoto nejprestižnějšího poháru patří i letos pouhých osm závodů. Májové etapy jsou navíc jen jednou z pěti etapových akcí. Do Čech se tak sjedou nejlepší juniorští závodníci z celého světa. „Jistě je již přihlášeno rekordních dvaadvacet zahraničních týmů, ke kterým se přidají dva reprezentační celky České republiky a smíšený tým Euroregion. Otazník zatím visí nad dalšími dvěma týmy z Lotyšska a Srbska. Pokud by přijeli všichni, tak tu budeme mít sedmadvacet šestičlenných týmů, což je i pro nás hrana,“ upřesnil Svatopluk Henke s tím, že vůbec poprvé se na startu objeví reprezentační celek z Japonska.

 

Kvůli přísným kritériím Mezinárodní cyklistické federace může letos do pedálů šlápnout pouze čtrnáct českých jezdců. Dvanáct si rozdělí dvojici reprezentačních výběrů a dva startují ve smíšeném česko-německém týmu Euroregion. Po dlouhých osmi letech se pak na start postaví i zástupce z Litoměřicka, člen pořádajícího oddílu CK Slavoj Terezín Matěj Zahálka. „Naposledy byl na startu náš současný tiskový mluvčí Patrik Pátek, který ho dokonce jako jeden z mála našich kluků objel dvakrát. Od té doby máme o kvalitnější jezdce nouzi, takže teď po letech tu máme opět svého zástupce. I já jsem zvědavý, jak se porve,“ neskrývá zájem ředitel závodu.

 

Do reprezentační nominace se dostali Petr Vakoč, Jan Kadúch, David Dvorský, Matěj Lasák, Lukáš Smola, Jakub Filip, Michal Mráček, Denis Rugovac, Josef Černý, František Sisr, Tomáš Koudela, Daniel Veselý, Tomáš Paprstka. „Až po víkendových závodech bude zcela jasné jejich rozdělení do reprezentačního týmu A a B,“ dodal ředitel ZMJ Svatopluk Henke.

 

foto/_0000106034.jpg
Novinkou letošního ročníku je pak vozový doprovod českých škodovek, které jsou nedílnou součástí třeba i Tour de France. „Sponzoring přebírá Autorizovaný prodejce a servisní partner vozů Škoda, společnost OKIM s.r.o.. Během závodu bude možné si mimo jiné prohlédnout i faceliftovaný vůz Škoda Fabia v nové atraktivní metalické barvě Zelená Rallye poháněný zcela novým benzínovým čtyřválcovým motorem 1,2 TSI. Propagační vůz navíc poveze i speciální „škodováckou“ silničku,“ zve na atraktivní podívanou zástupce Okimu Roman Stibinger.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.33   images/ga_count.png 646

Závod míru juniorů odstartuje s rekordním počtem

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 17
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif