pozvánka

13.05.2010 - Jiří Novotný

Česko a Slovensko k sobě mají i po rozdělení velmi blízko. A protože „kilometrov na biku, slivovice a krásných žien bol vždy akútny nedostatok,“ vznikl nový česko-slovenský seriál závodů: Valašsko-povážská MTB séria.

 

Česko a Slovensko našly svou superstar, teď budou hledat své talenty a málem zanikla méně známá skutečnost, že obě země mají i nový společný seriál závodů horských kol. A přitom startuje už na konci května ve Velkých Karlovicích na Valašsku!

 

foto/_0000108171.jpg

 

Na konci loňské sezóny se sešli slovenští a čeští pořadatelé z oblasti povodí Váhu a Valašska k rokování o budoucnosti svých závodů. Jeho výsledkem je vzájemné spojení pořadatelských sil, propojení šesti závodů na obou stranách Javorníků a vznik atraktivního seriálu závodů, který spojí nejen oba regiony, ale i obě země.

 

„Je několik důvodů, proč vznikla Valašsko-povážská MTB série,“ vysvětluje za české pořadatele Marian Anděl. „Jsme národy, které k sobě mají velmi blízko. Přestože jsou obě země samostatné, kolo nás baví všechny, sportovní zážitky v krásné přírodě bikery spojují a nějaké hranice nám nevadí,“ definoval hlavní myšlenku série jeden z jejích duchovních otců.

 

foto/_0000108173.jpg
foto/_0000108172.jpg

 

Všechny závody nového seriálu najdete skoro „na pětníku“. Postupně se tak šestice závodů bude konat ve Velkých Karlovicích, Stráňavách u Žiliny, Rožnově pod Radhoštěm, Súžově, Udiči-Prosném a na závěr ve Vsetíně, kde proběhne i závěrečné vyhlášení seriálu. Do celkových výsledků série se započítávají výsledky půlmaratonských tratí (přestože některé ze závodů nabízejí i trasy delší). Průběžné výsledky budou pořadatelé zveřejňovat na stránkách www.valasskopovazska.eu, a to vždy v následujícím týdnu po konání jednotlivých závodů. Počítají se čtyři výsledky a závodníci, kteří dokončí alespoň čtyři ze šesti závodů, budou zařazeni do závěrečné tomboly o hodnotné ceny.

 

foto/_0000108174.jpg

 

„Věříme, že závodníci z širokého okolí vznik podobného seriálu uvítají a že ocení možnost absolvovat celou sérii a usilovat v ní o kvalitní umístění,“ řekl za slovenské pořadatele Luboš Dupkala. Zajímavé je určitě také to, že účastníky premiérového ročníku chtějí pořadatelé odměnit zvýhodněným startovným v dalším ročníku. Vyrazit za závody, které zvl᚝ bikeři z Moravy mají doslova za humny, se tedy vyplatí.

 

První start již za dva týdny ve Velkých Karlovicích!

 

29.května Karlovský Pepi Maratón (Velké Karlovice, ČR)
5. června Lapierre Fatranský MTB Maratón (Stráňavy pri Žiline, SR)
12.června Galaxy Petyša Tour (Rožnov pod Radhoštem, ČR)
19.června Author Bike Maratón Sužovske Skaly (Sužov, SR)
3. července Finančné centrum MTB Maratón (Udiča, SR)
4. září Valašská padesátka (Vsetín, ČR)

 

Další informace: http://www.valasskopovazska.eu


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.72   images/ga_count.png 547

Nová česko-slovenská série závodů

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 14
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif