o závodech

27.05.2010 - Jiří Novotný

Etapový závod Okolo Burgundska ovláda stáj Vienne-Futuroscope, v jejíž barvách závodí i česká cyklistika Gabriela Slámová. Její týmová kolegyně Jeuland Pascale se po třech etapách stala vítězkou závodu. Česká závodnice obsadila v celkovém pořadí výborné šesté místo.

 

foto/_0000108303.jpg

 

Hned v prvním závodě, který Gabriela Slámová absolvovala na domácí půdě svého týmu Vienne-Futuroscope, zaznamenala česká závodnice ceněný úspěch – v etapovém závodě Ronde de Bourgogne okupovala po dvou etapách čtvrtou příčku, v celkovém součtu tří etap skončila na šestém místě. Závod skládající se ze silničního závodu s hromadným startem, týmové časovky a kritéria vyhrála Jeuland Pascale, týmová kolegyně české reprezentantky. Česká medailistka z mistrovství Evropy i světa na dráze vstoupila do závodu 14. místem ve více než 100 km dlouhé úvodní etapě, druhý den pak přispěla k vítězství svého týmu Vienne-Futuroscope v týmové jízdě proti chronometru a slušnou výchozí pozici udržela i v poslední etapě. Kritérium dokončila jako 19. v pořadí, což jí vyneslo slušnou šestou příčku celkově. Tým Vienne-Futuroscope, za který Gabriela Slámová závodí, mohl slavit společný úspěch. V elitní šestici závodnic totiž měl hned tři své zástupkyně. Gabrielu Slámovou nyní čekají dva závody francouzského poháru, v němž její tým vede pořadí týmové soutěže a veze dresy lídra celkového pořadí i kategorie do 23 let.

 

Ronde de Bourgogne – celkové hodnocení
1. Jeuland Pascale (Vienne Futuroscope) 5h37'06''
2. Kitchen Lauren (Austrálie) +15''
3. Amanda Spratt (Austrálie) +03'01''
4. Emilie Blanquefort (GSO) +04'07''
5. Audrey Cordon (Vienne Futuroscope) +04'41''
6. Gabriela Slámová (Vienne Futuroscope) +04'52''


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.65   images/ga_count.png 612

Slámová šestá Okolo Burgundska

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 75
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif