rozhovory

21.06.2010 - Petr Sládek

Ústí nad Labem – Cyklistický oddíl FUN BIKE Team z Ústí nad Labem působí na české cyklistické scéně více než 10let. V posledních čtyřech letech ho ústecká sportovní veřejnost blíže poznala díky závodu horských kol - Střekov CUP, jehož je pořadatelem, a proto jsem si před konáním letošního 4. ročníku povídal s předsedou oddílu Františkem Kleckerem a týmovým jezdcem Janem Novotou. Ten nedávno zvítězil na 70km dlouhé trase známého MTB závodu Král Šumavy 2010 se startem a cílem v Klatovech, když v tomto závodě porazil i olympijské medailisty Lukáše Bauera a Martina Jakše….Představí se i na Střekov Cupu 2010.

 

Františku, termín letošního 4. ročníku Střekov Cupu se blíží. Můžeš prozradit, jak tento závod vlastně vzniknul a kdy a kde přesně se bude v letošním roce konat?

Střekov Cup, to je okruhový závod horských kol, který je určen pro širokou sportovní veřejnost od nejmenších dětí až po veterány a koná se na Nové Vsi nad Ústím nad Labem. V letošním roce termín konání závodu připadá na 27.červen, což je neděle. Myšlenka uspořádat závod tohoto typu vznikla spontálně a na popud členů oddílu. Realizace myšlenky je pak o práci, odpovědnosti, nadšení…a v neposlední řadě, pro jakoukoliv akci musíte získat partnery, bez nichž to jednoduše nejde. Díky podpoře našich partnerů se nám snad podařilo zavést pěknou sportovní tradici a věřím, že si v sobotu k nám na závod najde cestu co nejvíce závodníků….Závodit mohou opravdu úplně všichni. Od dětí, kterým mohou pomáhat i rodiče až po skutečné závodníky, kteří budou startovat v elitním závodě…Bližší informace o závodě, všichni zájemci o závod získají na www.funbike.cz

 

Jak daleko jsou přípravy na závod a kdo se na letošním ročníku ze známých tváří představí ?

Přípravy jsou v plném proudu, ale již dnes mohou konstatovat, že nᚠorganizační štáb, který čítá 6 lidí má téměř vše připravené. V posledním týdnu se zaměříme zejména na vyčištění trati a její úpravu…..Počet startujících, to je vždy trochu loterie, ale každým rokem nám účast stoupá, tak snad bude tento trend pokračovat. Kdo ze zvučných jmen se u nás letos objeví na startu v elitní kategorii, to je těžké odhadovat, protože kalendář závodů, které se v ČR konají i na jiných místech, je skutečně nabitý. V uplynulých letech u nás závodili zvučná jména. Jedním z vítězů byl Kamil Aushbuher – mistr světa v cyklorosu, startoval i Robert Novotný – účastník a vítěz mnoha prestižních závodů, TomᚠTrunscha – vítěz proslulého závodu Sallzkamergut v Rakousku a v neposlední řadě i poslední vítěz Střekov cupu Honza Novota, nᚠčlen a „Král Šumavy 2010“ na trase 70km a právě teď bronzový v kategorii 19-29let, tady na Malevilu 2010. V závodě, který se jel jako Mistrovství ČR v dlouhém mtb maratonu.

 

Ústecký FUN BIKE Team je na prestižních závodech v ČR výsledkově vidět, skoro by se dalo říci, že se vašemu oddílu daří renesance ústecké cyklistiky...

 

Nᚠoddíl zatím funguje na amatérské platformě. Naši závodníci jsou ryzí amatéři, kteří milují cyklistiku. Trénují a závodí po práci, přesto se snažíme, aby vše, co děláme mělo koncepci, která bude veškeré naše počínání posouvat dopředu... Asi tak před třemi lety jsme stabilizovali členskou základnu, uvedli v život internetový a komunikační kanál pro cyklisty Fun Bike Fórum www.funbike.cz/forum a před dvěma roky jsme do oddílu, jako leadra, angažovali Honzu Novotu. Snažíme se mu v naší oddílové úrovni dát ty nejlepší podmínky. Jeho výkony a výsledky jsou za poslední 2 roky excelentní…Honza téměř v každém závodě bojuje o stupně vítězů a i jako amatér úspěšně bojuje s těmi nejlepšími, kteří mají skutečné profesionální podmínky…. O víkendu vybojoval bronz na Mistrovství ČR v dlouhém maratonu v kategorii do 30 let (absolutně skončil na 15.místě), v průběžném pořadí Českého poháru v dlouhém mtb maratonu mu v kategorii do 30let mu patří zatím dělené druhé místo. Navíc, on svým přístupem strhnul k výborným výkonům i ostatní naše závodníky. Honza Moucha například letos začal znovu s cyklistikou po delší pauze a i on letos jezdí Český pohár v dlouhých mtb maratonech a v kategorii MASTERS do 40 let mu patří průběžně velmi dobré 17.místo. Cítíme, že jsme schopní činnost oddílu posunout zase dál, řekněme na poloprofesionální platformu. Pro tuto vizi však budeme potřebovat získat partnery, kteří nám k naplnění této vize finančně pomohou. Výsledkově to pak budeme umět určitě prodat. Máme vyhlídnuté talentované závodníky, se kterými bychom chtěli výrazně rozšířit nᚠvýsledkový potenciál….Uvidíme, zda se nám to podaří zajistit tak, abychom takto mohli fungovat již od příští sezóny. Uděláme pro to maximum….

„Hany“ velká gratulace, právě jsi získal bronzovou medaili tady na Malevilu 2010 v mistrovském závodě na 105km. Spokojenost ?

Určitě. Bylo to dnes moc těžký. Dost lidí se s náročností tratě nevyrovnalo. Padalo se, trhaly se řetězy a každý si myslím vybral svůj díl krize. To všechno k mtb cyklistice ale patří…Místy jsem hlavního pořadatele Radka Patráka proklínal, ale jinak, všem pořadatelům Malevilu můžeme vyseknout poklonu. Tra byla připravena a značená perfektně. Po projetí cílem jsem měl informaci, že jsem skončil na nepopulárním 4.místě, ale nevím, co se stalo, nakonec jsem byl vyhlášen jako třetí…Bylo to milé překvapení, přeci jen, byl to „mistrák“ jeden z vrcholů letošní sezóny….

 

Jaký je Tvůj další program?

 

Mám to našlapané. Vlastně závodím každý víkend. Protože dál zůstávám ve hře o velmi dobré umístění v Českém poháru mtb maratonů, tak určitě se budu závodit na „pohárových závodech“. Čeká mě též náročný etapový mtb závod Iron bike, což bude jedna velká zkušenost, na kterou se též velmi těším… Z nejbližších akcí, na kterých se představím..No určitě Střekov cup 2010. Je to závod, který jako oddíl pořádáme a jak říká nᚠzávodící manager „Mušák“ (Jan Moucha, pozn.autora), pro členy je to povinný závod…(smích). Ještě jednou všechny příznivce horských kol srdečně zveme do Ústí k nám na závod. Počasí máme objednané, tak nad vše dobře dopadne…(smích).

 

Pánové, děkuji za rozhovor a v neděli 27.června na Střekov Cupu 2010 nashledanou.
Z ranče Malevil Petr „Feďa“ Sládek.


foto/thumb/0000109583.jpg
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.25   images/ga_count.png 1307

KRÁL ŠUMAVY 2010 Jan Novota z Fun Bike Teamu, zve na STŘEKOV CUP 2010

TitulekAutorDatum
Neděle 22.06.2010 11:08:31
images/line1.gifRe: NeděleFeďa25.06.2010 06:57:46
images/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: Neděle 25.06.2010 11:28:38Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 8
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif