o závodech

02.07.2010 - Patrik Pátek

foto/_0000110622.jpg
Skarzysko-Kamienna – Tým PSK Whirlpool-Author získal v Polsku už druhé vítězství ve dvou závodních dnech. Třetí etapu závodu první kategorie Course de Solidarnosc et des Champions Olympiques totiž znovu ovládl královéhradecký sprinter André Schulze a do třetího dne nastoupí opět v trikotu lídra celého závodu.

 

První tři etapy svým profilem stále nahrávaly hromadným dojezdům a právě sprinterům. „O prvenství se snažil bojovat především domácí tým CCC Polsat se svým Krzystofem Jezowskim, kterému jezdci na posledním kilometru rozjeli závěrečným spurt. Jezowski se na čelo dostal na pětistovce, ale to už mu za gumou jel právě André a nakonec šel znovu přes,“ popsal Schulzeho druhé vítězství na „Solidaritě“ jeho kolega Martin Mareš z PSK Whirlpool-Author.

 

Při sto padesát sedm kilometrů dlouhé rovinaté etapě se podařilo ujet dvojici Bělorusovi Sobalovi a Peetersovi z Dlaskova cyklokrosového belgického týmu Telenet Fidea. Dvojka získala výrazný odstup, když si vyjela náskok takřka sedm a půl minuty. „To už bylo hodně, takže nezbývalo nic jiného, než aby se celý nᚠtým složil na čele pelotonu a odstup se snažil vymazat. Opět jsme měli za úkol přivézt na cílovou rovinku právě Andrého,“ řekl Leopold König.

 

Odjeté duo se nakonec rozpadlo. Peeters byl dostižen a nakonec i sólově jedoucí Sobal. Několik kilometrů před páskou ale přišel hromadný pád. „Bohužel se do něj zapletli i někteří naši. Ztráty jsou však minimální a těžké etapy jsou teprve na programu,“ podotkl TomᚠBucháček.

 

Na cílové pásce tedy André Schulze za sebou nechal Poláka Jezowského a Rakušana Schorna. Dres lídra proto Schulze poveze i ve třetím závodním dnu, když náskok před celkově druhým Jezowským je šest vteřin. Nejlépe jedoucím českým cyklistou je Petr Dlask, který ve třetí etapě přijel jednadvacátý a v průběžném hodnocení mu patří sedmnáctá příčka se ztrátou dvaceti sekund.

 

Výsledky – 3. etapa: 1. André Schulze (Ger) PSK Whirlpool-Author 3:36:31, 2. Krzystof Jezowski (Pol) CCC Polsat Polkowice, 3. Daniel Schorn (Aut) Team NetApp, 4. Steffen Radochla (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse, 5. Darius Rudnicki (Pol) Aktio Group Mostostal Pulawy, 21. Petr Dlask (Cze) Telenet Fidea, 62. Leopold König (Cze), 64. Martin Mareš (Cze) – všichni stejný čas, 109. TomᚠBucháček (Cze), 115. František Klouček (Cze) – oba +0:41, 126. Petr Benčík (Cze), 127. Vojtěch Dlouhý (Cze) oba +5:16 – všichni PSK Whirlpool-Author.

 

Celkově: 1. André Schulze (Ger) PSK Whirlpool-Author 8:17:57, 2. Krzystof Jezowski (Pol) CCC Polsat Polkowice +0:06, 3. Eric Baumann (Ger) +0:13, 4. Daniel Schorn (Aut) 0:14 oba Team NetApp, 5. Steffen Radochla (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse +0:15, 17. Petr Dlask (Cze) Telenet Fidea, 41. Martin Mareš (Cze), 73. Leopold König (Cze) – všichni +0:20, 97. TomᚠBucháček (Cze), 103. František Klouček (Cze) oba +1:01, 126. Petr Benčík (Cze), 127. Vojtěch Dlouhý (Cze) oba +5:36 – všichni PSK Whirlpool-Author.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.91   images/ga_count.png 498

Whirlpool nezaváhal ani ve druhém dnu, získal další zlato

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 7
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif