o závodech

17.08.2010 - Petr Cinkán

foto/_0000112762.jpg
Není na Liberecku asi nikoho, kdo by neprožíval ničivé povodně, které tak tragicky zasáhly nᚠkraj. Postižení potřebují naši pomoc. Nikdo, kdo u toho přímo nebyl, si neumí představit, co lidé z této oblasti zažívali. Můžeme si to jenom domýšlet, po tom, co jsme viděli ten hrůzný výsledek, který za sebou voda zanechala.
Tuto oblast máme jako skalní cyklisté velmi rádi a Chrastava nám už mnoho let dělá skvělé zázemí pro naše závody. Dlouho jsme se zamýšleli, jak naložit s Babím létem, které se letos pojede již po deváté. Jedna varianta byla, zorganizovat místo závodů pomoc nejvíce postiženým obcím. Problémem ale je, měnící se situace s postupujícím časem. Jak čas běží, je nejvíce potřeba odborných činností a hlavně peněz. Resumé znělo, závod uspořádat a část startovného věnovat po dohodě se starostou na obnovu sportoviš.
Jako zázemí jsme si v Liberci vybrali Kačák v Krásné Studánce. Důvodů pro výběr tohoto místa je hned několik. Za prvé, je to blízko na tra BBL, za druhé zde nedávno proběhla Motománie s mnoha tisíci účastníky a tak je zde zázemí pro závod připraveno. Za třetí, poloha blízko Liberce se nám velmi zamlouvá.
Tra dozná samozřejmě také některých změn. Uskuteční se pouze dvě trasy a to 33 a 55 km. Část od Nové Vsi, přes Mlýnici, Vítkov, Uhelnou a Bílý Kostel jsme nuceni vypustit.
Po startu závodní peloton projede Bedřichovským lesem a přes Machnín, Kryštofovo údolí Výpřež a Buk republiky vrátí zpět na okruhy do Bedřichováku.
Věříme, že závod se i v této změněné podobě bude líbit, počasí bude konečně přát a my všichni se už budeme těšit na desátý ročník, kde se vrátíme zpátky na tradiční tra Babího léta.

 

Více info na bbl.spinfit.cz

 

Propozice zavodu:
Pořadatel: SPINFIT Liberec, oddíl cyklistiky (IČO:46746668)

 

Termín: 4.9.2010
Místo:Liberec - Krásná Studánka - Kačák
Ředitel závodu: Petr Cinkán
Prezentace: Liberec - Krásná Studánka - Kačák , 3.9 od 17-20 hod. a 4.9 od 7- 9:30 hod . Prezentace dětí do 9:15 hod!!!
Start: Start maratonu je 4.9.2010 v 11:00 hod. (55 km) a v 11:00 hod. (33km), z Liberec - Krásná Studánka - Kačák . Start dětských kategorií v 10:00h.

 

Přihlášky: Přihlásit se je možné prostřednictvím Internetu (platba musí být převedena na účet pořadatele do 7 dnů od data podání přihlášky) nejpozději však do uzávěrky přihlášek 27.8.2010 za normální startovné. Přihlásit se je možno také až před startem při prezentaci v den konání závodu za zvýšené startovné. Startovné zasílejte na č.ú.: 78-6140700217/0100; variabilní symbol Vám vygeneruje nᚠpřihlašovací systém!!! Počet startujících v maratonu je omezen na 600! Osoby mladší 18-ti let mohou startovat pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce, mladší 15-ti let s písemným souhlasem a v jeho doprovodu. Děti kromě kadetů a juniorů se přihlašují až v den závodu a počet je neomezen!!!

 

Startovné:
"rodinné"
Zaplatíte jen 2 startovné a třetí máte zdarma. Zvýhodněné startovné pro rodinné teamy. Při účasti 3 členů z rodiny.

 

"základní - včasné"
400Kč pro trasu 55km s platbou nejpozději do 27.8.2010

 

350Kč pro trasu 33km s platbou nejpozději do 27.8.2010

 

Kadeti a kadetky startující v rámci poháru Libereckého kraje, kteří mají zaplacené startovné pro celý pohár již nic neplatí. Ostatní kadeti/kadetky se řídí dle startovného BBL 2010.

 

"zvýšené startovné na místě"
550Kč pro trasu 55km v den konání závodu s platbou na místě
500Kč pro trasu 33km v den konání závodu s platbou na místě

 

Startovné zasílejte bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na č.ú. 78-6140700217/0100; jako variabilní symbol uveďte číslo, které Vám vygeneruje nᚠpřihlašovací systém a jako specifický symbol 222 !!! Pro později přihlášené možno zaplatit startovné při prezentaci v den startu závodu.!!!
Startovné zahrnuje: Zdravotní, horskou a pořadatelskou službu, startovní číslo, měření časů a zpracování výsledků čipovou technologií, občerstvení v průběhu závodu a v cíli, teplé jídlo v cíli, mytí kol, luxusní sprchy pro závodníky, lístek do tomboly, doprovodný program. Pro předem přihlášené dárek - cyklistické ponožky a dárky od sponzorů akce.

 

Trasa: Trasa marathonu 33/55km vede okolím Liberce a je sjízdná i za těžkých povětrnostních podmínek. Trasa 33km je nádherná a užijete si na málo kilometrech opravdu vše co může skvělé bikování obnášet. Trasa 55km je něco jako malá výzva. Pro děti je připraven XC okruh. Instrukce k trase obdrží účastníci před startem.

 

Občerstvení:
2 a 1 v cíli občerstvovací stanice s jídlem a pitím na 20. a 40 km. Navíc v cíli těstovinový salát a pití (pivo nebo nealko).

 

Předpis: Závodí se dle rozpisu tohoto závodu.

 

Závod se jede za plného silničního provozu a za každého počasí. Závodníci jsou povinni dodržovat ustanovení silničního provozu a dbát pokynů pořadatelů.

 

Všichni závodníci startují na vlastní nebezpečí a plně odpovídají za škody na zdraví a majetku způsobené sobě nebo druhým osobám a pořadateli.

 

Všichni závodníci jsou povinni pohybovat se jen po vyhrazených cestách, v opačném případě bude udělena peněžitá pokuta (500Kč).

 

Kolo musí být v dobrém technickém stavu. Cyklistická přilba povinná!!!

 

Pokud by se závod nemohl uskutečnit z důvodu živelné pohromy, epidemie, startovné se nevrací.

 

Zdravotní zajištění: Zdravotní služba, horská služba, pořadatelská služba

 

Ceny:První na dlouhé získává kopii putovního poháru. První tři v každé kategorii získávají věcnou cenu . Kadeti se vyhlašují v rámci Dětského MTB Cupu Libereckého kraje. 5x horská prémie i pro ty co nejsou zrovna 1., putovní pohár SPINFITu Liberec pro vítěze absolutního pořadí. Bohatá tombola v hodnotě 30.000Kč.
Bike Bonus:

 

Horolezecká stěna, výuka jumpingu, lanové centrum, bungee running, skákací boty, chůdy a další připravujeme.....

 

Informace: 737 236 7 603 512 416

 

email: bikebabileto@volny.cz, petr.cinkan@gmail.com, info@spinfit.cz

 

web: bbl.spinfit.cz

 


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.9   images/ga_count.png 663

BBL 2010 startuje z Liberce - Krásné Studánky - Kačáku

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 14
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif