o závodech

20.08.2010 - Pavel Horálek

foto/_0000112773.jpg
Asi 2-3 týdny před začátkem tohoto týdenního klání v MTBO jsem se rozhodl o něm informovat svou drahou polovičku a začal jsem jí vysvětlovat výhody účasti na něm. Nakonec jsme se dohodli že pojedeme dvě poslední etapy v kategorii přívěsných vozíků. Jakmile jsme se dohodli a zajistili chatku, začali jsme plánovat trénink s nejmladším účastníkem, naším šestiměsíčním Pepanem a jeho karavanem značky AZUB Jerry.

foto/_0000112772.jpg
Týden před závodem nám začínala dovolená, kterou jsme chtěli věnovat společnému tréninku s vozíkem a mou láskou. Ale ouha...nejdříve návštěva, potom déšť...deprese a Velkopopovický Kozel byli našimi společníky. Nakonec ale vysvitlo slunce a my byli 4x na vyjížďce. Ta poslední den před odjezdem, kdy nás miláček s Pepanem pustil samotné na lehkých 25 km na vyjetí nám málem byla osudná. Cestou z kladenských Záplav zpátky na chalupu nás to s mladým totál vypláchlo, doma jsem dostal vylágoš, že ho chci zabít a nálada byla hodně down i díky zhoršení počasí. V pátek 13.8. jsme několikrát volali Maidě na závod ohledně počasí, ubytování a podobně...myslím, že právě její klidný hlas a schopnosti vyjednavače nakonec přesvědčili mou ženu, že vyrazíme. Za to Maidě ještě jednou děkuji.

Tak šup všechno nandat do auta, pes, kola a jedeme. Jak jsem pospíchal , tak při zavírání zadních dvěří jsem opomněl že jaksi mám už namontovanou zahrádku...bum rána a díra v hlavě. Okamžitě jsem se stal terčem všeobecného posměchu, což je ale pochopitelné a tudíž omluvitelné.

foto/_0000112771.jpg
Cesta v pohodě, ve Slaném jsme si u skorošváry vyzvedli jojo a fixy a hurá směr Šluknovský výběžek. Kojení v Dubé a připomenutí od paní na pumpě, že v hlavě mám opravdu díru. Ha ha..ale bral jsem to sportovně.

Příjezd na Valdek, ubytování v chatce socialistického typu, ale obří velikosti proběhlo v pohodě. Vzhledem k tomu, že na závodě byl zrovna volný den, probíhaly různé soutěže, viděl jsem jak do sebe nějací lidé exují pivo a potom někam běží jedou a hází do díry a zase běží...nějaký zívod štafet...příště musím najít někoho a také se zůčastnit, přeci jen pivo je zadarmo. Večer super koncert Dvě sestry a potom nějaká kapela, kterou neumím vyslovit, ale hrála parádně. Celé odpoledne si nás Báža podmaňoval svým moderátorským uměním, což se mu poměrně podařilo. Od jeho bohatších kolegů se vám nikdy nedostane tak břitkého humoru a skvělé improvizace. Bohužel jsme zjistili, že nám jaksi chybí některé základní věci...začíná pršet a my máme velké obavy ze sobotní etapy.

Ráno se probouzím a počasí se nemění...po rodinné radě měníme na tento den kategorii PV na kategorii jednotlivců a odjíždím sám. Nebyl jsem na to vůbec připravený a ještě hodinu po odjezdu neustále lilo. Mých zdravých 95 kg se boří do bláta jako nůž do másla a několik minel při mapování mě pustilo do cíle až po téměř 5ti hodinách...vrchol všeho byl, že jsem zapomněl nechat vyčíst čip, na to jsem si vzpomněl až v neděli ráno :-o. Říkám si hochu, je vidět,že jsi dlouho žádný orienťák nejel. Naštěstí mě má žena velmi podpořila, zjistila totiž,že jsem bez ní úplně ztracen. Dohoda byla jasná, áť se děje, co se děje, v neděli jedeme všichni tři. Sobotní večer byl poslední na akci...vyjimečně jsem k obvyklým čtyřem dovolenkovým pivů denně přidal jedno navíc.

foto/_0000112770.jpg
Neděle ráno...mlha se zvedá a slunce nám hřeje do zad, krásné počasí na startu...připravit kola vozík a hurá, jdeme na to. Lehčí hádkia před startem signalizuje nervozitu, ale též odhodlání. Miláček je na MTBO poprvé, volíme tedy podobnou trasu jako jsem jel v sobotu. Kupodivu sbíráme také téměř stejně bodu jako já sám v sobotu. Moje drahá polovička je úplěn pohlcena závodem, žene nás ku předu, povzbuzuje a maká jako ďas. Bohužel jsme udělali jednu chybičku, která nás stála 20 bodů a při příjezdu na kontrolu 32 je tu hrůzné zjisštění...nemáme čip!!!! Bereme lísteček a jedeme dál, naštěstí po stejné cestě a hurá po 100m nacházíme náš oplakaný čip. Mažeme na kontrolu u rybníka v Kyjově a už je čas vracet se zpátky. Limit 3 hodiny je drastický...Při zpáteční cestě nás zpomalují obrovské louže, které jsou všude, v duchu myslím na svá ložiska a vypláchnutou vazelínu. Kontrola 37 je naše poslední.. výjezd na kraj Rumburka a po asfaltu dojezd do kempu 5 minut po limitu, to je super.

Nakonec 120 bodů, 15 odečteno za pozdní příjez a krásné 5. místo mezi vozíky. Ale má láska jak byla spokojená...tolik zážitků, první závod...naprosto ji chápu. MTBO je ten nejkrásnější způsob závodění na kolech. Pokud ještě máte možnost jet ho v tak nádherné krajině jako je Luž, tak to opravdu nemá chybu.

Tak nakojit Pepana, smažák na cestu a mažeme domů do Plzně, do šedi pracovních dnů. Ale máme velkou výhodu...neseme si s sebou neskutečné zážitky z akce, která nemá obdoby. Takovou atmosféru jsem ještě nikde nezažil. Chtěl bych zde poděkovat všem organizátorům, protože to co předváděli po celou dobu je na medajli. Perfektní komunikace, žádné problémy a nálada opravdu jako na dovolené. I ostatní závodníci jako by zde tak trochu zapomněli na sekundy. Stala se z nás parta všech těch šťastných, kteří měli tu čest být součástí tohoto klenotu mezi orientačními závody na kolech.


foto/thumb/0000112770.jpg
školka na Sixnumbers
foto/thumb/0000112771.jpg
Tahle soutěž mě na příštím ročníků fakt zajímá
foto/thumb/0000112772.jpg
moje první kontrola v životě :-)
foto/thumb/0000112773.jpg
A je to tu...hledáme čip
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.88   images/ga_count.png 864

SixNumbers 2010 - dovolená k nezaplacení

TitulekAutorDatum
Dovolená k nezaplaceníIva Mihova20.08.2010 13:30:04
images/line1.gifRe: Dovolená k nezaplaceníPavel Horálek20.08.2010 13:40:45© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 26
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif