o závodech

15.09.2010 - Patrik Pátek

foto/_0000113302.jpg
Burgas – Do páté etapy závodu Okolo Bulharska nastoupí český cyklista Tomáš Bucháček ve žlutém trikotu lídra. Jezdec královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author se do průběžného celkového prvenství dostal po čtvrté etapě, když nechyběl v odskočené skupině, ve které naopak scházeli jezdci z předních příček. Svůj první žlutý trikot je však rozhodnutý dovézt až do cíle.

 

„Po žluťáku a zejména celkovém prvenství v jakémkoli etapáku touží snad každý. Bude tu ještě horko, protože jsme teprve v polovině a to nejtěžší nás čeká. Uděláme proto však maximum,“ řekl s vervou lídr závodu druhé UCI kategorie Tomáš Bucháček z PSK Whirlpool-Author.

 

Čtvrtou téměř dvě stě kilometrů dlouhou etapu z Kazanlaku do Burasu rozhodoval nepříjemný vítr, díky kterému se hlavní pole roztáhlo a začalo dělit. „Terezínový úsek přišel na osmdesátém kilometru. Vepředu jsem zůstal sám v jedenácti lidech. O dalších pět kiláků později nás dojela lajna, kterou táhnul tým LKT, kde naštěstí byli naši Benčík s Kozubkem,“ popsal rozhodující moment závodu Tomáš Bucháček.

 

Skupina na čele rozjela „kolotoč“ a mířila odhodlaně do cíle. „Kdo se netočil ten odpadl. Všichni pravidelně střídali a kdo jen na chvíli zaváhal, tak tam prostě nebyl,“ sdělil novoborský rodák a Bucháčkův kolega Petr Benčík.

 

Další nástupy a pokusy zajistit si v přední třicetičlenné „grupě“ etapové prvenství začaly pouhých deset kilometrů před závěrečnou páskou. „Všechny pokusy o únik jsme díky klukům dokázali eliminovat, takže do spurtu šla celá naše skupina a mně se podařilo dojet na šestém místě,“ podotkl Bucháček, když prvních pět jezdců bylo z Německa. Vítězství připadlo Robertu Bengschovi, kterého na podium doprovodil kolega Eric Moh a Tino Meier.

 

foto/_0000113303.jpg
Jezdci ve službách královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author tak přálo štěstí. Polovina jezdců, která byla v rozhodujícím velkém úniku v první etapě totiž tentokrát vepředu chyběla a Bucháček se mohl převléknout z bílo-černo-červených barev svého týmu rovnou do kompletně žlutě zbarveného trikotu. Dalších šest závodníků v pořadí ztrácí na vedoucího Bucháčka pouhé čtyři vteřiny a další zaostávají o více než minutu. „Můj náskok je zatím minimální a vůbec nic není rozhodnuto. Jsme ale připraveni o celkové prvenství bojovat až do konce,“ dodal odhodlaně vedoucí muž Tomáš Bucháček.

 

Výsledky – 4. etapa: 1. Robert Bengsch (Ger) 4:17:00, 2. Erik Moh (Ger) oba Německo, 3. Tino Meier (Ger) LKT Team Brandenburg, 5. Lucas Schadlich (Ger) Thurinngen, 6. Tomáš Bucháček (Cze) – všichni stejný čas, 29. Stanislav Kozubek (Cze), 30. Petr Benčík (Cze) oba +1:17, 52. Marc Reynes (Esp), 65. Leopold König (Cze) oba +17:35 - všichni PSK Whirlpool-Author.

 

Celkově: 1. Tomáš Bucháček (Cze) PSK Whirlpool-Author 16:44:18, 2. Diaz Andres (Col) Team Exergy, 3. Evgeny Reshentko (Rus) Rusko, 4. Francisco Mancebo (Esp) Heraklion Kastro-Murcia, 5. Mathias Belka (Ger) LKT Team Brandenburg – všichni +0:04, 32. Petr Benčík (Cze), 33. Stanislav Kozubek (Cze) oba +39:26, 36. Leopold König (Cze) +52:04, 79. Marc Reynes (Esp) +1:17:44 - všichni PSK Whirlpool-Author.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.75   images/ga_count.png 554

Okolo Bulharska už pojede Bucháček ve žlutém

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 13
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif