pozvánka

16.09.2010 - Václav Vrtal

V neděli 19. září 2010 se znovu uskuteční tradiční akce Pražské cyklozvonění. Z několika míst Prahy vyrazí cyklistické pelotony, které budou společně směřovat na Císařskou louku. Na projížďku po pražských cyklotrasách naváže odpolední program pro děti i dospělé. Hlavním organizátorem v letošním roce je Praha 5 a do akce se zapojí kromě šesti spolupořadatelských městských částí i hlavní město Praha, Nadace Partnerství a organizace zabývající se cyklistikou. Zajímavostí je pokus o překonání rekordu ve zvonění na cyklistické zvonky.

 

foto/_0000113304.jpg

 

„Pražské cyklozvonění organizuje každý rok jedna z městských částí, v letošním roce máme tu čest představit cyklistům Prahu 5,“ říká radní MČ Praha 5 Jitka Matoušková. V neděli 19. září 2010 ráno odstartují z několika míst v Praze cyklistické pelotony, které se sjedou na Císařskou louku. Od 11 hodin je na místě připraven program pro děti i dospělé.

 

Účastníci se mohou těšit na školu bezpečné jízdy po Praze, projížďku v dračí lodi po Vltavě nebo ukázku hasičské techniky. Děti si budou moci zaskotačit na dětském hřišti s prolézačkou ve tvaru lodi, na pavoučí síti či zaskákat si na trampolíně. Na několika stanovištích se dozvědí více o přírodě, zkusí poznat zvířecí stopy, uloví si rybičku nebo si mohou sami vyrobit zvířátko v rámci některé z výtvarných dílen. Program je určený pro děti i dospělé ve věku od 2 do 99 let.

 

Na místo dorazí také zástupci pelhřimovské agentury Dobrý den. Účastníci akce se společně pokusí překonat více než rok starý rekord ve zvonění na cyklistický zvonek. V současné době je držitelem rekordu moravská Litovel – v jeden okamžik tu tlačítka cyklistických zvonků současně stisklo 176 lidí. Každý, kdo 19. 9. dorazí na Císařskou louku na kole, obdrží od organizátorů cyklistický zvonek zdarma. Pokus o zlomení stávajícího rekordu se uskuteční v pravé poledne.

 

Do sportovně-rekreačního areálu na Císařské louce je možné se dostat také bez kola. V blízkosti jsou dvě přístaviště vltavských přívozů, na kterých jezdí pravidelná vodní doprava. Od zastávek přívozů, stejně jako od blízké tramvajové zastávky Lihovar, bude vyznačena přístupová trasa.

 

Akce „Pražské cyklozvonění“ si klade za cíl propagovat dopravu šetrnou k životnímu prostředí v Praze a svým zaměřením se připojuje k myšlenkám Evropského týdne mobility. Představuje obyvatelům města síť bezpečných cyklotras pro cesty do práce, do školy i na rodinnou vyjížďku.

 

foto/_0000113306.jpg

 

Akci pořádají městské části Praha 11, 12, 13, 4, 5, Libuš a Slivenec ve spolupráci s Nadací Partnerství a s hlavním městem Praha. Hlavním garantem celé akce je v letošním roce MČ Praha 5. Akci podpoří řada dalších organizací a institucí, jako například Komise RHMP pro cyklistickou dopravu, Besip, Městská policie hl. m. Prahy, Středisko ekologické výchovy Lesů hl. m. Prahy, provozovatel Pražské integrované dopravy ROPID či Hasičský záchranný sbor ČR.
Informace o dopravě, program akce, místa a časy odjezdů cyklistických skupin najdou zájemci na adrese www.cyklozvoneni.cz.

 

Kdy: Neděle 19. 9. 2010, 11-18 hodin
Cyklistické pelotony vyrážejí z městských částí od 9:30 do 10:30 hodin
Cíl: Císařská louka, rekreačně-sportovní areál s restaurací
Podrobnosti na www.cyklozvoneni.cz

 

Cyklisté ve veřejné dopravě (oficiální stránky ROPID)
Co je připraveno pro účastníky akce:
· Účastníci akce se společně pokusí překonat rekord ve zvonění.
· Cyklistická dílna – servis kol zdarma, poradna (účastníci zaplatí pouze použitý materiál).
· Škola bezpečné jízdy po Praze
– základní pravidla pro bezpečnou jízdu na kole, dětské dopravní hřiště, zdobení kol reflexními materiály, mapy pro cyklisty, novinky v pražské cyklodopravě, dětské řidičské průkazy.
· Výtvarné dílny.
· Projížďka na dračích lodích po Vltavě.
· Ukázka a vyzkoušení hasičské techniky.
· Dětské hřiště s pískovištěm, skákací hrad, trampolíny, pavoučí síť, chůdy, skákání v pytli, jízda zručnosti na dětských odrážedlech a koloběžkách.
· Toulky přírodou - lovení rybiček, hlasy vodních živočichů, lesní zvěř a jejich stopy, dřevěné skládačky listů, hledání lesních plodů, poznávání přírody podle smyslů.
· Prodej biopotravin a dětské výživy - farmářské tržiště, Znojemská zahrádka, vegetariánské občerstvení.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.97   images/ga_count.png 464

Pražské cyklozvonění 2010

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 17
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif