o závodech

12.02.2011 - Tomáš Bek

Minulý víkend jsem se zúčastnil jedné pohodové akcičky v Jizerkých horách, přesněji řečeno 26. ročníku Jizerských 24 hodin na běžkách. Zázemím závodu byla Růžodolská chata v Hraběticích, všemu šéfoval sám náčelník Václav Schafer.Okruh měřil 4850 metrů po Hrabětické louce s převýšením nějakých 76 m.V pátek jsem se s okruhem seznámil v totální mlze, ale lyže ještě celkem jely.

Během závodu byla velká obleva, tající špinavý sníh, na kterém mi lyže vůbec, ale vůbec nejely a celkem solidní protivítr byly slušnými soupeři. Největším soupeřem pro mě byl ovšem sám Libor Uher-vítěž loňského ročníku, mimo jiné, člen úspěšné horolezecké expedice Jaroš a spol. na 8.tisícovku Gasherbrum bez použití umělého kyslíku., člověk před kterým hluboce smekám, kterého obdivuji a před kterým mám obrovský respekt, stejně tak i před Petrem Maškem, který jel také výborně.

Od začátku závodu jsem si jel svoje a po pár minutách se ujal vedení, kolo jsem jezdil kolem 21 minut a postupně si na Libora dělal náskok.Asi po 6 hodinách závodu jsem na něm měl jedno kolo, v půlnoci už to byly kola dvě. Krize mě nějak nepostihly, spíš se jednalo o lehké útlumy. S přestávkama na jídlo a doplnění pití do camelbacku jsem nakonec jel necelých 20 hodin.

Před 10 hodinou dopolední nedělní činil můj náskok na Libora Uhera 4 kola, dali jsme si potom ještě jedno čestné kolo s Liborem, který dál už nechtěl jet, tudíž ani já jsem jet už nemusel, a tak nastal prostor pro regeneraci. Po obedě přišlo na řadu vyhlášení výsledků a vítězů. Podařilo se mi ujet 242,5 km za 19 h 43 minut s převýšením 3975 metrů.Závod jsem jel bez podpory.Škoda, že lyže nejely, dalo by se ujet určitě víc, tak snad příští rok nebo třeba ještě letos koncem února na Paprsku.

Chtěl bych poděkovat organizátorům v čele s Václavem Schaferem a všem, kteří se podíleli na perfektním téměř rodinném zázemí, velký dík patří i fotografům a především fotografovi Vítězslavovi Fojtíkovi, který mi poskytnul fotky z této skvělé akce.

Fotografie: Vítězslav Fojtík
Web závodu

Start závodu
Libor Uher
Petr Mašek-další z členů horolezecké expedice GII,respekt!

images/line1.gifRe: je to magooor :)Martin Bali-Jenčík13.02.2011 19:07:29
images/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: je to magooor :)Tomáš Bek18.02.2011 19:25:22

© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 6