dovolená

24.03.2011 - Pavel Brabec

Přílet do Kapského nového města
Publikováno Březen 20, 2011 Tak jsme tu. V JARu. Tedy ne tom populárním prostředku na mytí nádobí, ale v Jihoafrické republice.

 


Letěli jsme s Emirates. Tato společnost přinesla do ČR zcela nový komfort v létání. Nejde jen o špičkový palubní servis, pohodlné odlety z Prahy, ale také o takové drobnosti jako jsou 30 kg limit na zavazadla. Pokud právě potřebujete transportovat kola tak se to hodí.

 

Nicméně my měli těch kilo něco málo přes 80. Pavel dělal na letušku smutné oči, já se oháněl jejich věrnostní kartou a nakonec že když si tedy něco přeložíme na palubu tak to bude OK. Tak jsme to jako začali překládat, ale mezitím už nám sebrali kola a vezli je k letadlu, neboť čas kvapil. Načež jsme usoudili, že už stejně netuší, kolik kg měla ta kola, takže jsme to zase přeházeli zpět a dali to na odbavení. Prošlo to. No jo, češi..

 

V Dubaji jsme se potkali s Radkem a do Cape Town jsme přilétli spolu. První věc kterou jsem si vyřídil byla místní mobilní karta, abych se mohl připojovat na internet přes mobil. Mají tu dva veliké operátory, ale u jednoho mi nefungovala SIMka a tak jsem skončil u VodaCom, což je vlastně Vodafone. Stálo to asi 800 Kč a mám k dispozici 1,2GB, což by mi mohlo stačit.

 

Bydlení bylo domluveno přes nějaké známe dopředu, takže jsme vzali dva taxiky, narvali do nich kola a ukázali adresu kam chceme. Týpek se podivil, že to je nejdražší čtvrť v CAPE TOWN, ale bez řečí vyrazil.

 

No, nám to po příjezdu řeč vyrazilo. Máme naprosto luxusní ubytování v domě asi za 25 miliónů (odhadujeme podle nemovitostní okolo) s naprosto fantastickým výhledem na oceán. Takže nepohodlí se opravdu nekoná

 

Ještě večer jsme si dali do kupy kola a těšili se na první vyjížďku, která začala kolem osmé hodiny.

 

Samozřejmě byl první cíl pláž i přes udivené pohledy domácích. Jejich význam nám došel při smočení nohou, fakt se to nedalo, oceán je hrozně ledový. Ale ono se to tu míchá s indickým a tam mají být teplé proudy, tak ještě uvidíme.

 

Jinak na pobřeží jsme narazili na nějaký triatlon a dali se do řeči s jedním týpkem co bude na Cape Epic. Tak mi helfne s nějakými transporty mezi závodišti a vyzjistili jsme pár drobností. Hrozně moc lidí okukovalo kola a ptali se nás, jestli jsme se zúčastnili nějakého závodu Argus, který se jel před týdnem (nějaké psycho, 110km jelo asi 35 tisíc lidí!!) a na naši odpověď že jedeme Cape Epic jen přáli hodně štěstí, nevěřícně kroutili hlavou a dalšími podobnými gesty, které na morálce člověku moc nepřidají. Pověst je tu opravdu legendární.

 

Celkově jsme dnes v klidném tempu najeli slabých 90 km, už spíše zahajujeme odpočinek a regeneraci.

 

Jinak musím říct, že mě to tady hodně překvapilo. Evropa. Totálně vzdáleno od mých představ. Černé obyvatele tu lze potkat opravdu jen občas (méně než třeba v Amsterodamu), všude je krásně čisto, lidi tu hrozně sportují (kolo, běh), na silnicích jsou pruhy pro cyklisty. Prostě totální pohoda.

 

Co se týče bezpečnosti tak nás každý varuje, ať si neodkládáme kola bez dozoru atd., ale jinak by to mělo být v pohodě, tak nám už trochu otrnulo.

 

Tak ještě pár fotek

 


foto/thumb/0000115813.jpg
foto/thumb/0000115814.jpg
foto/thumb/0000115815.jpg
foto/thumb/0000115816.jpg
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.13   images/ga_count.png 1205

Cesi na CapeEpicu Sensor cz.-TJ-Rumburk

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 21
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif