pozvánka

18.05.2011 - Martin Bali-Jenčík


Populární cestovatelská dvojice Lucie a Michal, která mimo jiné objela na kolech celou zeměkouli, vás zve do Lužických hor na festival plný vyjížděk, přednášek, zábavy a jídla.Zpráva č. 1 - aktuální:
Pokud ještě nemáte plány na nadcházející víkend...
Zveme Vás na Jarní Cyklofest 2011 - víkendový cyklosraz, který opět letos na jaře organizujeme - tentokrát se ve dnech 19.-22.5. vydáme na sever do Jablonného v Podještědí v Lužických horách. Informace o akci najdete na www.cyklofest.cz.

Proč se na Jarní Cyklofest vydat?
Připraveny budou vyjížďky vedené místními znalci - různé okruhy vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro děti na vlastních kolech či ve vozících, pro psy ve vozících.... Bohatá polopenze (bufetový stůl, prase - na ohni). Kvalitní ubytování se zázemím (bungalovy, stany). Pestrý a veselý doprovodný program (soutěže, cyklo-trojboj pro dospělé, dětský závod, tombola, cyklodisco, večerní promítání cyklocestovatelů - o evropských cyklostezkách, o Karibiku na kole, o Portugalsku).

A kam bude možné vyrazit na kole?
Na účastníky víkendového srazu čekají vyjížďky zvlněnou krajinou Lužických hor na české i německé straně pohoří, projedeme se i Polskem a oblastí Ralsko, která se nachází jižně od Jablonného v Podještědí. Cílem výletů se může stát sklárna Ajeto! v Lindavě, kde plánujeme společnou exkurzi, stejně jako speciální pivovar Kocour ve Varnsdorfu, prohlédneme si zříceninu Sloup v Čechách, zámek Lemberk, Panskou skálu (populární „Varhany“) u Kamenického Šenova, za hranicí navštívíme (ředitelovu) vesnici Jonsdorf, lázeňské městečko Oybin s typickou lázeňskou promenádou i půvabnou zříceninou (menší horská prémie), větší horské prémie můžou čekat na hraničních vrcholech Hvozd (749m) a Luž (792m), dětem se bude líbit nejen mini-zoo a trampolína s dětským hřištěm na nedalekém ranči Malevil, ale určitě i motýlí dům v Jonsdorfu (rodinné vstupné 14,- euro), kde se to hemží i ještěrkami, hady a pavouky.

Dalšími cíli můžou být Mimoň (třeba i s nějakým mimoněm) i nedaleká průrva Ploučnice a také třeba česko-německo-polské trojmezí u Hrádku nad Nisou se zajížďkou do historického centra Žitavy. Bezpočet tras pro horská kola najdete přímo v CHKO Lužické hory, kde obklopeni pískovcovými skalami a hlubokým lesy bude zaručeně relaxovat vaše mysl (těla už o něco méně…). Pro zájemce plánujeme i projížďku (nikoliv zas až takovým závodním tempem…) po trati slavného MTB závodu Malevil Cup, a tedy i možnost vyzkoušet si trať, kde se budou prohánět závodníci z celé Evropy při ME v maratonu horských kol, které se tu bude konat v červnu 2012.

ZPRÁVA č. 2 - výhledová:
Podzimní promítací CYKLOFEST 2011 proběhne opět v Praze v sobotu 3.12.2011 - podrobnosti (i přesné místo konání) najdete brzy na www.cyklofest.cz.

Program opět slibuje zajímavá vystoupení a pohled na obdivuhodné cyklovýpravy do různých koutů naší planety (jen namátkou: Rumunsko a Moldávie s dětmi, Návrat ze Sibiře, Laponskem v zimě, Patagonie - cesta na konec světa, Jordánskem, Libanonem a Sýrií, Kolem Sicílie, Tahiti). Opět se na scéně objeví nějaký ten špičkový cyklistický profesionál, reprezentant, medailista. Připravujeme tradiční tombolu, dobročinnou dražbu, autogramiády, exotické občerstvení. Zapište si termín do kalendáře již nyní!


Příjemné dny na cestách i necestách přejí a na setkání se těší

Lucie a Michal
www.luciemichal.cz


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.69   images/ga_count.png 641

Pozvánka do Jablonného v Podještědí na Jarní cyklofest

TitulekAutorDatum
Vyjížďka po trase MALEVIL CUPUAnonym18.05.2011 11:14:30© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 27
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif