ostatní

26.05.2011 - Mirek Machač

Na začátku letošní sezony jsem začal přemýšlet, že na tom holení nohou přeci jen něco je. Po dlouhém a útrpném přemýšlení, jestli si oholit nohy nebo ne jsem se přemluvil s tím, že to když tak doroste.

 

 

Dějství první:

 

nojo, ale jak to vlastně udělat, aby to nevypadalo blbě. Chlupy po celém těle, tak kde sakra skončit? Ideální by byla depilace celého těla. Sice bych vypadal na chlapa divně, ale zase záleží kdo to posuzuje. Když to ale vezmu po praktické stránce, potřebuji mít oholené jen nohy a to ještě jen z části, která mi kouká z cyklistických kalhot. A zase jsem řešil otázku, jak to bude vypadat. Skončím v půli stehen a budu mít permanentní chlupaté trenky No nic....vyhrála varianta praktická. Co...stejně si nikde kalhoty nesundavám

 

 

Dějství druhé:

 

Sakra jak se to holí? Strojek na vlasy, jedničku a vše zkrátit. No nic, byl to boj, ale šlo to....mám přeci praxi z lebky Další fáze byla nanést hodně gelu, co mám na tlamu. Ta spotřeba byla děsná. Holící strojek, výměna planžety a jdeme na to. Kupodivu to nebylo složité a šlo to rychle a dokonce bez krve.Tedy až do chvíle, než jsem narazil na zadní stranu kolene....ouha...jeden zářez. "Auu...do hajzlu." No nic...už to skoro bude. Tak...a teď druhou nohu. Sakra, zase zářez na tom stejném místě. no nic...asi to neumím a musím si dávat příště pozor.

 

 

Tohle jsem absolvoval v pátek a v sobotu ráno jsem se vydal na Trans Brdy, první letošní závod bez dlouhých nohavic. No a vyplatilo se. Na startu vedro 23°C. Po hodině jízdy se ochladilo na 11°C a spustil se liják, který vydržel asi hodinu. Hned na začátku jsem poznal výhodu oholených nohou....voda a bláto jen sklouzávalo. Někde kolem 48km jsem ocenil i ten další aspekt.......při jednom prudším sjezdu mi uklouzlo v blátě přední kolo, já letěl rybičkou přes vidlici a rovnou do ostružiní. Ha....pravý bok....ruka, stehno i lýtko zdrápané do krve. Nic...naskočit a rychle dál, co kdyby tam někdo skočil za mnou Stékající voda rozpíjela krev po celé noze...a zároveň ji smývala. Ale co je důležité....následná desinfekce byla rychlá a ne jako přes chlupy. A hojení ve velmi krátkém čase. A bylo rozhodnuto, že holení se stane rituálem.

 

 

Dějství třetí:

 

Včera jsem před manželkou nadhodil, že si musím oholit nohy na sobotního Krále Šumavy a že mne štve, jak často se to musí dělat, že nechápu, jak to holky můžou dělat s takovou samozřejmostí a lehkostí. Ona na mne, že mi půjčí depilační strojek,prý to oholení vydrží 3-4 týdny, ale že prý to bolí. "Tss....jsem chlap, ne? dej to sem."

 

 

Joj...to byl nápad. Bolest jako kráva. Po půl hodině už mé tělo otupělo a bolest začalo ignorovat. Takže dobrý...jedeme dál. Po hodině a půl jsem měl konečně oholenou jednu nohu ) Žena mne uklidňovala, že příště jsou ty chloupky řidší a jemnější, že prý to půjde dobře. Vzhledem k tomu, že jsem s holením začal v půl deváté večer a ráno měl v pět vstávat, rezignoval jsem s tím, že druhou nohu zítra No a to je dnes....takže jdu na to, snad to stihnu do večeře ))


foto/thumb/0000118204.jpg
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.8   images/ga_count.png 755

Já a depilátor

TitulekAutorDatum
hmmDaniel Janko27.05.2011 13:59:13
images/line1.gifRe: hmmAnonym01.06.2011 10:18:08© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 3
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif