o závodech

06.03.2012 - Leoš Bogar

Už 11.ročník bikového maratonu pořádá cyklistický oddíl Bohemie Nový Bor opět v brzkém jarním termínu 15.dubna 2012. Zázemí bude stejně jako loni situováno v centru Radvance, v restauraci U Mlejna.

 

Program dne bude opět začínat dětskými závody nadějí, pro které bude vytýčena nenáročná trať v blízkosti centra dění. Závodit mohou děti ve dvou kategoriích od nejmenších do 6let a od 7 do 9let. Samozřejmá je možnost doprovodu běžícího a povzbuzujícího rodiče.

 

Pro starší mládežnické kategorie do kadetů je připravena jednodušší zkrácená verze maratonu o délce cca 14km, která vede po úvodní smyčce dospělého maratonu a poté bude obřími šipkami svedena zkratkou k cíli.

 

Hlavní maratonská trať bude viceméně stejná jako loni. Snažíme se aby si závodníci užili technického ježdění v terénu, ale není to zase tak extrémní co do brutality trati ani celkové délky.
Pro pohodové závodníky - pohodová projížďka krajinou novoborska, pro prestižáky náročný závod až do cíle. Loňská novinka na trati, zařazení malého posledního brdku cca 2km před cílem, kde se ještě dá udělat ledacos s pořadím i s vlastníma nohama se myslím všem líbila, a proto o ni nebudete ochuzeni ani letos.
Online přihlášku se zvýhodněným startovným najdete zde

 

Pořadatel bude tradičně týden předem organizovat informativně-rekreační průjezd maratonské trati, případně zde bude zveřejněn navigační GPS tracking okruhu, abyste mohli dokonale natrénovat všechny úskalí závodní trati.
Všechny tyto a další informace najdete na webu závodu: bohemie.bikebase.cz

 

Kromě pohostinného zázemí Radvaneckého centra kultury a oddychu, bych chtěl ještě upozornit na jistou exkluzivní schopnost pořadatelů. Jak jste si jistě všimli v řadě minulých ročníků, (nechci se chlubit) tak nám nečiní potíže zajistit na náš závod luxusní počasí. Takže pro letošní ročník můžete opět počítat s krásným slunečným dnem, teplotami tak akorát a bezprašným povrchem trati.

 


Významnou letošní novinkou, která se netýká jen tratí a organizace, je zařazení závodu do nového seriálu MTB závodů, který zaštítily značky HAVEN a AMULET . Což je určitě výborná zpráva pro závodníky kteří trpělivě sbírají body a účasti do celkového hodnocení seriálu, který vyvrcholí v létě posledním závodem Svojkovským XC pohárem, ale hlavně závěrečným celkovým vyhlášením, na kterém oba titulární sponzoři vrhnou mezi zúčastněné velkou porci cen nemalé hodnoty.
Bližší podrobnosti budete průběžně nacházet zde na bikebasi, případně na jednotlivých webech zapojených pořadatelů.

 

Takže si zapište: HAVEN AMULET CUP 2012 !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

images/sekcehlleft.gif

Soubory ke stažení

images/sekcehlright.gif
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.89   images/ga_count.png 1373

BOHEMIE MARATON 2012

TitulekAutorDatum
Informativně-rekreační průjezd tratěJirka Listík03.04.2012 00:18:24
images/line1.gifRe: Informativně-rekreační průjezd tratěLeoš Bogar03.04.2012 17:43:28© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 12
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif