o závodech

06.03.2012 - Petr Svoboda

POZVÁNKA NA SERIÁL MTB CROSS COUNTRY ZÁVODŮ V KRAJI ŽELEZNÝCH HOR A OKOLÍ

 

Seriál regionálních závodů horských kol má na hranici Vysočiny a Pardubického kraje téměř desetiletou tradici. Bikové úterky se konají od roku 2002. První závody se jezdily pouze v Hlinsku, ale později se připojila i Svratka, Herálec a další. Vloni se seriál rozšířil o nové tratě a závodilo se v Krucemburku, Libici nad Doubravou, Třemošnici, Chotěboři a tradičně v Hlinsku. Po pozitivních ohlasech seriál pokračuje i letos v rozšířené podobě s osmi závody. Přibývají závody ve Slatiňanech, v Novém Městě na Moravě a Trhové Kamenici. Jedná se o úterní odpolední závody v cross country na technicky atraktivních tratích, sjízdné však pro všechny bikery. Pořadatelé se vydali cestou náborových závodů za účelem přilákat nové tváře, proto děti startovné neplatí, ostatní jen symbolické.

 

foto/_0000120541.jpg

 

Přihlášky probíhají v den závodu vždy od 16:00. Konec prezentace nejpozději 15 minut před startem dané kategorie. V 17:00 jako první odstartují nejmladší děti třeba i na odrážedlech. Dalším mladým závodníkům se s přibývajícím věkem prodlužují délky závodu. Celkem je pět žákovských kategorií. Ty budou vyhlášeny po každém závodě. V 18:00 odstartují společně ženy, kadeti, junioři, muži i veteráni, kteří sbírají body do celkového pořadí a budou vyhlášeni a ohodnoceni po finálovém závodě v Hlinsku. Tam také proběhne tombola pro účastníky minimálně pěti závodů. Čas, který závodníci stráví na trati je dán počtem kol. Ženy a kadeti jedou přibližně 40 minut, ostatní kolem jedné hodiny.

 

Jelikož seriál startuje již začátkem dubna, nabízí dobré rozjetí do nové sezony. Závody se konají v atraktivních lokalitách pro horská kola, které by měli společně s kvalitní organizací přispět k příjemným sportovním zážitkům. Propozice a veškeré informace jsou umístěny na internetových stránkách závodu:
www.bikoveuterky.webnode.cz/
Zde budou v průběhu doplňovány výsledky a fotografie.

 

foto/_0000120542.jpg

 

3. dubna startujeme sezonu u zájezdní restaurace Monako poblíž Slatiňan.

 

10. dubna bude připraven areál kempu Řeka, nedaleko Krucemburku. Zde čeká na závodníky náročné táhlé stoupání v krásné krajině raneckých lesů.

 

24. dubna jedeme na druhém konci Železných hor v Třemošnici podél řeky Doubravy V Luhách.

 

15. května je velkým zpestřením seriálu. Proběhne následující úterý po světovém poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. Závodníci si tak budou moci vyzkoušet část okruhu světového poháru na vlastní kůži.

 

22. května pátý závod hostí Libice nad Doubravou. Přesněji okolí penzionu Mikeš, v krajině Údolí Doubravy.

 

5. června popojedeme pouze o pár kilometrů směrem k Chotěboři, do rekreačního areálu Geofond. Tam je k dispozici kemp s atraktivní tratí v okolních lesích.

 

12. června pořádá závod Lyžařský klub Trhová Kamenice. Bude se konat na místní sjezdovce a v okolních lesích.

 

26. června bude finále v Hlinsku, na osvědčené trati. Zde se rozhodne o vítězích seriálu, proběhne vyhlášení a tombola.

 

foto/_0000120543.jpg

 

Generálními sponzory jsou BIKE DE LUXE.cz, cykloprodejna v Chrudimi, plná špičkových komponentů a jízdních kol. Pivovar Chotěboř, který za svou krátkou historii získal mnoho ocenění. Dalšími partnery jsou Merida, Kaba Sport, Botas, Favorit, AZ-mont, Fitko Ždírec, Hračky pohoda, Roboterm, Global Servis, Pekárna Golčův Jeníkov. Tímto zveme nejen pravidelné účastníky MTB závodů, ale i cyklisty, kteří by si chtěli zkusit závodit. Dále jsou vítáni rodiče s dětmi. V neposlední řadě zveme i diváky, kterým tento sport má co říci. Těšíme se na Vás všechny.

 

Pořadatelé bikových úterků 2012

  
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.04   images/ga_count.png 526

Bike de Luxe Bikové úterky 2012

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 26
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif